Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez alapján lehetek...

Szerintetek ez alapján lehetek autista?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy legjobb barátom, akivel már-már ijesztően egy hullámhosszon vagyunk, mindent meg tudunk beszélni. De sajnos nekem eléggé fejletlenek a szociális készségeim. Ebből adódóan van elég sok vitánk van. Ő egy nagyon jó ember, de mivel a múltban elég sok sérelem érte, így jogosan fél egyes élethelyzetekben. Sokszor normális beszélgetés közben fordul át vitába a csevegésünk, és olyan csúnyább dolgokat vág a fejemhez, amit utána megbán, ezért én egyáltalán nem hibáztatom.


Amit én észrevettem magamon az pedig az, hogy sokszor amikor ilyen vitánk van, akkor elindul bennem valami megmagyarázhatatlan pánik, és ahelyett, hogy megbeszélnénk racionálisan a dolgokat, elmenekülök, és nem írok sajnos egy ideig. (Hozzáteszem, tudom, hogy nagyon undorító dolog, próbálok változni.) Ezek alapján lehetek autista, esetleg aspergeres?


UI.: A vita sokszor abból indul ki, hogy nem mutatok töretlen aktivitást a messengeren, így elkeseredik ha épp nem vagyok elérhető. (Ezen is próbálok változtatni.)


18/F



ápr. 13. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a spektrumzavar sincs meg nálad, egyszerűen a szociális készségeid nagyon fejletlenek. Idegrendszeri éretlenség meglehet, de 18 évesen ezt sem mondanám hatalmas problémának, mert pont egy hiperérzékeny életszakaszban vagy.

Nálam is sokszor probléma, hogy Messengeren nem írok vissza egyből, pedig az értesítést kb. egyből látom az értesítési sávban, de húszonévesen én ezt magamban tudom hova tenni, mert a szociális igényeim alacsonyak. Problémáim nekem is vannak ebből, de próbálkozom, és fontos az, hogy olyan barátaim legyenek, akik ezt megértik.

Tanácsként azért azt mondanám, hogy egy beszélgetésre egy pszichológushoz menj el. Nagyon sok jó tanáccsal tudnak szolgálni ilyen helyzetekben.

ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriában helyeztem el a kérdést, barátok-barátságok témakörben akartam. Kérném a moderátorokat áthelyezni. De ha valaki itt is tud normális választ adni azt megköszönöm.
ápr. 13. 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Barátod szerintem kettyós, és nagyon szeret téged. Legközelebb zártosztályra vidd, ne az ágyadba. Idiótákkal van teli a világ.
ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Miért lenne kettyós? Teljesen normálisak vagyunk mindketten. Csak vannak problémáink, amiket meg kell oldani.
ápr. 13. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Menekülj tőle, ha így indokalatkanul vitatkozik. Ez egy idióta. Nem való emberek közé.
ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Egyáltalán nem idióta, nagyon sok mélypont lehet egy ember életében.
ápr. 13. 22:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogyha rám támadna az lenne az első és egyben utolsó. Ilyen energiapatkányok vannak az ember életében. Élettelen simán, te csak nem mered lepattintani őt.
ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 Nem is akarom, nem is fogom lepattintani. Mert nagyon kedvelem. Nem minden fekete-fehér.


Senki nem ismeri egyikünk szotriját sem, attól, hogy azt írják, kicsit sem rossz ember! Aki nem ismeri, ne állítson valótlant.

ápr. 13. 22:33
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem veled van a baj, hanem a személyiségzavaros, bántalmazó "barátoddal". Te társfüggő vagy, ezért gyártod az elméleteket. NEM vagy autista.
ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Beszélj vele te is akkor olyan csúnyán, ha meg nem megy, vége. Felesleges olyan kapcsolatban lennetek, ahol mérgez téged meg saját magát a barátod, kivétel ha jó a szex köztetek.
ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!