Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy Honfoglaláskori...

Van egy Honfoglaláskori rovásírásos keresztem amit még az édesanyám talált fiatal korában. Nem tudom igazi e, de elég réginek tűnik. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Vigyem el valami régészhez? És ha igen akkor hova? Csak mert felvidéki vagyok és fogalmam sincs hol találok illetékest. Érhet valamennyit?

2013. febr. 8. 03:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én utánanéznék (google) melyik egyetemen van történelem illetve régész tanszék, küldenék nekik egy e-mailt csatolva a keresztről pár jó minőségű fotót és megvárnám mit reagálnak. Illetve ha felhívod a központi számukat akkor ők is meg tudják adni az elérhetőségét valakinek aki szakértő régésze a honfoglalás korának.
2013. febr. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mindenképp valamilyen tudományos munkát végző valódi szakemberrel nézesd meg, mert ha beviszed a sarki régiség kereskedőhöz az úgy ver át ahogy akar, aztán értékesíti a feketepiacon. Ha valóban honfoglalás kori tárgy akkor annak a múzeumban a helye.
2013. febr. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs a triplázásért, de az is járható út ha a fent említett emailt valamelyik nagy múzeumnak írod (Nemzeti múzeum pl).
2013. febr. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
10%
van csomó régész fórum, fémkeresős fórum, oda is berakhatod
2013. febr. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
csak ne add oda senkinek olcsóért, ne hagy hogy átvágjanak, stb:)
2013. febr. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
Bocs a kötekedésért, de honnan tudod hogy honfoglaláskori?
2013. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Rovás Info válasza:
100%
Javaslom, hogy egy fényképet küldj a rovasinfo@gmail.com címre. A kép alapján nagy bizonyossággal el lehet dönteni, hogy valódi-e. Semmiképpen ne add ki a kezedből a keresztet. Ebben így tudunk segíteni.
2013. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Onnan tudom, hogy utána néztem, egy egész éjszakát toltottem azzal h megtudjam milyen kersztem van. keresgeltem konyvekben, neten aztan találtam egy ugyanolyant mint nekem van és oda volt írva h milyen kereszt az. aztán utána néztem az írásnak is és megeggyezett. Aztán rájottem, hogy a szlovák 10 koronáson is ugyanaz a kereszt van. Egyébként így néz ki: [link] annyi kulonbséggel, hogy az a juk nekem rendes lyuk nemcsak egy pont

2013. febr. 8. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban értékes, akkor az állam kifizeti a becsült értékének egy kis részét és megemlítik a nevedet és bármikor megtekintheted ... de az is lehet, hogy haza is viheted, ha nem olyan értékes, csak számba veszik ...

Érdemes inkább magyar egyetemmel felvenni a kapcsolatot, vagy magyar kutatókkal felvidéken!

2013. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én biztos nem adnám el!

Édesanyád találta eleve ez felbecsűlhetetlen! Ilyet nem talál mindenki.

Másrészt különleges örökség van a kezedben.

De szíved joga mit csinálsz vele.

2013. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!