Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyi lett volna a haverságunk...

Ennyi lett volna a haverságunk? Igaza van az angol srácnak?

Figyelt kérdés

3-an vagyunk (voltunk úgy tűnik) online haverok akik kb. 5 éve ismerjük egymást. Ketten magyarok, egy pedig angol. Pár hónapja játszunk most együtt egy játékot az angol sráctól hosztolt privát szerveren és a mai nap megtörni látszik a haverságunk.

A lényeg, hogy amíg az angol srác ruhaboltban volt addig mi ketten magyarok megbeszéltük, hogy elmegyünk egy teljesen más játékot játszani kipróbálni, amit az angol srác nem szeret. Ezzel nem is volt baja a srácnak, csináljuk csak, minden szuper, amúgy sem csatlakozna arra. Majd ha hazaér akkor folytatjuk az eredeti játékunkat

Időközben becsatlakozott harmadikként egy lány ismerősöm. A másik magyar srác barátnője erre pipa volt, nem engedte haverom játszani mert kisebb féltékenység lenne belőle vagy hasonló volt. Ez is oké, bekamuzta a lánynak hogy dolga akadt így csak én és a lány ismerősöm játszottunk tovább.

Ezután hazaért a bevásárlásból az angol srác mi pedig ahogy ígértük visszamentünk a szerverre. Megkérdezte az angol srác, hogy "na milyen volt a másik játék?" Mi elmondtuk, hogy én jól elvoltam de a másik magyar srác nem tudott bizonyos okokból játszani. Viszont mivel extrém cikinek a érzi magyar srác ezt a kis bugyuta esetet, ezért megkért, hogy ne meséljek senkinek róla, így az angol srácnak sem mert nem akarja megint meghallani.

Az angol srác leblokkolt, lelépett a játékból és letiltott minket. Egy kis idő után visszajött, hogy hátbaszúrva érzi magát teljesen és ezt úgy fogja kezelni, mint egy biztonsági rés, hisz miért nem bíztunk benne annyira, hogy elmondjunk neki mindent ami történik velünk a baráti társaságban, amikor Ő pedig 100% bizalmat szavazott neküünk azzal, hogy az Ő hálózatáról hosztolt szerveren játszunk. Úgy érzi, hogy ezzel ennyi volt a barátságunk és nem tud már úgy nézni ránk, mint megbízható és barátságos emberekre. Egy világ dőlt össze benne.

Próbáltunk vele beszélni, elmondtuk a saját álláspontunkat, de egyszerűen nem tud a biztonsági rés állásponttól elhatárolódni, mert ez ugyanaz a kategória mintha DDOS támadást indítanánk ellene vagy felvennénk youtubera őt és kiposztolnánk mint valami nem is tudom mit... Amikor erről szó sincs, csak egy irreleváns vicces szociális eset volt és ennyi.



2023. okt. 21. 18:13
A kérdező szavazást indított:
Vége a barátságnak és az angol srácnak van igaza
Vége a barátságnak de nincs igaza az angol srácnak
Ez még menthető de igaza van az angol srácnak
Ez még menthető és nincs igaza az angol srácnak
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye angolok, angol hülyék.
2023. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted nem én/mi vagyunk itt a "hibásak"?
2023. okt. 21. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor annyit kell mondani hogy magánügy/személyes dolog történt, te sem tudsz pontos részleteket.


Ennyi.

2023. okt. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ez az angol srác nem is volt így komoly barát. A haverság meg ilyen, föleg az internetes. Interneten nincsenek igazi barátok. Főleg úgy hogy élőbe azt se tudjuk hogy ki a másik.
2023. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a hisztit... Mondjuk a magyar csávó a hárpia csajával is megérne egy misét. Szerintem aki ennyire kibukik egy ilyen jelentéktelen dolgon, annak valószínűleg a való életben is komoly szociális problémái vannak. Mondjuk én sem értem, hogy egy ennyire bagatell dolgot, mint hogy a magyar srác papucskodik minek kellett titkolni? Főleg egy többéves online barátságban. Most komolyan, mi történt volna, ha az angol srác is hallja a sztorit?
2023. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol srác reakciója túlzónak tűnik a leírtak alapján, és nem tűnik arányosnak a helyzettel. Lehet, hogy más dolgok miatt is frusztrált és ez csak a csepp volt a pohárban, vagy egyszerűen túl érzékenyen érintette, hogy nem osztottatok meg vele egy olyan információt, amit fontosnak tartott. A kommunikáció mindig kulcsfontosságú ilyen helyzetekben. Azonban, ha nem hajlandó elfogadni a magyarázatotokat vagy nem érzi azt, hogy megbocsátható a "vétség", akkor lehet, hogy időre van szükség, hogy rendeződjenek a dolgok. Javasolnám, hogy adjatok neki időt és térjetek vissza a témához később, amikor már lehiggadt a helyzet.
2023. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Barátság megmentve. Kiderült, hogy csak egy extrém sz*r napja volt a családja miatt és ez volt a hab a tortán. Azóta átgondolta a dolgokat és rájött hogy bizony a semmiből csinált ügyet. Természetesen mi is elmondtuk a saját bocsánatkérésünk megint és újra közös játékok mennek.
2023. okt. 24. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!