Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim jóban maradtak...

A barátaim jóban maradtak azzal az emberrel aki miatt évekig szenvedtem és nagyon megbántott. Jogosan zavar-e ez?

Figyelt kérdés

A legtöbbjük pontosan tudja min mentem keresztül, hogyan árult el ez a valaki akit nagyon szerettem és játszadozott velem évekig. Mégis miután végre sikerült elszakadnom tőle, mert végleg összevesztünk, ők jóban maradtak vele, annak ellenére, hogy tudják nekem ez mennyire fáj.

Az egyik oldalt még jobban megértem, akik eddig is jóban voltak ezzel a személlyel, nem kontrolálhatom, hogy miattam majd megutálják, de fordított helyzetben én egy ilyen embert aki egy barátommal ilyet tesz konkrétan lehánynék szóval van itt is bennem egy kis tartás, de mondjuk azt, hogy megmegértem.

A másik, hogy van olyan, aki eddig sem volt olyan közeli ismerettségben ezzel az emberrel, semmiből nem tartana, hogy kis távolsagot tartva ne jópofizzon vele, mégis megteszi. (Nem értem ezt a mindenkivel jóban akarok lenni komplexust)


Összezavar, mert jogtalannak érzem a frusztrációmat, nem akarok senkit kontrolálni, de ti mit tennétek a szituációban?

"Érezhetem"-e rosszul magam emiatt?



#jog #barát #érzelem #dilemma #ellentét #mindenkivel jóban lenni
dec. 2. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azon nem ártana elgondolkodnod, hogy az általad barátoknak nevezett illetők valójában mennyire a barátaid. Ha csak haverok, akkor persze, oké. Ha pedig tényleges barástág, akkor üljetek le együtt(az általad nem kedvelt emberkével is), és beszéljétek ezt meg.
dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

NEM, ök más kapcsolatban vannak az illetövel, arra senkinek semmi joga sincs, hogy megszabja, a barátai, ismerösei kivel tartják a kapcsolatot.

Másrészt meg csak azzal lehet évekig játszani, aki belemegy a játszmákba, szóval te legalább annyira hibás vagy ebben a helyzetben.

dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Közeli barátaimnak tartom őket, és beszéltem már velük erről, de a helyzet ugyanaz. Igazából inkabb megoldást keresek, hogy hogyan mulasszam el azt, hogy bánt ez a dolog, mert nem akarom őket kellemetlen helyzetbe hozni, sem kontrollálni. Az illetővel akivel már nem vagyok jóban nincs lehetőségem ezt megbeszelni, mert elvágtuk a kontaktot, és én ezt tiszteletben akarom tartani. Sajnos mégis minden nap látnom kell őt, mert egy közösségbe járunk.
dec. 2. 11:54
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, tiszteletben tartom a véleményed és igazad van, nem is akarom megszabni ki kivel van jóban.

A második részével nem teljesen értek egyet, tudom, nem ismered a kontextust de itt nem egy 'jaj csúnyán nezett rám' tipusú megbántásról van szó, hanem személyes jellegű és elég kegyetlen témáról. Nem akarom személyesre venni, ezért nem fejtem ki

Nem állítom hogy en nem vagyok hibás, minden kapcsolat két emberen múlik, viszont én sosem tettem volna olyat vele amit ő csinált.

dec. 2. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az életben vannak olyan esetek, amikor nem lehet feketén-fehéren gondolkodni.


Nekem is vannak olyan emberek az életemben, akiket imádok, ám pl a harmadik emberkét nem kedvelem, vagy szimplán számomra kívül esik adott tulajdonságok miatt.


Pl túl harsány, panaszkodós, de pl barátnőm meghallgatja.


Engem meg nem érdekel, alapon fülsértő ahogyan beszél.


Mindenki maga válogatja meg köreit. Ahogy te is eldöntheted, ki lépheti át a küszöbödet.


A harsány emberkével és barátnőmmel szépen megbeszéltem, elmondtam nézetemet s távozás előtt lefixáltuk, hogy szeretnék az illetőtől távol maradni, mert számomra kellemetlen társaság.


Mindegyikünk elfogadta és tiszteletben tartotta.


A személyes sérelmeket is kellően kell tudni kezelni.


Te eseted részleteit nem tudjuk, s ha tudnánk is az csak egy nézet a sok közül, ezért vakon nem is lehetne semmit mondani.


Csak annyit, hogy tanuld meg kezelni érzéseidet és kommunikációdat, konfliktuskezelésedet, problémamegoldó képességedet csiszold még. Tanuld meg elengedni.


Amennyiben pedig nem megbízhatóak ezen barátok, mert pl kibeszélnek, hátba szúrnak, az más téma.


Te vagy benne, te vagy ott, te ismered őket vagy sem. Te döntésed.

dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, teljes mértékben igazad van. Megpróbálok a lehető legjobban cselekedni
dec. 2. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezek a barátok nem barátok.
dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!