Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaimat válasszam továbbt...

A barátaimat válasszam továbbtanulásnál, vagy a jobb iskolát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok 8-os és nem tudok 2 iskola között dönteni. Az egyik azért lenne jó, mert nagyon jó a színvonala, a másik pedig azért, mert oda megy mindegyik barátom. Mindkettő iskolában ugyanazt tanulnám (emelt angol), de az egyik az egyetemre lenne jó, a másikban, pedig jó lenne a barátaimmal maradni. Légyszíves valaki írjon érveket, hogy melyik lenne a jobb/ésszerűbb döntés.

2023. okt. 26. 00:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

“Légyszíves valaki írjon ”

Legyen szíves, írjon valaki (…)


A barátok jönnek-mennek.


Az iskola minősége a fontosabb, mert ott a jövődre készítenek fel.

A barátokkal tudsz találkozni tanításon kîvül.

Amúgy nagyon sokat fogtok változni 8. után.

Új barátságok is szövődnek.

2023. okt. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Gyakrold a nyelvtant!
2023. okt. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, találni fogsz ott is barátokat.
2023. okt. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Mennyel uj helyre ezek az emberek ugy is el fognak tunni az eletedbol ne ragaszkodj hozzajuk
2023. okt. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is írd meg a felvételidet úgy hogy mindkét iskolába elegendő legyen a pontod!

Másodszor várd meg a jelentkezést. Mert a barátaid szülei dönthetnek úgy hogy a jobb suliba felvételiztetik a gyermeküket (természetesen ehhez jó felvételi kell).


Ne a barátok miatt válassz iskolát hanem a képzés színvonala legyen az első! 14 évesen tudom fontosak a barátaid de most a jövődet alapozod meg.

2023. okt. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a jobb iskolát kell választani. Hidd el, a barátaid is ezt tennéd.
2023. okt. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom most 9.-es. Így másfél hónap után arra jutott, hogy még mindig szereti a BFF-jét, de egészségesebb lett volna, ha nem lesznek megint osztálytársak.

Iskolát válassz, barátaid mindenhol lesznek.

2023. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkora nagy barátsim voltak gimiben, hogy mára egyetlen egy sem tartja a kapcsolatot. Az igazi barátaim az egyetemről vannak.
2023. okt. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején ez nem volt kérdés, mert a legközelebbi barátaim is abba az erős gimibe felvételiztek, ahová én. De akkor sem ez motivált igazából, hanem az iskola színvonala, mert a megye legjobb gimijéről volt szó. Remélem, ha olyan helyzetben lettem volna, mint te, akkor is ezt az iskolát választottam volna, mert hosszútávon ebből több előnyöm származik. A barátaim egy része megmaradt, aminek nyilván nagyon örülök, de egy másik részük már nem közeli barát, hiába voltunk aztán osztálytársak középiskolában. Új barátságokat lehet kötni bárhol, de én az iskolát és az ott tanultakat nem tudtam volna máshol pótolni.
2023. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

10 even belül kb 3/4 nem fogsz mar beszelni.

Szamlakat nem fogjak fizetni helyetted, es az oneletrajzba se az szamit hogy hany baratod van.

2023. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!