Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az utálatot, gyűlöletet úgy...

Az utálatot, gyűlöletet úgy igazán csak a csúnya emberek tapasztalják meg az életben?

Figyelt kérdés

Hogy lehet kiegyensúlyozottnak, kedvesnek maradni ha annyi gyűlöletet tapasztalsz?


A csúnya külső elkerülhetetlenül csúnya belsőhöz vezet ezen bánásmódok miatt?


2021. júl. 30. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltétlen. Ha jó a személyisége egy "csúnya" embernek, akkor lehet simán a társaság közepe. Például az iskolában az osztályokban a menő gyerekek sem néznek ki mindig szépen.
2021. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

"Az utálatot, gyűlöletet úgy igazán csak a csúnya emberek tapasztalják meg az életben?"

Dehogy. Van, hogy valakit kifejezetten azért utálnak, mert szép, mert mindenki kedveskedik vele, a külseje miatt.

A külső és a belső nem függ össze szerintem. Van, hogy valaki jól néz ki, de a személyisége és a viselkedése borzalmas, vagy, hogy valaki "csúnya", de nagyon jó ember, mindig a jóra törekszik, stb. De ez fordított esetben is lehetséges.

2021. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Redditen olvastam erről egy hosszabb fórumot, miszerint milyen érzés csúnyaként láthatatlannak lenni? Hogy nem kérnek fel táncolni, az emberek érzékelhetőbben kevésbé segítőkészek, mint a szép emberekkel, hogy a párkeresés még nőként is kínszenvedés, ha csúnya vagy.

Tanulságos volt.

2021. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


A redditen meg quoran vannak érdekes értekezések ebben a témában. Ott kicsit nyíltabban beszélnek a jelenségről mint magyar fórumokon, ahol jellemző az idealista felfogás és színlelés.


A nyugati fórumra írok egybehangzó véleménye szerint komoly hatással van az életedre ha csúnya kategóriába esel, maga a pokol lehet az élet és minden napod szenvedés.


Olyanak is írnak, hogy fogyatékká kellene nyilvánítani a dolgot, hogy hátha azáltal több empátiát kapnak a csúnyák, akárcsak a mentális betegek, test fogyatékossággal rendelkezők.

2021. júl. 30. 12:40
 5/20 anonim ***** válasza:
#3, tudsz linkelni? Erdekelne, csunya no vagyok. Mondjuk en pont nem a lathatatlansagot tapasztaltam, hanem sokszor direkt bantasoknak vagyok kiteve.
2021. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez az egyik.

[link]

2021. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem beszélnek itthon erről vagy bármi más problémáról, mert még bele is rúgnak abba, akinek baja van. A vélekedés az, hogy ha gondod van akkor veled van a baj és változtass, vagy dögölj meg.

Elég 5 percet eltölteni ezen a fórumon, hogy erre rájöjjön valaki.

2021. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7


Igen, ez sajnos nagy divat. Nyugaton már csak azért is könnyebb talán mert nyitottabbak arra, hogy megértsék miért rosszindulatú az ember természetileg a csúnya emberrel szemben. Azt olvastam például, hogy ez ösztönös és genetikai okai vannak. Nem akarnak közösködni semmiben egy rosszabb genetikájú emberrel mert nem akarják, hogy továbbadódjanak génjeik, minél hamarabb elpusztul (akár öngyilkosság által akár kirekesztettség, éhínség, vagy ragadozók prédájává válás által) annál kisebb az esélye, hogy génjei fennmaradnak, ami összességében jobb a fajnak.


Ezért van az, hogy nem elégednek meg azzal, ha egyedül de méltóságban leéled az életed, a bántásoknak pont az a célja, hogy kimúlásod siettessék, mert a faj érdekei fontosabbak a te életednél.


Bármennyire is kegyetlenül hangzik, az ember is egy állat és csak ritkán tud felülkerekedni ösztönein.


Félelmetes ugye? :) Én egy kihívásnak fogom fel, ha ebben a pokolban megmaradok erősnek és megvetem a többi embert primitívsége miatt akkor túlélem és a következő életemben már szebb testbe születek ami boldogabb életet fog majd adni, kevesebb szenvedéssel, kihívással.

2021. júl. 30. 13:05
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Jajj, kérdező, túltolod.


Amúgy 7-sel maximálisan egyetértek, de ezt a csúnyaságot meg a sikertelenséget így együtt ideologizálni tévút.

2021. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9


Miért lenne túltolva? Én csak leírtam miként vélekednek a dologról külföldi fórumokon. Mindenkinek saját ügye, hogy mások nézőpontjait figyelembe veszi vagy sem.

2021. júl. 30. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!