Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? Útálom ezt a...

Mit csináljak? Útálom ezt a szerepet.

Figyelt kérdés
Az osztályunkból kb. mindenkivel "jóban" vagyok. Igazából mindenki a lelki szemetesének tart. Egyedül csak 2 olyan barátom van egy mellesleg lány és én fiú vagyok, akiket a barátomnak mondhatok. A lelki szemetest úgy értem hogy a bajukról kezdenek mesélni hogy jaj ez tetszik, most mit csináljak stb. Annyival jó az egész hogy tudom hogy megbíznak bennem és facebookon is ilyennek jelölnek meg. Kicsit már elegem van abból hogy mindenki ilyennek tekint rám és barátságot nem akar kötni velem.

2012. jún. 21. 11:04
 1/3 anonim válasza:

Sajnos nagyon sok embernek (talán még az is lehet, hogy a többségnek) a saját hülyeségei (öröme, búbánata, sérelmei, panaszai, különféle nézetei, stb.) a legeslegfontosabb dolgok a világon, na és persze, hogy ezekről tudósítson másoknak. Én az ilyeneket úgy szoktam lerázni, hogy én is a saját ügyeimről kezdek nekik mesélni, és nem hagyom szóhoz jutni az illetőt. Általában beválik... :-) A pletyisek egy részével és az okoskákkal szemben azonban sajnos teljesen hatástalan ez a módszer. Előbbiek szeretnek privát kérdéseket feltenni, majd az arra adott válaszokat másokkal kibeszélni, utóbbiak marha bölcsnek képzelik magukat és idióta tanácsokat osztogatnak ill. meg akarnak győzni a saját igazukról (pl. a hittérítő-típus, akivel teljesen felesleges vitatkozni, úgyse ad neked sosem igazat). Na, ezeket elég nehéz udvarias módon leszerelni...viszont a durvaságból értenek. :-)


Hacsak nem olyan szakmája van valakinek, aminek ez velejárója (pl. agyturkász, taxisofőr, fodrász, stb.), szerintem lelki szemetesládának lenni elég nagy lúzerség, balekség. Márcsak azért is, mert gyakran anyagilag is kihasználják azt, aki érdeklődést mutat mások (nem barátok v. ismerősök) magánélete, problémái iránt és igyekszik megértőnek látszani (pl. kölcsönkérnek tőle pénzt, amit sok esetben nem kap vissza).

2012. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem és köszi. Az egyik ismerősömön kipróbáltam ezt többször is még suli időben de mihelyst mondtam a bajaimat rögtön azt mondja hogy, idézem " Jah igen, olyan nekem is volt de kigyógyultam mert beleszerettem Józsiba (mondam egy nevet), ja és tudod hogy milyen szép amikor jobbra néz és pletykák szerint ki van lyukasztva a füle" ( nem akartam mondani neki hogy nem, nems zoktam nézni Józsit mert nem vagyok b*zi )
2012. jún. 21. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:
hát igen
2021. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!