Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyoldalú barátság. Mit...

Egyoldalú barátság. Mit tehetnék? Nagyon fáj.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves srác vagyok. Elég hosszú ideje ismerem a legjobb barátomat, aki szintén ennyi idős, és eléggé hasonlítunk egymásra... Szerintem... Ő sem a "laza vagyok, szét ne csússzak" stílust képviseli, hanem a saját hosszútávú érdekeit tartja szem előtt. Mint én. Nagyon megkedveltem, sokat gondolok rá, hiányzik. Lehet, hogy b*zis, de az van. Ragaszkodó vagyok. Viszont úgy érzem, hogy neki szinte nem jelentek semmit. Nem tudok vele olyan témákról beszélgetni, amik engem bántanak, ami rosszul esik, ami komoly, sosincs ideje, a sok edzése miatt, nem járkál el velem inni, beszélgetni, sehova. Illetve ha ott van valaki, le se ... . Gondoltam arra, hogy én sem megyek utána egy ideig, hátha akkor Ő keres engem, de nem megy, mert tiszta szívemből érzem, hogy ő a BARÁTom. Mit tehetnék? :(


2013. máj. 18. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Te homokos vagy ugye ?


Biztos észlelte ezt a hetero barátod és inkább megpróbál leépíteni. Nem csodálom, engem is irritálna nagyon, ha rám mozdulna egy homár.

2013. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem lehet, h valójában lelkiekben nem hasonlítatok, csak az életviteletek hasonló és hasonlóan ambíciózusak vagytok? ezek egyébként nagyon jó és hasznos dolgok, de nem elegendőek egy barátsághoz. ha igazából sosem volt egy "jó" beszélgetésetek, ha ő nem keres és nem is gazán foglalkozik veled, csak ha nincs más a környéken, akkor ez nem is igazán barátság. lehet, h az, csak a leírásodból nem derül ki...nem látok olyan pontot, amikor bármi baráti dolog is lenne köztetetk. írsz ilyet ha van? csak hogy lássam, kb milyen a viszonyotok...
2013. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Éreztem hasonlót egy padtársammal, akit én nagyra értékeltem, ő pedig, bár értékelt engem, de csak annyira, hogy a sulis dolgokat együtt csináljuk. Azóta már nem járunk egy helyre, néha váltunk pár vicces esemest, időnként találkozunk (többnyire véletlenül), és a mai napig nagyon értékelem a srácot, de elfogadtam, hogy ezt nem lehet erőltetni.


Semmi b*zis nincs a dologban, de sajnos nem is nagyon tudsz semmit kezdeni vele, mert ha ez egyoldalú, akkor nem attól fog ez megváltozni, hogy te ráfekszel a témára, és megpróbálod megoldani. Én a helyedben élvezném a társaságát, és nem feszülnék azon, hogy ez most egy barátság vagy nem egy barátság. Amíg nem idealizálod bele az egészet egy szükségtelen definícióba, addig tudod csak simán élvezni a dolgot, aztán majd alakul, ahogy alakul. Az, hogy nem tudsz semmit tenni, hogy megoldd, nem jelenti, hogy idővel nem fog megoldódni magától, de ehhez elsősorban az kell, hogy most szard le az egészet és ne foglalkozz a szükségtelen egó-körítéssel. Ne az legyen a kérdés, ami motiválja a tetteidet, hogy vajon ő megtenné-e ugyanezt érted, hanem az, hogy ezt akarod-e épp csinálni vagy sem. Csináld, amit szeretnél, a többi majd alakul, ahogy alakul.


Az élet legtöbb problémája akkor oldódik meg, amikor totálisan le tudod szarni a problémát. :)

2013. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két választ. Akad köztünk baráti dolog, például osztálykiránduláson végig együtt voltunk, padtársak vagyunk, óv engem (mindig csesztet, hogy ne cigizzek), de még se érzem úgy, hogy a szeretetemet viszonozná.
2013. máj. 19. 08:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak, akik máshogyan fejezik ki, és ha ki is fejezik, egyáltalán nem tudatos náluk az egész. Szóval ne parázz szerintem, az emberi kapcsolatok trükkösek és állandó változásban vannak. Lesz még szarabb is, lesz még jobb is valószínűleg. :)
2013. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy mély lelked van és ez tök jó és ritka! Sajnos előfordul, hogy egy adott személy csak egy ideig képezi részét az életünknek; fontos volt, hogy megismerjük és legyenek közös élményeink, ám egy idő után szünetel vagy megszűnik a kapcsolat. Rengetegszer éltem át már én is ezt, megannyi baráti kapcsolatomban éreztem azt, hogy egy idő után csak engem érdekel a dolog. Némelyik esetben, magától keres az illető, más esetekben csak akkor beszélünk, ha én keresem, sőt olyan is van, aki akkor sem reagál, ha keresem.


Az embereket el kell engedni, mert mindig jön majd valaki más. Mellesleg a te helyzeted azért nem olyan tragikus, mert ahogy leírtad, nem azért nincs veled, mert elege van belőled és másokkal van amíg te egyedül vagy... hanem azért mert edz. Mi lenne, ha te is eljárnál vele edzeni? Vagy edzés után elé mennél, s utána beülhetnétek valahová?

Ráadásul padtársad is, osztálytársad is.. nem lesz ott semmi baj szerintem! Ha kedvel, akkor úgyis visszatér hozzád, ám ha mégse akkor meg engedd el. Akármilyen fájdalmas is. Hidd el, teljesen át tudom érezni a helyzetedet-sajnos.



ha van kedved beszélgetni velem, írj bátran


20 f

2013. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába próbálom kérni, hogy edzés után-előtt fagyizzunk egyet, vagy valami, mindig nemleges a válasz. Nincs közös programunk, témánk is csak kevés. Kevés ember van, akikre azt merem mondani, hogy szeretem, de ő közéjük tartozik. Ezért rossz ez az egész.:(
2013. máj. 20. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet két fiú között nagyon szoros baráti kötelék anélkül, hogy ez szexuális töltetű vágyakozással párosulna. Nem hiszem, hogy melegek lennének a srácok.


Én inkább úgy látom, hogy kettejük közül nem mindegyiknek evidens és nem mindegyik ugyanazt várja ettől a barátságtól. A kérdező komolyabban, szorosabb kötelék jelleggel érez a barát iránt, ellenben ő meg inkább csak "haverságnak" tekint a dologra.


Amit ajánlok, kérdező, hogy próbáld lazábbra venni a figurát. Vannak emberek, akiket taszít a túl szoros kötelék (szerelemben, barátságban egyaránt), és nehogy a te ragaszkodásod végül a kapcsolat rovására menjen, meggyengítve azt.

Amúgy megértelek, lehettek ti lelki társak a sráccal minden homoszexualitás nélkül is. De tényleg a lazaság az egyetlen élhető alternatíva.

2013. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia. Én is teljesen át tudom érezni a helyzeted, igazából a kérdésed teljesen olyan, mintha én írtam volna. :D

Igazából az előző válaszolók szerintem tökéletesen megfeleltek a kérdésre, és különben is, már rég írtad ki a kérdést, szóval én már csak érdeklődnék, hogy alakult a helyzet a barátoddal? :)

2016. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is lol
2017. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!