Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is azt tapasztalja, hogy...

Más is azt tapasztalja, hogy egyre több barátot veszít el?

Figyelt kérdés

Egyszerűen döbbenet. Kezdem azt gondolni, inkább legyen 2-3 nagyon közeli barátom a többieket meg felejtsük el. Gimiből sok baráti köröm maradt (2-3fős) tök sokat ápoltuk gimi után 3 évvel is. Az egyik eltűnik 1,5 évre, akkor jutok eszébe mikor már késő és csodálkozik ha nem kérek belőle. A másik is ugyanezt csinálta, de ő még előadta nekem és a barátaimnak hogy jaj “még mindig ti vagytok a legfontosabbak”

Elvileg lelkileg nagyon rottyul voltak, de nem azért lennénk hogy segítsünk? Nem azért vagyunk barátok hogy ennyi év utàn merjen segítséget kérni?

Nem vártam el hogy naponta bejelentkezzenek. De az hogy így eltűnnek mit kezdjek?


Ha korrekten leírja, figyelj ne számíts rám mostanság megértettem volna.


Én mindig igyekeztem érdeklődni, tenni, ha évi 1x akkor 1x. Másik jó példa mikor az illetővel másfél éve nem találkoztunk és képes volt a talin hirtelen lelépni csak azért hogy valami random haverjával találkozzon, a saját születésnapomon


Mit kezdjek ezekkel? Rosszul esnek, a magamba és a barátságba való hitet rengetik meg. Kezdem azt gondolni hogy csomó régi ilyen “barátságot” vagy hívjuk akárminek nem kéne komolyan vegyek. De akkor meg minek időt tölteni?

Mit tegyek?



Egyébként van pár nagyon-nagyon közeli baràtnőm szóval nem panaszkodhatok



jan. 30. 11:03
A kérdező szavazást indított:
Szelektálnék a barátaim között és hagynám az ilyeneket
Pàr emberre koncentrálnék csak
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én nemrég szelektáltam, tök jó érzés, pár gonddal kesevebb. Majd lesznek új barátok. Egyoldalúan nem lehet semmilyen kapcsolatot fentartani.
jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én a barátok szerzéséig sem jutottam el. Haverok voltak csak mindig. Barátság nagyon ritka. Haverok jönnek-mennek, az semmiség. Vannak, akik hiányoznak néha, de nem hatódom meg rajta.


A leírásodból ítélve neked is inkább csak haverjaid voltak mindig is 😃

jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt 3 barátom mind a három elhunyt másfél év leforgása alatt.
jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak az a megküzdési mechanizmusa, amikor mentálisan, lelkileg a padlón vannak, hogy elszigetelik magukat a többiektől. Nem is tudnak, vagy nem is mernek olyankor segítséget kérni. Általánosságban mondom, ne vedd magadra, de sok barátság ezt nem is éli túl, mert, ha segítséget is kér az egyik fél, sokszor panaszkodásba megy át az egész, amiből nem tudnak visszalendülni a régi dinamikához, vagy épp a segítő fél nem tudja jól kezelni ezt. Amúgy nem is könnyű egyik félnek sem.

Bár még ez sem mentség arra, hogy egy szó nélkül szívódik fel, még, ha szégyelli sem.


Elhiszem, hogy rosszul esik mindez, teljesen jogosan amúgy, de az, hogy így viselkednek veled, nem téged, hanem őket minősíti. Az meg kifejezetten gáz, hogy a szülinapodon így otthagytak.. egy barát nem tenne ilyent.



Az utóbbi 2-3 évben nekem is felszívódtak a barátaim, és eléggé megviselt mindegyik. Eleve nem voltak sokan, de azt hittem, ők igazi barátok, akikkel hosszútávon megmarad a barátság. Vagy legalább jóval tovább bírják, mint ameddig tették.

Volt, akivel pusztán elhidegültünk, mert megváltoztunk, fejlődtünk, és már nem volt ugyanaz a dolog. Olyan is volt, aki rossz irányba változott, vagy csak előtört benne valami, és nem éreztem helyesnek a vele való barátkozást. A többiek pedig mind elfeledkeztek rólam, amint komolyra fordult a párkapcsolatuk, vagy amint lett egy.

jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ez lett a trend. Anyuék idejében még a szomszédok ag utcán játszottak egymással, ő szintén tartja a kapcsolatait. Én 20évesként nem. Nem így akartam, sőt nagyon is jó barátaim voltak, semmi veszekedés, mindent megbeszélünk. Aztán gimi/egyetem után mindenki másfelé és egyszerűen nem kerestek, leginkább csak én. Ekkor befejeztem és azóta nem tudom, hogy egyáltalán élnek-e még. De nem zavar, ha ők ezt akarták. És nem én voltam az oka, rengeteg hozzád hasonló kérdést olvastam már itt és hallok is ilyesmiről. Lassan már a szomszédod sem fogod ismerni. Közelünkben is telhesen bebarikádozták a kerítést. Ez van. Család megmarad és ha ősszejőssz valakivel, ő lesz csak neked. Barátokra ne számíts. :/
jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Nekem sosem volt sok barátom, 2-3 ember a max de ők nem is szakadnak le. Ismerősöm viszont sok lett egyetem alatt és a munkám miatt, na ők eléggé kopnak, de nem is számítok rá, hogy sokáig kapcsolatban leszek velük. Elmennek másfelé, gyerekük lesz, ilyesmik. Inkább kellemes meglepetésként ér, ha valakivel sikerül baráti viszonyt kialakítani és meg is marad.
jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!