Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Keresztény barátokkal (leginká...

Keresztény barátokkal (leginkább Hitgyüli) rendelkezők, ti hogy kezelitek a hitükből eredő emberi korlátaikat?

Figyelt kérdés

Nem mindenki konzervatívan vallásos. Egyre kevesebben. De a Gyüli számomra egy szekta. Döbbenetes, mennyire negatìv, büntető Istenképet sugároz egy barátnőm.Nem elég, hogy megvannak az alapvető nehézségei, korlátai, még azzal is ostorozza magát, mi van, ha nem engedi meg az Úrnak elégszer, hogy irányítsa az életét.


Ezzel csak az a baj, hogy annyira önbizalomhiányos, hogy ha valami sikere van, azt az Úr sikerének tekinti, hogy segített neki. Ha valami rossz történik vele, keresi az okot, az Úr miért bünteti, mert minden a saját hibája, amit kvázi az Úr megtorol.


Nem sokkal Covid utan lettek személyes problémáim. Tudtuk, hogy pszichológus fog kelleni nekem. Minden erejével azon volt, hogy térjek meg hozzájuk. Megszakítottam vele a kommunikációt egy időre, elkezdtem a terápiát, mert besokalltam tőle.


Azóta megint barátnők vagyunk, minden rossz vallási beidegződése ellenére ő számomra egy értékes nő, nagyon jó a humora, segített sok helyzetben (amihez nem kellett a vallása). A terápiámnak hála amúgy jobban lettem, most van egy tök jó párkapcsolatom.


Ő 28 évesen, 1 rövidke kapcsolattal mögötte a szőke herceget várja úgy, hogy nem jár sehová szinte (fel is sorolta, milyen típusú diplomás, jól kereső férfiakat keres). A párkapcsolatokról teljesen irreális elképzelései vannak. Fidesz szavazó, mert a Fideszt Isten választotta, hiába korruptak, szerinte csak Istenhez lehet imádkozni, hogy az Isten más szavazatra sarkallja az embereket, vagy büntesse Orbánt. Szerinte Isten tette Orbánt vezetőnkké, neki is el kell számolnia halálakor büneièrt, de csak az számít hogy az ország keresztény és LMBTQ+ ellenes is...


Nemrég megint kaptam tőle egy szívhez szóló üzenetet, hogy reméli Isten világosságot gyújt a lelkemben. Abszolúte azt érzem, hogy leginkább most amiatt nem ért egyet velem, hogy én bizony a szerelmemmel nemi életet élek, Isteni házasság nélkül, csak ezt nyilván nem mondaná ki, mert annyira prűd, hogy fel sem merült köztünk az a téma, hogy pl; nekem a szex igenis fontos része a friss kapcsolatoknak is.


Mondtam hogy kéne neki egy pszichológus, rajtam sokat segített munka-magánélet egyensúly megtalálásában.

Azt mondta, hogy nem szeretné, ha egy pszichológus megkérdőjelezné az Istenhitét. Nem véletlen, hogy a Gyüliben sem szeretik a pszichológiát.


Kezdem úgy érezni, hogy fel kell adnom vele kapcsolatban, mert állandóan azt érezteti velem, mintha az én tudásom, életem valami alsóbbrendű lényé lenne, csak mert Isten még nem választott ki gyermekének, ahogy ő fogalmaz. :O Nem lenne egyszerűbb ezt a rövidke életünket kicsit boldogabban, lazábban élni?


A gyereknevelés előfeltétele is egy jól működő kapcsolat ideális esetben. Sohasem lehetetlen találni, de minél idősebb lesz, ezekkel az elvárásokkal itt vidéken egyre nehezebb lesz. Nem sok szabad pènzes pasi futkos a Gyülekezetben sem. Más vallás meg szóba se jöhet, mert az összeset elítélik. Én keveset olvastam Bibliát, de tucatnyi ismerősöm kötött kevert házasságot. Református-Evangélikus, Református-Görög katolikus, hívő-nem hívő minden van...


Ha nem enged valamiből közben meg az én kapcsolatommal nem ért egyet, akkor sok keserűsége lesz még, és nem tudom felfogni miért nem lehet lazábban állni az élethez.


A férfiaktól elzárkózas sem Isten döntése, ő nem megy el pszichológushoz azzal, hogy kötődési zavarai vannak stb...



dec. 10. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Volt hitgyűlis csajom. Ateista vagyok. Szeretett szpni és nem beszélt a hittársaknak erről a kapcsolatról.
dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hülyéket kerüld nagyívben. Ne foglalkozz az ilyen valláskárosultakkal.
dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nincsenek keresztény barátaim, minek közösködjek olyan emberekkel, akik számára mint csak valami alsóbbrendű lényként létezem, amit vagy kerülni vagy levadászni kell?

tiltsd le mindenütt és költözz másik városba, akkor talán nem akadnak nyomodra többet.

dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vallásos iskolában voltam (nem vallásos emberként) igazából rá kellett jönnöm hogyha abszolút mások a nézeteitek akkor nem biztos hogy jó társaságban vagy.
dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt hitgyülis kolléganőm. Vele konkrétan semmiről se lehetett beszélgetni, mert mindent vagy istenkáromlásnak vett, vagy mindenből azt hozta ki, hogy nekünk is hinnünk kellene. Egy idő után már senki se szólt hozzá a köszönésen kívül.
dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, Kérdező

Lehet azt cisnálni, hogy ha egyszer megint bedob valami monológot arról, hog ymeg kéne térned, stb, akkor azt válaszolod rá, hogy "figyelj, én sem szólok bele abba, hgoy te hogy éled az életed és mibne hiszel annak ellenére, hogy nem értek egyet veled. Kérlek te is tartsd tiszteletben az én magánéletemet és hitemet. Köszönöm."


És ezt tedd nyugodtan vágólapra és MINDEN alkalommal csak ennyit válaszolni, ha jön téríteni:D A harmadik-negyedik magasságában meg fogja unni, mert lényegében válaszra sem méltatod a kekeckedéseit.

És akkor marad a magánélet és hitéletmentes beszélgetés. Vagy hát nagy valószínűséggel a semmi. Persze ha megtanul nem beleszólni mások dolgába, akkor lehet még belőle barátság, de így nemigazán.

dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabor49 ***** válasza:
fiatalon parszor voltam a hitgyulibe nekem nem jött be egyebkent az ott lévők kedvesek
dec. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 közelebbi ismerősöm van, aki keresztény, de egyik sem a nagyon konzervatív bigott típus. Ők elfogadják, hogy én nem vagyok vallásos, én meg hogy ők igen, nem is beszélünk erről a témáról... max. ha én hozom fel, de akkor is inkább kulturális kontextusban, és nem is kezdenek el téríteni.
márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!