Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás, kiállhatatlan ember, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

A történet 2 alanya én (18 éves) és a legjobb barátom (21 éves)


Körülbelül fél éve ismerjük egymást és rendszeresen találkozunk, ez körülbelül 2 hetente egyszer történik.


A történet szereplői jelen esetben legyenek fiktív nevek, Dani, és Marci. Én vagyok Dani (18 éves tanuló) Marci (21 éves egyetemi hallgató.) Annak apropóján barátkoztunk össze, hogy jól megértjük egymást, és hasonló a humorunk. Sokszor együtt kreálunk mémeket a számítógépen, és ezen nevetünk. (Tudom, ezt most sokan gyerekesnek tartják, de nem érdekel, hiszen részben gyerek vagyok.) Mindennap jól elvagyunk/elvoltunk eddig, a vicceken túl is jól megértjük egymást, és úgy érzem egymásra tudunk hangolódni. Bár Marci egy hirtelenharagú személyiség, én pedig eléggé sértődékeny, sajnos, ez mindkettőnkben egy negatívum.


Akit csak a kérdés lényege érdekel: kérdésem tegnap este apropóján íródik, hiszen tanácstalan vagyok így fiatal felnőttként/kamasz srácként, és tanácsot szeretnék kérni.


Eddig is teljesen rendben volt minden, beszélgettünk, és hülyéskedtünk mint eddig, ám hirtelen eltört valami bennem. A legjobb barátom elújságolta, hogy talált egy weboldalt, amely egy linken keresztül láthatóvá teszi az adatait, annak aki megnyitotta. Nos, ez erősen illegális, én ebben egyáltalán nem akartam/akarok részt venni amit jeleztem is neki, hogy kérem ne csináljon, mivel bűncselekményt követ el. A szép szó nem használt, továbbra is folytatódott ezen illegális weboldal tesztelése, és én olyan szinten beparáztam, hogy ilyesmi történik, hogy egyszerűen nem írtam vissza neki. Tudom, bunkó dolog, de nem tudtam mit. Nem írtam, próbáltam elterelni erről az egészről a figyelmemet, hogy hogyan lehet, hogy az én legjobb barátom ilyet csinál. Reggel írtam neki még egy hosszú üzenetet, melyben kifejtettem, hogy miért nagyon rossz dolog amiért ilyet tesz, és, hogy fenntartással fogom kezelni emiatt a kapcsolatot. Eléggé berágott rám, és szerinte egy barátságban nem számít az ilyesmi, én vagyok eléggé befásulva.


Nehéz helyzet ez, mert nagyon szeretem a srácot, nagyon jól el tudok lenni vele, ugyanakkor ez eléggé elriasztotta a belé vetett bizalmamat, ti mit csinálnátok a helyemben?



Köszönöm, ha elolvastad, és válaszolsz!



dec. 22. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Igen ,te vagy a rossz barát kérdező, túlspirázod az egészet.
Ő a rossz barát, és egy ilyen dolgot valóban nem szabad csak úgy elnézni, igazad van.
42 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 A kérdező kommentje:
#1 Bocsánat, én szerintem egyáltalán nem bántottalak, te viszont minden kérdés alá ilyen stílussal kommentelsz, a stílus maga az ember. Sajnálom, ha te/ön ezen éli ki magát, és jól érzi magát más baja végett.
dec. 23. 00:56
 2/100 A kérdező kommentje:
Valaki tud értelmesen is kommentárt hozzáfűzni? Tudjátok, nem mindenkinek ilyen felszínes egy barátság, hogy 2 perc alatt lerendezek valamit, ha nem tetszik. Most sajnos ez egy olyan helyzet, amikor itt kell tanácsot kérnem. Remélem több provokátor nem talál be, kérlek, legalább karácsony környékén pihenjetek.
dec. 23. 00:59
 3/100 anonim ***** válasza:
76%
Fél év alatt azért nem kell életreszóló barátságot kiáltani.
dec. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a választ, igazából én ezen azért problémázok annyira, mert egyrészt ki tudja, hogy emberek honnan szereznek meg ilyen webcímeket, másrészt valóban törvénysértés amellyel konkrétan megszerezheti az oldal használója más személyes adatait. Ha sima p@rnólink, vagy bármely más lenne, én is azt mondanám, hogy "hagyjad tesó".
dec. 23. 02:33
 5/100 A kérdező kommentje:
Illetve azt sejtem, hogy nem ő egyedül hibás, sőt, hanem mások viszik bele ebbe, mivel jóhiszemű, és sok cyperközösség tagja.
dec. 23. 02:36
 6/100 anonim ***** válasza:
93%

"fenntartással fogom kezelni emiatt a kapcsolatot"


"Eléggé berágott rám, és szerinte egy barátságban"

🤷🏼‍♂️


Ha jól olvasom, semmit nem követett el ellened, tesztelt egy darkwebes weboldalt, aztán felháborodtál? 😂🤷🏼‍♂️

dec. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
85%

Eltudom képzelni a szituációt:


" A legjobb barátom elújságolta, hogy talált egy weboldalt, amely egy linken keresztül láthatóvá teszi az adatait, annak aki megnyitotta"


- Képzeld el Dani találtam egy weboldalt amely egy linken keresztül láthatóvá válnak az emberek adatai annak aki megnyitotta!


- Marci ezért most nem bízok a barátod nem bízok benned fél év barátság után!


- De miért?


- Világ legundoritóbb dolgát követted el ezzel!


Másnap reggel:


- Nem leszek a barátod ugyanúgy!



Teljesen megértem a barátod indulatait, nekem olyan hisztis barát nem kéne, amilyen te vagy. Remélem talál olyat az életben, aki ilyen apróságokért nem fogja elküldeni melegebb éghajlatra. Szégyelld magad kérdező, de, elég mélyen!

dec. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:

#8 Várj, várj, szerintem te félreértettél engem, nem csak az oldal maga lett bemutatva, hanem volt szerencsém látni "akcióban." Tehát konkrétan a használatáról tudtam, ami azért rendesen sokkolt, és ezért nem írtam vissza.


De most az miért olyan nagy gond, hogy zavar akkor is ha nem ellenem lett használva? Én nem csak azt nézem, hogy én, én, én. Hanem valaki másnak az adatai kerültek olyan kezekbe, amelyekbe legális úton nem kerülhettek volna, ennyi az egész, ennek kapcsán vannak bennem vegyes érzelmek.

dec. 23. 03:47
 9/100 anonim ***** válasza:
76%

Milyen adatok kerültek ki?

Amúgy ha ellened csinálja jogos felháborodás, ha nem, akkor csak picsogsz mint egy hisztis kislány 🤷🏼‍♂️😂

dec. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 A kérdező kommentje:

#10


Nem értem a logikádat, tehát csak akkor lehetek rossz ellenérzéssel egy adott szituáció iránt, ha én vagyok az elszenvedő fél? Passzívan már nem is érdekelhet egy ilyen eset? Miért?

dec. 23. 04:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!