Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tönkre tehet egy barátságot a...

Tönkre tehet egy barátságot a nagy anyagi különbség?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátnőmről van szó. Ő az, akinek jóval több pénze van,mint nekem. Mikor megismerkedtünk, akkor kb hasonló anyagi helyzetben voltunk, de mostanában úgy alakultak a családban a dolgaink, hogy tényleg csak a megélhetésre futja. Régebben ugyanazokban az üzletekben vásároltunk, kitaláltunk sok, pénzt emésztő programot. De nekem ilyesmikre már nem futja, csak egy-egy alkalommal nagyon ritkán.

Az a baj, hogy ő ezt nem érti meg. Mindig olyan programokat talál ki, amihez több ezer forint kell és nem érti, vagy nem hiszi el, hogy nem tudom kifizetni. Mikor vásásrolni megyünk, csak olyanokba megyünk, ahol ő tud venni ruhákat én ritkán...ahol olcsóbban árulnak, oda nem megyünk be, hiába mondom.

Most nem akarom őt szidni, csak megoldást szeretnék találni. Már többször össze vesztünk amiatt, hogy lemondok egy-egy programot a pénz miatt. Nem sajnáltatni akarom magam, nekem is vannak hibáim, itt az, hogy kicsit irigy vagyok rá. Főleg mikor olyan jó ruhákat vesz és tudom, hogy nekem már nem futja ilyenre. Tehát bennem is van hiba.

Valami megoldást tudtok javasolni? Nem akarom emiatt elveszíteni a barátságot...de miért nem jó programnak az, hogy eszünk egy fagyit és sétálunk?


2013. jún. 29. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán egyszer ezt így el kéne neki mondani.

Egyébként igen, tönkreteheti.

2013. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
NEM, ha igen akkor az nem igazi barátság. Bár ez csak az én véleményem.
2013. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tönkreteheti sajnos...

Mennyi idősek vagytok?

2013. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindketten 17
2013. jún. 29. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: igen sajnos tehet tönkre. A miértjét pedig meg is válaszoltad. Az ok, hogy a másik fél nem tudja felmérni a Te anyagi helyzetedet, nem tudja beleélni magát a helyzetedbe, így továbbra is szervezni fogja a pénzköltős programokat, amelyeket vagy lemondasz, vagy nem mész el rájuk, és ez csak további konfliktusokat fog szülni.

Szerintem ebben a helyzetben is, mint minden másban, a legjobb lenne az egyenes beszéd: leültetni, megmondani neki konkrétan, hogy "NINCS PÉNZEM FOGD MÁR FEL! Ezért nem akarok fölöslegesen költekezni, mert már nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy megengedhessem magamnak!" Aztán ezt vagy felfogja, vagy nem. Ha nem, akkor semmit sem fogsz tudni kezdeni vele. Ha mégis felfogja, akkor is időnként emlékeztetned kell majd erre a dologra.

Voltam már ilyen helyzetben, és az illetővel eltávolodtunk egymástól. Még mindig barátok vagyunk, de jóval kevesebbet találkozunk, ugyanis ő jobb anyagi helyzetben van, így nem képes megérteni, hogy nem tudok minden héten bulizni menni.

2013. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De azt tudja, hogy nincs pénzünk...és mindig mondom, hogy emiatt nem tudok annyit költeni. Más programot is felszoktam ajánlani, de neki azok nem tetszenek. Meg is értem, hoyg jobb úgy elmenni valahova, hogy pénzt lehet költeni, de ha egyszer nincs...
2013. jún. 29. 21:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó neked is, lehet hoyg nyomatékosabban beszélek vele a legközelebbi ilyen programnál. Remélem hatásos lesz
2013. jún. 29. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

hasonló a szitu..

de az én bnőm megérti és nem megyünk shoppingolni,meg ilyen olyan helyekre..beülünk egy sütire egy cukrászdába vagy elmegyünk sétálni..


Mondjuk nekem az esik szarul,hogy mondja jajj 25 ezerért vettem ezt a cipőt,meg 50 ért ezt a táskát.Én meg ezekből a pénzekből nem csak 1-2 dolgot tudnék venni hanem több mást és nem feltétlen ruhát..speciel a kutyusom vizsgálatára gyűjtök ami nem kevés pénz..szóval nekem fontosabb dolgok vannak mint egy cipő vagy táska..

mi is rossz anyagi helyzetben vagyunk,pár ezer ft is számít..


de legalább nem hívogat el drága helyekre,bár néha igen,de mondom nincs pénzem és felfogja,elmegy mással,ami persze szarul esik..


amúgy megkéne ezt beszélnetek ha nem akarod elveszteni a barátságát.


én már ott vagyok ,hogy nem barátkozok vele,de nem az anyagi dolgok miatt ,más miatt..

2013. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sajnos azt kell mondanom hogy igen tönkre teheti..

Tudod a pénz az ilyen sajnos :(

De ha igaz barátnőd és te is igaz barátnője vagy akkor semmi nem állhat a barátságotok útjába!

De viszont ha ez a barátság nem igaz barátság akkor sajnos lehetséges hogy a pénz tönkre fogja tenni :( !!

2013. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!