Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akit a legjobb barátodnak...

Akit a legjobb barátodnak nevezel, azzal te megtennéd ezt?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éve vagyunk barátok, bár én már kezdek belenyugodni, hogy csak az érdek kötötte hozzám.

Nem élünk egy városban, de a mai világban a távolság könnyen leküzdhető, nem beszélve a telefonról, internetről, stb. Ennek ellenére 6 éve találkoztunk utoljára, akkor is én mentem hozzá. Voltak időszakok, amikor minden nap beszéltünk telefonon, persze általában az ő dolgairól. Mindig ő hívott engem, mert tudott ingyen beszélni, meg rohadtul elfoglalt volt, és ha én hívtam, 10-ből 9-szer nem vette fel, de inkább 100-ból 99-szer. Aztán eltűnt közel két évre. Nem hívott, nem írt, nem vette fel, nem hívott vissza. Abba nem mennék bele, hogy mik történtek ebben az időszakban, de mikor újra előkerült, azt vágta a fejemhez, hogy én tűntem el. Itt részemről no comment...

Azóta tartjuk a kapcsolatot, de többet beszélek Németországban, Ausztriában dolgozó haverokkal skype-on, mint vele, aki minden alkalommal hangoztatja, hogy én vagyok a legjobb barátja.

Idén egyszer hívott fel önszántából, én kerestem párszor, persze egyszer sem vette fel. Ezekre a hívásokra kb 1 hét múlva jött egy sms, vagy egy e-mail, hogy most éppen miért nem jó, és hónapok teltek el, mire visszahívott.

Azt aláírom, hogy mindenkinek van egy élete, ,munkája, családja, gondjai, egyebek, de ha én tudtam vele beszélni minden nap, és mindig felvettem, és azóta is keresem, és érdekel, hogy mi van vele, akkor ugyanezt elvárom.

Sajnos nagyjából sejtem a válaszokat, de érdekelnének az objektív vélemények.

Vessek véget ennek a "barátságnak" végleg?


2013. júl. 30. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azon csodálkozom, hogy te ezt még mindig ilyen lazán kezeled. Ő már rég leszar téged, ez egyértelmű. Hagyd a fenébe.
2013. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tennék ilyet, ha keresne és épp nem érek rá valahogy üzenek neki hogy most nem jó majd hívom, és amint van pár percem akkor felhívom és akkor megbeszéljük hogy mikor beszéljünk hosszabb időre, ha sürgős ügyben keresne akkor gyors lerendezzük.

Én azért ezt nem tenném meg. Bár van egy olyan barátom a második legrégebbi barát, de nem tekintettük egymást legjobb barátnak, de ő sokszor tojt rám nagy ívben. Együtt jártunk általánosba, majd amikor gimisek lettünk akkor még tartottuk a kapcsolatot mert két külön suliba kerültünk. De akkor váratlanul eltűnt, telefonszáma megszűnt, msnjére nem ment fel. Akkor még nem volt facebook, meg skype is csak néhány embernek volt.

Aztán vagy 4 évre tűnt el. Nem voltunk legjobb barátok, mert nekem volt más barátom akivel jobban elvoltunk vele mai napig megvan a kapcsolat csak már ritkábban beszélünk mert én dolgozok plusz mellette képzésre járok mert a másik munkakörömhöz kell. Ő meg egyetemre jár és mellette végez diákmunkát is. De általában hétvégente szoktunk beszélni. Több barátom is van akikkel tartom még a kapcsolatot, velük néha összefutok, meg minden és ennyi.

A másik barátom aki eltűnt az váratlanul előkerült. Kiderült hogy ide költözött a mi utcánkba de én erről nem tudtam, igaz csak aludni járok haza mostanában. Meg régebben is, de amikor véletlen elment a házunk előtt és én akkor éppen kint szereltem a barátnőm autóját, akkor hajlandó volt odajönni hozzám és váltottunk pár szót, mondtam neki hogy adjon valami elérhetőséget de mondta hogy most siet haza. persze nem adott semmit. Elmentem hozzájuk egy párszor de az anyja csak elküldött közbe meg észrevettem hogy az ablakból figyel mert amekkora marha még a függönyt is elhúzta résnyire, én meg az ilyet kiszúrom marhára. Már nem is foglalkozok vele. Egyszer láttam meg amikor éppen ment hazafelé a boltból akkor leszólítottam, de szó szerint szaladt haza mert mondta hogy wc-znie kell. Mondtam neki már hogy ugorjon be egy kávéra legalább úgy is ráér itt meg szarhatsz nyugodtan, de nem jött be.

Ilyen ember nem barát ez már csak le akar koptatni. Persze van közös ismerősünk aki az osztálytársa volt meg egyetemen is csoporttársa és ő mondta hogy teljesen magába van fordulva és soha nem lehet kimozdítani a szülei falaznak neki hogy nem ér rá nincs otthon de végig otthon van, és nem mozdul ki.

Én hagyom is ezt az embert a fenébe, vannak más jobb barátaim is. Igaz hogy nem tekintettem soha a legjobb barátomnak de mivel ő lakott a legközelebb felém és hogy néha legyen kihez szólnom mert a barátnőm csak hétvégente jön ide mert ő messze dolgozik és innen elég nehéz a bejárás még autóval is így hétköznap jól esett volna ha legalább beugranak egy félórára ameddig ráérek éppen, de nem.

Nem kell vele foglalkozni. Ha ilyen ember akkor megérdemli.

2013. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, amiért ilyen a barátod, nem foglalkozik veled.

Nekem is szükségem lenne egy jó barátra, akivel beszélgethetek email formájában.

Biztosan nem így fogok vele viselkedni!

2013. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
egyem a szíved utolsó, kár, hogy aranyból van :D
2013. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az enyém is abból van, ezért jutott ide ez a barátság is. De nem ő az egyetlen, csak az egyetlen, akitől ezt nem vártam volna.

Egész életemben ez volt, amíg valakinek kellettem valamiért, addig jó volt a barátságom, de később már volt, aki az utcán sem köszönt. Ilyenek az emberek, persze tisztelet a kivételnek.

2013. júl. 30. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Sosem lennék képes ilyesmire. A legjobb barátommal (aki igazából az egyetlen barátom is) semmilyen körülmények között nem tudnék így viselkedni. A földrajzi távolság is viszonylag nagy köztünk, de ez egyáltalán nem adhat okot arra, hogy ennyire semmibe vegyem - és nem csak azért, mert a legjobb barátom, hanem azért is, mert ez egy olyan aljas, kiábrándító magatartás, amit más emberrel szemben sem szabad alkalmazni.
2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, sejtettem a válaszokat, én is így gondolom, ahogy pl te is írtad, utolsó. De ha ezeket én így elmondanám neki, és kifejezném a nemtetszésemet, még ő lenne vérig sértődve, és én lennék az aljas szemét.
2013. júl. 30. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezt már előttem is leírták, az ilyen nem barát. Már csak azért sem, mert - ahogy írtad - minden sz@ron megsértődik. Hagyd a francba!
2013. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy elküldöm a linket neki :)
2013. júl. 30. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!