Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem kedvel a legjobb...

Miért nem kedvel a legjobb barátom barátnője?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom több mint egy éve megismerkedett egy lánnyal és ebből lett egy nagyon komoly kapcsolata. A baráti társaság minden tagja kedvesen, barátságosan fogadta a lányt, természetesen én is.

De az utóbbi hónapokban a lány folyamatosan beszólogat, kötözködik velem. De ez nem ilyen vicces kötözködés, hanem direkt olyan dolgokban szólogat be, amelyek vagy kellemetlenek, vagy megalázóak számomra, vagy éppen nem tehetek róla. Általában nem vágok vissza, vagy ha igen, akkor nem durván, hanem inkább frappánsan, de ennek ellenére mindig az övé az utolsó szó. Igazából a társaságában már beszélni sincs igazán kedvem, de ilyenkor meg az a baja, hogy miért nem beszélek. Ezeknek a "beszélgetéseknek" gyakran fültanúja a legjobb barátom is, de igazából csak mosolyog az egészen, mintha valami gyermekded civakodás fültanúja lenne.

Kezdem azt érezni, hogy egyre jobban eltávolodunk egymástól, így a barátságunk is kezd tönkremenni, mert egyre kevesebbet találkozunk, ha találkozunk is akkor a fenti helyzet fordul elő.

Szerintetek mi lehet a megoldás erre? Próbáltam normálisan megbeszélni a lánnyal, de képtelenség. Tudtok valami megoldást, vagy hanyagoljam inkább ezt a barátságot?



2013. júl. 21. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a barátoddal is.Ha tényleg a barátod, meg fog érteni és segíteni is fog.

Nehogy már a lány elcsessze a barátságotokat.

2013. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nők nem minden esetben támogatják az ilyen haverkodásokat, főleg, ha túl erősnek érzik azt a kötődést (túl sok időt töltötök együtt, túl jól érzitek magatokat), és beféltékenyednek, ill. hiába vtok befogadók vele, ő vszeg mégsem része teljesen a körnek, nem érti az interakciókat, amiket ti évtizedek alatt kialakítottatok/megszoktatok egymásközt, és könnyen lehet, hogy csak simán bunkónak vesz benneteket. Mindeközben a pasija -a haverod- se különb nálatok egy cseppet sem, csak aziránt elfogult, sőt, az szokott lenni az alapfelfogás, hogy a haverok vannak rá rossz hatással.


Esetleg ezek motiválhatják.

2013. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy így jobban elolvasom ez egy offenzíva. Kóstolgat, próbál a haverod előtt lejáratni/blamálni, és kihasználja, hogy te meg a haverod iránti tiszteletből nem fejeled meg ott helyben előtte, de tudja, hogy ha őt kerülöd, akkor a haverkodásnak is annyi, és vszeg kettőtök közül őt választja majd, mert akinél a p!na, annál a hatalom...
2013. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a sztorim nekem is,csak nálam az volt,hogy a legjobb barátom eldobott magától egy másik barátság miatt, mondván,ő a legjobb barátja,és nem én,közben meg összejött egy lánnyal is,én meg el lettem felejtve.. Aztán a barátnője szakított vele,az állítólagos legjobb barátja keresztbe tett neki,és megtanulta,ki az igaz barát.. de ezt most is eljátszotta,idén nyáron is,új barátok,és új barátnő.. megint elfelejtett,és amikor meg mertem mondani a véleményemet,akkor ezt ő sértésnek vette,azóta nem beszélünk. Nemis hiszem,hogy fogunk.. Most a történetem azért írom le,mert hasonló a tiedhez,de igy van,ahogy az egyik válaszadó írta,a csaj fogja húzni,főként,ha azt látja,hogy mennyire jóban vagytok.. Ilyenkor elkezdenek féltékenykedni,és itt szakadnak meg a barátságok.. én eléggé szókimondóan elmondtam a véleményem erről a volt legjobb barátomnak,próbálj meg vele beszélni,de ne úgy,hogy úgy vegye,hogy ellene akarod hangolni.
2013. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Mind hasznos volt, szóval ment a zöld kéz.

Igen sajnos a leírtakkal csak igazoltátok azt amit sejtettem egy ideje, hogy erre megy ki a játék, hogy valahogy megszakadjon a barátság, vagy átalakuljon valami lazább kötelékké.

Beszélni nem fogok vele ez ügyben, mert biztos vagyok benne, hogy képtelen lennék meggyőzni bármiről is, mert láthatóan inkább a lányhoz húz. Maximum ha szakítanak akkor elmondom neki a véleményemet, de addig nem ásom a kapcsolatukat. Köszi még egyszer Mindenkinek!

2013. júl. 23. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár későn válaszolok de annyit megjegyeznék, hogy az aki hagyja, hogy a barátnője tiszteletlenül beszéljen a barátaival az nem férfi.
2017. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!