Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még más is aki úgy érzi,...

Van még más is aki úgy érzi, hogy túl jóságos, jóravaló ehhez a műtrágya világhoz?

Figyelt kérdés
márc. 21. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a tényleg jó emberek nem éreznek így. Egy jó ember nem gyűlöli a többi embert, és a világot. Ilyet max azok gondolnak, akik túl teszetoszák, vagy félénkek ahhoz, hogy olyan rosszak legyenek, mint amilyennek másokat hisznek.
márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Félénkek rossznak lenni? Ezt biztosan így gondoltad?

De hát a jó embert a rossztól nem az választja el, hogy nem AKAR rossz lenni?

márc. 21. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelen. De mi a konkrét kérdés? Mi a megoldás, hogy ne legyünk ilyenek?
márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Nem hiszen nekünk változnunk kellene.

márc. 21. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is itt vagyok.Borzasztóan megkeményített ez a mostani világ,ami nem is annyira az embergyűlöletben,mint inkább a sajnálatukban és a tőlük való teljes elzárkózásban mutatkozik meg.Én nem hagyom magam elrontani.Ha kiközösítenek,mert nem vagyok olyan,mint a többi,aki rossz,inkább legyen ez,de a fejemet nyugodtan tettem le a párnára este,azzal a biztos tudattal,hogy nem tettem kárt senkiben,se akarattal,se véletlenül.A többiek meg számoljanak el magukkal ahogy akarnak,nem az én saram,és senkinek nem könnyítek a lelkiismeretén,ha megerősítést szeretne tőlem,vagy alibit,hogy miért volt jogos a gonoszkodása.


Amit sokaknak tudnék tanácsolni: ne higgyétek,hogy a gonosz nem tud sírni,hogy nem tud szeretni és őt se tudják szeretni,mert nem igaz,ez meg tudja téveszteni a jó embereket.

márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


És függetlenül attól, hogyan gondolkodik az 1-es és a magafajták, hogy mi az embereszmény és mit tekintünk helyesnek: hogy ki mennyit árt másnak, az objektíven mérhető. Mint ahogy az is mérhető, ki mennyivel él különbül az állatoktól, ahol az erősebb b*szik szabály érvényesül.

márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6


Igen, természetesen ezek lemérhetők de a jelenlegi trendek (például a tudomány is) normalizálni akarják az állatias, önző, egocentrikus viselkedésformákat amire a kapitalizmus is épül.


Ott vannak a magasan funkcionáló autisták akik az átlagnál jóval intelligensebb emberek, de emellett az is jellemzi őket, hogy korrumpálni, megrontani is nehezebb őket, vagy lehetetlen. A tudomány ezt abnormális viselkedésformának állítja be, hiszen nem elég önérdek követő olyan helyzetekben sem amikor simán megúszhatná a lebukást.


Tehát ha jelenleg a tudomány is azt tolja, hogy teljesen normális egoistának és érdektől függően immorálisnak lenni akkor mit várunk a világtól. Tényleg veszett ügy, és mi leszünk a fekete bárány, az arrogáns, a felsőbbrendű komplexusos amiért nem akarunk a sárban dagonyázni.

márc. 22. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:

"magasan funkcionáló autisták"


Nem is tudtam, hogy az vagyok. Legalábbis a leírás alapján. (Gondolom, akkor a kérdező is.)

márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!