Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti is úgy látjátok, hogy...

Ti is úgy látjátok, hogy rengeteg ember keres magának barátot/társaságot?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasgatni ezt az oldalt, és főleg mióta megvan ez az Emberek kategória, elég sokan írtak, hogy magányosak, hogy beszélgetnének, barátkoznának.

Tudtommal nincs olyan oldal, ahol barátokat lehet keresni. Mint egy társkereső, csak barátkereső. Azon gondolkodom, hogy talán létre kellene egyet hozni? Nem a business miatt mondom ezt, én is egyike vagyok ezeknek a barátkereső embereknek. És mint mások, én is tanácstalan vagyok.

Mit gondoltok erről?


Köszi a válaszokat, üdv,


26/N



2013. jún. 18. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Azok akik itt panaszkodnak vagy nagyon fiatalok (legalább egy középiskola még előttük van, vagy egyetem is), vagy olyan 20 év körüli vagy annál idősebbek. Az első csoportnak bőven van lehetősége ismerkedni még. valószínűleg meg is fog oldódni ez a probléma hamarosan. Azok, akik meg huszonéves fejjel nem tudtak barátokat szerezni, azoknak magukba kellene nézni, mert szerintem azért már nem okolható a környezet.

Kivételek persze mindig vannak, de a többségről ez a véleményem.

2013. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jó ötletnek tartom, mivel hasonló cipőben járok... A kivitelezés mondjuk nem mindegy, meg szerintem szerencse kérdése is, hogy milyen emberek találják meg az oldalt... De amúgy én kifejezetten örülnék egy ilyennek. :)
2013. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Esetemben, és szerintem a legtöbb magányos ember esetében sem arról van szó, hogy sose voltak barátaink. Csak jelenleg nincsenek. Mert külön városba/országba sodort minket az élet, mert felnőttünk, kiderült, hogy más dolgok érdekelnek, ilyesmi.

Én mondjuk tudom magamról, hogy nem vagyok egy tipikus huszonéves csaj. Engem nem hoz lázba sem a smink, sem a divat, sem a buli. Persze szeretek szórakozni, meg adok azért magamra, csak messze nem ezek a legfontosabb dolgok az életemben.


Sajnos nekem csak felhasználói szintű számítástechnikai képességeim vannak, de nagyon el tudnom képzelni, hogy pörögne egy "barátkereső" oldal.

Megtalálhatnák egymást a magányos, hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberek.

2013. jún. 18. 09:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet a barátkereső oldal, segítenék a kivitelezésében is, ugyanakkor ez egy rendkívül összetett feladat és a megalkotása során rengeteg tényezőt figyelembe kellene venni, erős szabályokat lefektetni, stb. Itt most nem részletezném, mert az már erős túlzással felérne egy üzleti terv első vázlatával. :D
2013. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Végül is vannak hasonló közösségi oldalak, mint a HotDog, csak teljesen felszínes szegény, legalábbis az volt, mikor utoljára arra jártam.


Valószínű, hogy lenne igény direktben ilyesmire. De ahhoz olyan szervezőbrigád, üzemeltető admingárda kéne, akik nem csak hagyják regisztrálni, aztán tengeni-lengeni a felhasználóikat, hanem időről időre programokat szerveznek, akár internetes, akár valós élet szintjén; központilag vagy nagyobb városok csomópontjaira bontva. A baráti kapcsolatok mögé közösség is kell, közös élmények biztosítása az összetartozás erősítéséhez, szóval ez jóval keményebb és összetettebb meló egy honlap szimpla üzemeltetésénél.

2013. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

... előző vagyok: Arról nem is beszélve, hogy mivel általános, és nem tematikus oldalról beszélünk, ezért bónusz kihívás a szervezők és üzemeltetők számára, hogy olyan lehetőségeket, programokat biztosítsanak a felhasználóknak, amelyek változatosak, hogy minden érdeklődési körű embernek csurranjon-cseppenjen lehetőség.

Plusz, figyelembe kell venni, hogy a barátot keresők jó része önbizalomhiányos, bátortalan a kudarcélmények és a hosszan tartó magány miatt, tehát ezeknek a programoknak meg kell adniuk azt az érzést, hogy mindenki részt vehet és egyformán fontos, senki nem vész el, és nem is tűnik ki. Több, mint nehéz...

2013. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

És arra is nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni, hogy a komolytalan embereket kiszűrjék a rendszerből. Ezt talán úgy lehetne megoldani, ha fizetőssé válna a regisztráció, valamint ha a profilkép feltöltése is a regisztráció alapfeltételévé válna.


Van benne fantázia, az igény megvan rá, csak a kivitelezést kell profin megoldani.

2013. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lenne rá igény, csak tényleg biztos lesznek kamuregek, szórakozók, stb.

Én is barátokat keresnék, új helyre költöztem a páromhoz, munkát is itt kaptam, csak így a régi barátaim 150 km-re vannak.

A neten végül is akárhol lehet ismerkedni, tematikus fórum, stb., lehet valami olyan kellene, ami IRL programokat is szervez? Előbb összegyűjti az egy helyen lakókat, ők megismerik egymást majd találkoznak?

2013. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se rossz ötlet,csak akkor oda kéne figyelni h sok igényt kielégítsen.pl nem biztos h mindenki fel merné vállalni az igazi nevét.

olyan profilkészítési lehetőségek kellenek,h az ember mindent megoszthasson amit akar, ugyan akkor semmit se kelljen amit nem szeretne.

ha mondjuk valaki belefogna,szóljon,van pár ötletem...

2013. jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem is eszembe jutott már, hogy milyen jó lenne egy ilyen.

Egyébként pécsi vagyok, ha valaki a környékről barátnőt keres:)

27N

2013. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!