Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan barátod, aki külföld...

Van olyan barátod, aki külföldre költözött? Lenézett utána?

Figyelt kérdés

Gyerekkori legjobb barátok vagyunk, nagyon közel állunk egymáshoz, de mostanában durván távolodunk egymástól. Pár éve megismert egy srácot, aki magyar, de Írországban nőtt fel, összeházasodtak és ki is költöztek véglegesen, mert a pasi szülei 20+ éve ott élnek. Azóta folyamatosan úgy érzem, hogy lenéző, nem csak velem, hanem mindenkivel szemben (más barátok, családja stb). Bármiről beszélgetünk mindig valahogy szóba kerül, hogy ott mennyivel jobbak a fizetések, az árak is kedvezőbbek, meg az ír emberek milyen nyugodt, mosolygós emberek, a magyarok meg undorító, jellemtelen senkik. Nem rég voltam nálunk pár napot és az utolsó nap nagy szomorúan mondta, hogy "jajj, de kár, hogy már menned kell vissza a putriba". Elég szarul esett, össze is vesztünk rajta. Röviden az zavar, hogy folyton szídja az országot, és lenézően beszél mindenkiről, aki itthon él, mert hát, mennyivel jobb ott minden.

Szomorú vagyok miatta, mert nagyon szeretem, de már beszélgetni sincs kedvem vele. Érzem, hogy ennek a barátságnak már vége, főleg mivel mostanában érezteti, hogy szerinte irigy vagyok rá, szóval szerinte ezért távolodunk, nem az Ő viselkedése a probléma. Egyébként a legkevesbé sem vagyok rá irigy, persze tök jó lenne olyan jó anyagi körülmények közt élni, mint ők, de pl. ahol élnek város (Cork) egyáltalán nem olyan hely, ahol szivesen élnék.

Nektek van olyan barátotok, aki hasonló irányba változott miután más országba költözött?


febr. 20. 12:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Ó, most látom, hogy rossz kategóriába irtam ki. Elnézést.
febr. 20. 12:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Előtte is.
febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki külföldre költözött, többen is. Nem néztek/néznek le. Egyébként nagy részük már hazaköltözött az utóbbi 5 évben. Egy nagyon jó barátnőm él még külföldön, de ő is költözött másik országba, nem maradt UK-ban.
febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legközelebbi barátnőm költözött külföldre. Sosem tapasztaltam, hogy bárkit lenézett volna utána.
febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nos, én a másik oldal vagyok, én költöztem külföldre. Huszonéves barátság szakadt meg vele. A barátnőm ugyanis folyton csak arról panaszkodott, milyen xar Magyarországon, milyen nehéz megelni, milyen mogorvak az emberek, stb. Bezzeg nálunk szerinte kolbászból van a kerítés is és mi az hogy én nem akarom félévente vendégül látni pár hétre és amúgy is szívesen kikoltozne, segithetnék neki....
febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Van több ilyen ismerősöm is, soha nem néztek le senkit, nem voltak lekezelőek sem.

Egyébként nem lehet, hogy a sértettséged felnagyítja kicsit a problémát? Mert azért a sértettség átsüt a szavaidból elég keményen. Európa nagy részéhez képest Magyarország valóban eléggé putri, és hatalmas gondok vannak itthon. A magyar negativitás, a gyűlöletkampányok hírhedtek, és sok külföldön élő magyarnak fellélegzés, ha végre nem kell ezeket látniuk. Sőt, sokan akik ebben a magyar közegben nőnek fel, sokáig nem is érik fel ésszel, hogy mennyire káros, ami idehaza van, míg el nem költöznek innét, és rájönnek, hogy máshogy is lehet élni.

Szerintem a barátnőd is erre jött rá, te pedig egyelőre nem vagy hajlandó ezt látni. Ettől még lehet, hogy lekezelő vagy lenéző veled szemben, ezt ennyiből úgysem tudom megítélni, de azért abban biztos vagyok, hogy te nem látod elég objektíven a magyar valóságot.

febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Nos mi is épp Cork-ban lakunk.

Nem nézünk le senkit. Az emberek valoban kedvesebbek, nyugodtabbak, a sajat dolgukkal foglalklznak, aki meg visszafelé kopkod, az se normalis, nem kell annyira tulozni.

Viszont otthon se tudtam teljesen azonosulni a helyi mentalitassal. Eddig is nyilvánvaló volt hogy van aki halad a korral, es van aki megrekedt kb az evszazad elején, de igazabol külföldről látod meg hogy mekkora a szakadék.

febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Volt ilyen bő 10 éve. Soha nem nézett le, és miután deficittel jött haza, én se őt.
febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Random emberektől megkaptam ezt a lenéző bánásmódot. Szerencsére barátoktól soha, mindig csak olyanoktól, akik a pénzre fixáltak, és az ilyet amúgy külföldön is kinézik.

Több barátom, rokonom él nyugat-Európában, ők mindig szívesen fogadtak, jól el tudtunk beszélgetni, semmi ilyesmi nem volt. Meg megköszönték, ha én elszállásoltam őket Budapesten, semmi ilyesmi nincs. A gyerekkori barátod egyszeűen egy szívás, sajnálom.

febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

egyértelmű, hoyg te vagy halálra sértődve, hogy hogy mert elköltözni és negatív véleményt formálni a te imádott kis szülőhazádról... de nem baj, hidd el, neked is lesznek nacionalistább haverjaid, meg ő is talál magának odakint új barátokat.

velem is így volt, nem hiányzik az a gyászhuszár, lettek helyette sokkal kedvesebb, támogatóbb, intelligensebb barátaim.

febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!