Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hàny alkalommal elfogadható...

Hàny alkalommal elfogadható ha egy baràt lemond programokat?

Figyelt kérdés
Nalam akkor elfogadhato ha nyomos oka van ra.Esetleg egyszer- ketszer elmegy ha valami miatt mashova menne a megbeszelt program helyett de nem egymas utan es nem gyakran.Meg ismerosnel se szeretem ha ledob ha megbeszeljuk.Nalam az a kapcsolat nem tart sokaig.Az ilyen viselkedes megkoptatja a kapcsolatokat vagy ebben a vilagban ez teljesen elfogadhato.Lefarasztanak az ilyen kapcsolatok es eleg kellemetlen tud lenni ha megbeszelunk pl.szinhazat valakivel vagy egy szombat esti programot es lemondja mas miatt vagy valamire hivatkozva.Az ilyen emberekkel nem lehet tervezni mert nem lehet naluk tudni mit fognak csavarintani az utolso pillanatban.
2023. okt. 20. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Igen, kidühöngted magad, jobb? :)
2023. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Ismerek ilyet, 45 éves, azt hinné az ember, hogy ebben a korban már tud valaki felelősségteljesen programokat szervezni, illetve az életét irányítani, de ez valahogy sosem történik meg, bosszantó az biztos.
2023. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tartanám barátomnak az olyan embert, akivel ilyen a kapcsolatom. Kevés barátom van, de eléggé ismerjük egymást. Pl. kapásból megmondaná nekem bármelyik barátom, hogy "most nincs kedve" vagy "majd elmegyünk máskor". Akin nem látom, hogy miért mond le dolgokat vagy miért nem akar találkozni, az nekem nem barát, max ismerős.
2023. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha konkrét programot mond le az utolsó pillanatban, pl. színház, akkor elég gáz. Kivéve, ha van valami konkrét, komoly indok. Pl. betegség.

Olyan általános dolgoknál, hogy majd a jövő héten találkozzunk, de nem beszéltük meg konkrétan, aztán kiderül, hogy nem jó a jövő hét, hanem majd utána, nekem nem probléma. Néha úgy alakul, hogy toldódik a találka. Vagy ha megbeszéljük, hogy beülünk valahova egy kávéra, vagy elmegyünk egymáshoz. Nem gond, ha van változás. De nyilván ne az utolsó pillanatban szóljon.

2023. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt ovatosan az altalanositassal.


Adott ember adott eletviteletol függ.


Sajat peldam, 3 honapja nem sikerul osszehozni egy baratnommel egy talalkozot.

Van egy 2 eves kislanyom , neki is.

Egyszer az egyik beteg egyszer a masik, egyszer o akkor er ra amikor mi alszunk es forditva. Gyerekkel kegyetlen nehez valamit tervezni, plane aztan ha kicsit messzebb laksz egymastol.


Fiatal egyetemista koromban mas volt, ott ha valaki 3x lemondta akkor enis furcsanak tartottam de en olyan vagyok hogy egyenesen megkerdem akkor most mi van.

2023. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy időnként bárkivel megeshet, hogy közbejön valami, azt sem várom el, hogy magyarázkodjon. Ha meg rendszeresen csinálja akkor úgysem tartok vele közeli kapcsolatot, nem tartok igényt olyan kapcsolatokra ahol nem érzem a kölcsönösséget.
2023. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem számszerűsítem. Minden barátom máshogy él, tudom, hogy van aki megoldhatná könnyedén a talállkozást, másnál tudom, hogy sok a dolga, így nehezebb vele találkozni, többször közbejöhet valami. Magamról is tudom, hogy néha kiderül, hogy mégsem jó, mert közbejön valami, beteg leszek.
2023. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2-es valaszolo igen programot is felelossegteljesen kell szervezni,ha kozbejon valami tenyleg halaszthatatlan azt megmondani.De nem kamuzni hogy most beteg vagyok kozbe mas tarsasagba,utra eltudott menni...vagy ebben az idoszakban nem erek ra,zsufolt a hetem,stb.kozbe masokat betud iktatni.Volt ilyenben reszem ugyanattol a szemelytol.Ez nem oszinte,a masik felrevezetese meg kihasznalas is,mivel hasonlo esetben nem igy viselkedtem.

5-os: az indokolt ha kisgyereke van valakinek,csaladja van ott vannak mas kotelezettsegek es sokszor nem azert nem megy az illeto mert nem akar hanem azert mert nem tud.Pl.mert az iskolas gyerekkel hazifeladatot kell irni.

2023. okt. 20. 12:21
 9/13 A kérdező kommentje:
Sokszor nem is a lemondas a gond hanem annak a modja.Meg az is fontos akkor a lemondott program helyett ajanljon az illeto masik kozeli idopontot.Aki igazan akar talalkozni megtudja oldani.Mert nem mindegy pl.hogy a megbeszelt idopontot halaleset,betegseg vagy a videken elo szulok,testver latogatasa miatt mondja le.Ez indokolt lemondasa a programnak.Vagy hazudik hogy beteg,elfoglalt,faradt,sok munkaja van...kozbe meg tobbfele is programozik az illeto.
2023. okt. 20. 12:27
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Én nem vagyok hajlandó ilyen merev és rugalmatlan módon élni, de te úgy csinálod ahogy jólesik.
2023. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!