Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bennem van a hiba, vagy a...

Bennem van a hiba, vagy a környezetemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A véleményetekre vagyok kiváncsi. Egy Kecskeméten élő 26/F vagyok. Hamarosan kezdek a GAMF gépészmérnőki karán, levelezői szakon. Szinte minden barátom már külfödre ment dolgozni, vagy pedig literálisan messze van innen (másik városban él, tanul, dolgozik). Az a problémám, hogy nehezen ismerkedek, de ezért részben a várost is hibáztatom, mert Kecskeméten sok a bunkó, buta ember, akikre én nem vagyok kíváncsi. Azon gondolkodok, hogyha átmennék másik városba, ahol nagyobb a fiatalság (Szeged, Győr, Pécs), vajon változna ez a helyzet, vagy ott is maradna ez a dilemma. Mit gondoltok errő? Válaszaitokat köszönöm.

jan. 12. 03:23
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a hibát nem magadban keresed, ezért bárhova mész, viszed magaddal.
jan. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Benned, de nagyon durván
jan. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm a GAMF-on végzett, és nem volt ilyen rossz tapasztalata az ottaniakkal, pedig 200 km-ről ment oda tanulni.

Az, hogy azt HALLOTTAD, hogy ott SOK a bunkó, nem biztos forrás és az, hogy sok van, nem MIND. Ne általánosíts és ne színezd a saját szájízedre a világot magadban, mert csalódni fogsz.

jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Szegedre gyere!
jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van igazság abban amit mondtatok. :)
jan. 12. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:

"Bennem van a hiba, vagy a környezetemben? ... literálisan messze van innen..."

Még nem olvastam végig, de te se vagy tökéletes, ha így beszélsz, az tuti. :)

jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kecskeméten sok a bunkó, buta ember, akikre én nem vagyok kíváncsi"

Ilyenek mindenhol vannak - nagyjából ugyanolyan arányban...


"hogyha átmennék másik városba, ahol nagyobb a fiatalság"

Nagyobb a fiatalság?... A fiatalság mindenhol ugyanakkora: olyan mondjuk 160 és 200 centi közötti. :)


Olvassál többet! Tényleg. Javítja a kifejezőkészségedet, ami segít a barátkozásban, ismerkedésben - és nagyon sokat tanulhatsz a regényekből olyasmiket is, hogy a hozzád hasonlóan nehezebben ismerkedő emberkéknek mégis hogyan szokott összejönni. :)


Szerintem fölösleges másik városba menned.

jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másik városban, ahol több a fiatal, nagyobb merítésből válogathatsz. Viszont a nagyobb merítésben ugyanúgy azok lesznek valószínűleg többségben, akikre nem annyira vagy kiváncsi. Így egyáltalán nem biztos, hogy a még több ember között könnyebben megtalálod azt a keveset, akiket keresel.
jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy kiürítése a dolgokhoz, hogy nem veled van a hiba, hanem a világban/környezetedben, az kellemesebb, megnyugtató érzés, de sokkal könnyebb felmenteni magad és semmit nem kezdeni a helyzettel, csak hülyének tartani mindenkit, hogy szembe rohan az autópályán.


Sokkal könnyebb úgy eredményeket elérni bármilyen területen, ha önkritikusan állsz a dolgokhoz. Nem azt mondom a kérdésed idézve, hogy tekintsd úgy, hogy benned van a hiba, de mindenképp azt érdemes keresni, hogy mi az amit te tenni tudsz azért, hogy más eredményt kapj, mint eddig.


Mások viselkedésére, gondolataira nem vagy közvetlen hatással. Csak azért, mert te azt szeretnéd még senki nem fog máshogy viselkedni, vagy gondolkodni.

Egyedül arra vagy hatással, amit te gondolsz, csinálsz és mondasz. Ezeken tudsz változtatni és ha ezeken változtatsz, akkor a változásról függően más reakciókat érhetsz el másoknál. Ezeken keresztül akár mások gondolkodását, viselkedését is meg tudod változtatni, de ehhez előbb neked kell megfelelően cselekedni, mert csak saját magadat tudod közvetlenül irányítani, minden más csak reakcióba lép veled és a hatásos csak közvetett rájuk.

jan. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!