Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » "Barátaim" kiolvasták a...

"Barátaim" kiolvasták a naplómat, szerintetek?

Figyelt kérdés

Középiskolás voltam, kollégiumban laktam, 4-en voltunk szobatársak. Azt hittem az egyetlen barátaim... Együtt sírtunk együtt nevettünk! A szomszéd szobában egy igazi tahó csaj lakott, állandóan cseszegetett minket! utáltuk. persze ha kellett neki valami mézes mázos volt...

Kicsit depis időszakom volt (nagyon hullott a hajam, kivizsgálásokra jártam) és épp vérvételen voltam...tehát nem voltam benn a koliban. Mire visszamentem a szobatársaim mondták h egy két cuccomat a hútőből ki kellett pakolni mert megromlott. Ez kicsit meglepett, mert nem voltak régiek, de megköszöntem h helyettem metgtették. Ekkor még nem volt furi... jó kedvem volt:-) Aztán este az egyik szobatársammal beszélgettem furcsán fel foltam dobva, nevetgéltem! és ezt mondtam neki: Olyan jó h te vagy, nélkület más lenne itt! és megöleltem. Ekkor rám nézett és kisvártatva ezt mondta: rakd el a holmidat jobban. Én meg csak néztem: Tessék?? és elmondta, hogy amíg én nem voltam átjött a bunkó csaj a szomszédból és baromi jól elvoltak és kiolvasták közösen a naplómat... Először fel sem fogtam...majd a levegőt kapkodva megkérdeztem: és te nem vetted ki a kezükből?? erre ő azt mondta, hogy ott ültek egy csomóan az ágyamon, csak nem gondolom, hogy kiveszi a kizükből! Teljesen összetörtem. Még bocsánatot sem kértek. engem tartottak a hibásnak, hogy otthagytam az asztalom FIÓKJÁBAN. Másnap összecsomagoltam és hazamentem. Az egyetlen barátaim voltak. Anyukámnak elmondtam, ő meg kinevetett... na ez is... Ekkor rájöttem h senkiben nem bízhatok... A naplómat darabokra szaggattam(utólag a kolizuhanyzóban hallottam h milyen jókat röhögtek az írásaimon). Szóval mélyen magamba zuhantam, nem beszéltem senkivel, búskomorrá váltam, a gondolataimba, fantáziavilágomba menekültem. Egy egész nyarat töltöttem otthon, fiatal társaság nélkül... minden este sírtam. Furcsa gondolatok szálltak meg... Ennek idén 13 éve... Barátokat azóta sem szereztem. Vannak kedves ismerőseim, de semmi több. A munkahelyemen mindenki puszit adott a másiknak újévkor, én meg csak egy mosolyt. Mindenkivel jóban vagyok, de senkivel sem kerülök barátságba. A sors furcs fintora: a szobatársaim egymással nem tartják a kapcsolatot, csak velem. Mind a hárommal. Évekig eljáttszottam h minden rendben, de úgy érzem a tüske benne maradt a szívemben és nem tudok megbocsájtani!

Egy kérdés: Ti kivettétek volna a tahó csaj kezéből a barátnőtök naplóját???



2013. jan. 5. 01:43
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Én nem tudom, hogy kivettem volna-e, de egy biztos, hogy én egy jót nevettem volna az egészen, az tuti! nem kell ilyen komolyan venni ezeket a dolgokat, ezt sokkal, de sokkal lazábban is lehetett volna kezelni, és akkor te sem emészted magad ezen az egészen.
2013. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ha barátnők lennénk akkor igen. Ez köcsögség, és jól átbaszott a csaj. De van jó oldala is. LEgalább bevallotta. Az rosszabb lett volna, ha nem tudod miért nevetnek ki, csak nevetnek és nevetnek rajtad.
2013. jan. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én biztos hogy kivettem volna, ez elég görénység... Nos, én ezért nem írok naplót, mert senkinek semmi köze nincs az életemhez, még véletlenül sem. Persze anyud kinevetett, mert gondolom ez neki nem nagy dolog, csak te azért másképpen élted át.
2013. jan. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy kivettem volna e.

Nekem az első szerelmem olvasta el. Ellopta és hazavitte. Aztán köv alkalommal, elkezdett kérdezősködni, hogy ez ki, meg az ki, akiket leírtam a naplómba. Mérges voltam rá, persze, de attól még jártunk tovább. Csak utána egy ideig nem írtam naplót. Aztán írtam megint. Az meg anyám kezébe került, mert ő is kérdezett valamit belőle. Utána azt gondoltam, na hjó, tényleg be kell fejezni a naplóírást. Viszont még sokáig megtartottam ezeket a füzeteket a szekrénybe, és évekkel később visszaolvastam. Akkor tűnt csak fel, hogy mennyire gyerekes volt amiket írkáltam, és én is csak röhögtem saját magamon.

2013. jan. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan jó barátok lennénk akkor biztos. Ha kell, nekik is megyek. De azért ez a 13 év... hát... nagy nyomot hagyhatott benned ha még mindig ez bánt.
2013. jan. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én eleve be sem engedtem volna a csajt a szobába. ha utálom miért kellett volna a bunkó csajt beengedni? nem hogy még röhögjek a te naplódon vele. ha 3-man lettünk volna a bunkó csaj nélkül, akkor TALÁN elolvastuk volna, ha mondjuk elöl hagyod, mert persze kíváncsi az ember, de a cuccodba én nem kutakodtam volna. meg persze utólag sem említettem volna, mert szemétségnek éreztem volna, hogy elolvastam.


egy tipp: ha még tartod velük a kapcsolatot, akkor akit a legjobban kedvelsz közülük próbálj egy olyan találkát szerevezni, ahol ott vannak az ő barátai is. hát ha az ő barátai közül megkedvelsz valakit, és akkor talán egy új barátságra tehetsz szert. persze ezt, hogy így "kihasználod" ne említsd neki, hanem valahogy próbáld így terelni a témát, hogy megismernéd a barátait, meg őt is olyan régen láttad...


vagy találkozzatok kettesben, iszogassatok egy keveset és összejöhet egy jó este is, ahol kibeszéled a sérelmeidet, hogy alkohol hatására kicsit megnyílsz( de ne úgy, hogy matt részegen ordibálsz vele hogy teeeeeee szemét tönkretetted az életemet) és akkor elmondhatod, hogy fura, hogy ez volt 13 éve jó régen, lehet ő nem is emlékszik rá, de hogy milyen érdekes mégis tartjátok a kapcsolatot...


újévkor meg te kezdeményezhettél volna pl olyan kollégáddal, akivel jóban vagy, odamész boldog újévet kívánsz, puszit adsz. csak nem lökött volna el.

2013. jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó olvasni h pici megoszlás van köztetek. Én persze kivettem volna más kezéből a barátnőm naplóját! És tudom h személyiségek és helyzetek szerencsétlen összjátéka volt a helyzet... A tahó csajról annyit, hogy olyan meggyőző kisugárzása volt, h nagyon nehéz volt józanan megtartani a távolságot. A szemedbe a barátodnak tűnt aztán elhordott mások előtt mindennek (akár hangosan csúfolt és másokat is rávett erre...Nem csak velem tett ilyet.. másokkal még durvább is volt...) Szép és trendi lány volt. A mi szobánk meg kis egyszerű szegény lányokból állt... De vissza- vissza térek gondolatban hogyan kellett volna kezelnem a helyzetet. A kollegákkal való újévi találkozásra csak annyit, hogy én nem akartam közelebb engedni senkit. Itt is érzem h sok a nő :-) és mintha a tahó csaj kétszínűsége néha-néha visszaütközne... szóval egy egészséges távolságot próbálok tartani.
2013. jan. 5. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!