Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Általam barátnőnek tartott...

Általam barátnőnek tartott valaki nagyon tiszteletlenül bánt velem, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Volt egy kábé 5 éves barátságom, egyetemen indult, nagyon jóban voltunk, mindenben segítettünk egymásnak.

Aztán megváltozott, és minden indok nélkül állandóan lemondta a talákozóinkat, mivel a többieknek is hasonló tapasztalatai voltak veele, ezért nem foglalkoztam vele. De nagyon rosszul esett, mert nem ezt érdemeltem tőle.

Egy alkalom (fuvolista vagyok, önálló első koncertem) kapcsán úgy gondoltam, hát csak felhívom, ez jó alkalom a kibékülésre. A telefonban eléggé meglepődött, kissé fura volt, majd később küldött egy smst, hogy örül, és jön.

Visszaírtam, rendben, akkor foglalom nekik a jegyeket, hogy ne kelljen már fizetniük.

Lefoglaltam nekik összesen 5 jegyet.

A bemutató napjáig sem jelzett vissza, így el kellett adatnom a többit, utólag kiderült, jól tettem, ugyanis annyira sem vette a fáradtságot, hogy egy smst küldjön.

Egy ősrégi emailemre, amit már rég nem használok, írt, hogy sajnálja, de nem biztos hogy tudnak jönni, és hát a pasija se biztos hogy megengedi (a pasija egy rendes srác, agresszorkodás nem az ő divatja) de MAJD VALAHOL ISZUNK EGY KÁVÉT.

Valakitől akivel annyi ideig annyi közös élményünk volt, és akkor "kávét".

A történetnek most nyáron lett folytatása, rámírt, hogy "hülye kérdés tudom, de hogy vagy" - erre annyit írtam, hogy "már bocs, de ezt most akkor mégis hogy gondolod".

Erre jött a puffogásos, hogy ő csak érdeklődött, és hogy hát esetleg beszélhetnénk, de miért reagálok így.

Na, összeszedtem a gondolataimat, és leírtam neki mindent.

Válaszolt nemsokára, nagyrészt elismerte a hülyeségét, részben pedig a saját nehézségeiről írt, amik voltak nála az utóbbi 2 évben.

De én nem elégtételt akartam, hanem a barátságunkat (még ezek után is) helyreállítani.

Nagyon szeretetteljes levelet írtam neki, hogy milyen jó hogy érti, és hogy mennyire hiányzott, találkozzunk akkor minél hamarabb, hogy személyesen is megbeszéljük.

Nagyon örültem, főleg azt gondolom, annak, hogy mégis olyan mint volt.

Erre ugye a logika szerint hasonló válasznak kellene jönnie.

Ehhez képest 3 hét múlva írt, hogy bocsika, de most kell épp elutaznia, mert a tesója házasodik, és hogy jelentkezik majd, hogy találkozzunk.

2 hónapja van már ennek.


Úgy érzem, ez az ember engem most nagyon megalázott.

Kipiszkálta belőlem, hogy "meghajoljak" a barátsága előtt (nem tudom jobban megfogalmazni, de szerintem értitek) és most mégsem reagál?

Hát mire volt jó ez az egész akkor?

Miért jelentkezett, miért keltett bennem reményt, hogy tovább folytatódhat a barátságunk?

Szerintem jól félreismerhettem, vagy tényleg megváltozott.


Mi lenne a jobb, ha egy igazán bunkó levelet írnék neki (ja merthogy, ő mindig igazán cizelláltan fogalmazgat, ami az én szememben inkább a vélemény diplomatikus fel nem vállalása) amiben jól megmondom a véleményt, vagy írjak neki annyit, hogy nem tartok igényt sz@remberekre?

Vagy ne írjak semmit? De ha nem írok semmit, még ezt is cipeljem magammal, hogy még nem is mondhattam neki, mi a véleményem erről a viselkedésről?


Köszönöm hogy olvastátok.


2013. júl. 30. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem néha szelektálnunk kell embereket a környezetünkből.én nem írnék semmi. áttenném a barátnőt másik polcra. Ne ragaszkodj ahhoz aki palira vesz! Abszolút nem tisztel.
2013. júl. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugye? Én is így érzem.

De valahogy mégis elégtételért kiált az igazságérzetem.

Vagy akkor megadom neki azt az örömöt, hogy "lám, mégis rosszul érzi magát"?

Biztos hogy jól teszem, ha nem válaszolok?

2013. júl. 30. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Írd meg neki, hogy folyton kibújt a találkák alól már az egyetemen is, az előadásodra se volt hajlandó elmenni, alig ír neked, te pedig szépen elmondtad, hogy milyen jó lenne helyre állítani a barátságotok, erre kb. tojik a fejedre. Te ezt megelégelted, erőltetettnek érzed az egészet, és inkább hagyjátok egymást. Persze nem tudom mit érezhetsz valójában, de a helyedben ezt írnám meg neki e-mailben. Szerintem amúgy akármit írhatsz neki, bántót is, akármit, megérdemli, mindent írj le, ami nyomja a szívedet, aztán hagyd a fenébe...te is kiírtad magadból, ő is megtudja...aztán ha válaszra se méltat (vagy hadovál össze-vissza), akkor tényleg megérdemli, hogy hátra hagyd.


Igaza van az elsőnek, sajnos néha szelektálnunk kell, hogy ki az, akivel érdemes fenntartani a barátságot és ki az, akivel már erőltetett az egész.


Majd meséld el, ha lesz fejlemény! :)

Mindent jót kívánok Neked!

2013. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont azzal intesz be neki, ha tojsz rá, hisz téged is ez zavar. :) Mindenkit a saját fegyverével...
2013. aug. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!