Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A fiú és lány barátságot...

A fiú és lány barátságot valóban ilyen nehéz fenntartani?

Figyelt kérdés

Ez egy elég megosztó kérdés, mert tudom hogy sokan nem hisznek benne. Én hittem benne idáig, de már nem igazán. Mert a legjobb barátom fiú, két éve vagyunk barátok, de számomra ez egyre nehezebb. Ő egyáltalán nem vonzódik hozzám, valamint aszexuális is, ami azt jelenti hogy egyáltalán, vagy csak nagyon ritkán kívánja a szexet. Ezért nagyszerűen működött a barátságunk, csakhogy én nem vagyok aszex. Nos a rossz onnan kezdődött, hogy nagyon szeretett engem ölelgetni, mert ő ilyen lányos fiú. Az elején nem volt ezzel gondom, de miután túl sok volt ebből nekem, beindult nálam a fizika. Szégyelltem mert tényleg csak barátként gondoltam rá, ennek ellenére jól esett az ölelése meg a közelsége csak sajnos nem baráti szinten. Ezután többet nem engedtem hogy megöleljen vagy megfogja a kezem, de nem értette hogy miért, ezért mindig próbált közeledni hozzám. Nagyon sokszor mondtam neki hogy nem akarom, míg végül tegnap beismertem neki nagy idegességemben hogy miért nem. Megértette ezt, és azt mondta hogy akkor többet nem ölelget. Szóval megbeszéltük, de borzasztóan szégyelltem magam, egyből megbántam hogy őszinte voltam. Bűntudatom is volt, bár tudom hogy nem direkt éreztem így. Azonban azóta távolságtartó velem :/ alig ír, ha ír is, akkor is csak rövid szavakkal válaszol nekem. Így meg duplán rosszul érzem magam miatta.

Tényleg hibás vagyok hogy őszinte voltam? Vagy mit kéne tennem? Mindezek ellenére nem akarom elveszteni, habár miattam lehet veszett fejsze nyele az egész.

Előre is köszi!



jan. 8. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért vagy hibás, mert őszinte voltál, hanem mert iszonyatosan ösztönlény vagy.

Ha amúgy nem érzel iránta barátságon túl semmit, akkor az, hogy az ölelgetéstől beindul nálad valami, az nagyon gáz, és mutatja, hogy ez sosem volt igazán barátság. Hiszen ha anyád ölelget, akkor sem gerjedsz rá, nem? Na, a barátaira sem gerjed rá az ember.

Azt viszont sejthetted volna, hogy ha ezt elmondod neki, akkor távolságot fog tartani, mert kb minden normális ember ezt tenné ezután. Ha észreveszed, hogy mégsem barátként gondolsz rá, akkor ezt magadban kellett volna elrendezned, nem neki kiteregetned. Ez kicsit úgy hat (és szerintem ő is ezt vette le belőle), hogy valójában ezzel a burkolt megjegyzéssel te bepróbálkoztál nála, hogy hátha ő is pozitívan reagál erre (hiszen már az is az lenne, ha ezután megölelne).

jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem barátság. Te is tökéletesen tisztában vagy ezzel. Ezt ő is jelzi, és ilyenkor udvariasan, de zárni kell a sorodat, hiszen te vagy az aki a "játékszabályt" megszegte.
jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sem az őszinteségedért, sem az önkéntelen vágyadért nem vagy hibás. Végülis elmondtad. Ő nem érez semmit, tehát távolságot tart, ahogy akartad. Most pedig vagy tetszik ez így, vagy nincs értelme találkozgatni.
jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van egy fiú barátom, lassan három éve és tökre jól meg vagyunk egymással. Neki közben volt egy barátnője, meg ilyenek. Én nagyon megbíztam benne és tökre sokat szoktunk együtt hülyülni. Mondhatni, olyan mint egy tesó. Igazából odaakarok kilyukadni, hogy a tesódat is szoktad ölelgetni, és ha jó barátok vagytok akkor meg kell bíznotok egymásban. Amennyiben ez egy fiú-lány barátság szerintem azzal sincs gond, hogy ha a fiú kicsit megvédi a lányt. Viszont a te helyzeted eléggé más..azzal, hogy elmondtad neki szerintem nem hibáztál kicsit sem
jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!