Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek 40 fölött hogyan...

Szerintetek 40 fölött hogyan lehet új barátságokat kialakítani? Amikor úgy érzitek, a régi barátnöitek vagy "elfejlödtek" vagy kevésnek, nem elég intenzívnek érzitek akapcsolatot. Nem felszínes small talk-ra gondolok, hanem igazi, mélyebb kötödésre.

Figyelt kérdés

Vagy ebben a korban már nem fog menni? Akinek családja van, gyerekek, nagyszülök... stb. úgy látom, erösen be van ágyazódva a szük családjába, ill. a munkájába...

Aki egyedül van, az meg nagyon nehezen mozdul ki. Valahogy már nevetségesnek látom kezdeményezni. Megdöbbenve tapasztalom, hogy a régi kapcsolataim kezdenek kimerülni a Facebook-on írt pár soros üzenetekben.


2013. júl. 12. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy-két régi maradt meg, a többi viszonylag új, főleg a gyerekekkel kapcsolatos baráti kör, van ahol anyukával jókat tudtunk dumálni a játszón és a gyerekeink is jól kijöttek, velük többet járunk össze.
2013. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
chatroulette.com
2013. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Lajos 61 válasza:
Felvetésed jogos és érthető, de figyelembe kell venni, hogy az egész napi stresszes és rohanó életvitel korlátoz " mindenkit "
2013. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Lajosnak üzenem:


Èn azért látok olyanokat, akik gyerek mellett bulikba járnak, összetartanak, ráérnek cseverészni. (Bár lehet, hogy nem szellemi munkát végeznek.)

Tulajdonképpen nekem is hajtós, de este, amikor elcsitul a család, elgondolkozom ezen, ez a "bezárkózás" mindig így lesz? Én magányosnak érzem így magam.

Vagy akkor "nyitunk" majd, ha nyugdíjasok leszünk?

De mi a megoldás szerinted?

Vagy lehet, hogy másokat ez kielégít, csak én vagyok ilyen lázadozó?

2013. szept. 19. 22:26
 5/16 anonim válasza:
én 42 vagyok és pont így érzek. valahogy az évek folyamán eltűntek a barátaim. Pedig nagyon nagy igényem lenne rá. Sokszor magányosnak érzem magam, pedig szép nagy családom van, de a barátokat nem tudják pótolni. És is vágyom egy igazán jó barátnőre, de fogalmam sincs, merre találhatnék... :(
2013. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ösnek üzenem:

Hogy érted, hogy nagy családod van? Sok rokonod? Az jó lehet, nekem a szük családi körön kívül (férj, gyerekek) szinte senkim sincs.

Ezért is próbálok kapcsolatokat teremteni, ill. a régiek után futni, de nem sok eredménnyel. Az egyik barátnömet vagy 5x csörgettem meg, mire végre felvette. Mondta, hogy öneki a munka után meg a gyerek után már csak TV-nézésre van igénye, emberekre nincs.

A másik régebbi barátnöm eleve be sem kapcsolja a telefonját, hogy ne zavarják. Ìrogatni szoktam neki, amire vagy válaszol vagy nem.

Szóval hamvába holt dolgok ezek és nem is biztos, hogy bennem van a hiba...


Èrdekelne, hogy Te hogyan próbálkoztál. Vagy inkább várod, hogy mások közeledjenek?

2013. szept. 21. 09:35
 7/16 anonim válasza:
Nem, úgy gondoltam, hogy 4 gyerkőcünk van:) A rokonság nem olyan nagy. Meg tele is van idiótákkal:) Nem nagyon próbálkoztam sehogy, mert egyszer összebarátkoztam valakivel egy chates oldalon, jó viszony alakult ki köztünk, örültem neki nagyon, azt hittem végre találta egy jó barátnőd ( a legjobb barátnőm meghalt pár éve), de nagyon csúnyán elárult, nekem hatalmas csalódás volt. Igen, az én "barátaim" is ilyenek, felületes emberek, akiknek annyiból áll a barátság, hogy néha összejövünk, persze nem túl sűrűn, röhögcsélünk kicsit és kész. De nekem olyan barátnőm volt, akit ha éjjel kettőkor hívtam, hogy segítségem van rá, akkor éjjel kettőkor jött. Persze ez fordítva is működött. Egy igazi barát hatalmas kincs, sajnálom, hogy nekem nincs.
2013. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
jaj, na ezt jól megfogalmaztam :) szóval ha szükségem volt rá:) Csak a kicsi itt ugrál körülöttem közben:)
2013. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

" De nekem olyan barátnőm volt, akit ha éjjel kettőkor hívtam, akkor éjjel kettőkor jött."

À, nekem ilyen barátnöm már 10 éve nincs. À, ezek olyan barátnök, hogyha ök unatkoznak vagy a gyerekük unatkozik, akkor hajlandóak találkozni, én kínálom meg öket, fözök vagy veszek valamit nekik.

Reciprocitás - ááá! Ugyan.

A másikkal van, hogy órákon keresztül csak az ö problémáit tárgyaljuk ki -persze az én telefonköltségemre.

Ezért nem értem, ha nem veszi fel, hisz "ingyen pszichológusként" szolgálok.

Szóval az emberi jellemet sokáig lehetne elemezni.

Nem tudom ezeket "kigyomlálni", ahogy a férjem mondja, mert akkor még ezek sem lesznek.


Sajnálom, hogy meghalt a barátnöd - igen fiatal lehetett.

A magány és a szomorkodás nem tesz jót az egészségnek. Próbálom nem dramatizálni a helyzetem, és pótcselekvéseket keresni, de néha nagyon bele tudok szomorodni.


"nagyon csúnyán elárult"

De hogy tud valaki a neten keresztül elárulni, hisz nincs is közös ismerösötök?!

Egyébként én is gondolkodtam már, hogy érdemes-e itt a neten bizalmas dolgokat megvallani, de úgy véltem, itt nem árthat senki...

2013. szept. 21. 14:44
 10/16 anonim válasza:

hát igen... mintha én írnám a soraidat, annyira egy cipőben járunk :)

A "netes" barátnőm úgy árult el, hogy többször találkoztunk is, összejártunk, még nyaralni is együtt mentünk. csak a neten ismerkedtünk össze, de aztán valós kapcsolat lett a miénk :)

Szomorú dolgok ezek. Az én barátnőim pont olyanok, mint a tieid. mondom, mintha helyettem írtál volna:) Van olyan, amelyikkel órákat beszélgetünk és meg sem kérdezi, hogy vagyunk, csak árad belőle a saját élete, a saját problémái. Ha véletlenül elejtek egy fél mondatot a saját életemről, akkor egyből jön a "jaj, ne is mondd, velem pont ugyanez történt". és már meséli is, megint órákon keresztül.

2013. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!