Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az anyagi különbség valóban...

Az anyagi különbség valóban tönkreteheti a barátságokat?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban egyre jobban kezdünk távolodni egymástól, ami az anyagiakat illeti sajnos.

A párom 28 én 25, szerencsére jól fizető munkánk van, ezért már szerencsére van saját lakásunk, autónk, megtakarításunk. Azt vettem észre, hogy ez egyre jobban zavarja két bartánőmet, akik még nem tartanak itt. Próbálom nem éreztetni velük a dolgokat, de általában ők akarnak mindig minden összejövetelt a mi lakásunkban. Rendszerint ők nem is hoznak soha semmit, ha jönnek, mindig én gondoskodok a kajáról, üdítőről. Még van két barátnőm, azok teljesen normálisak.

Kicsit rosszul esnek ezek a dolgok, mert néha kapok megyjezéseket, ha megyün nyaralni, meg veszek valami drágább ruhát. Folyton megkérdezik, hogy mi mennyibe került, és már nincs is kedvem elmondani neki, mert látom, hogy néznek ilyenkor.... :(

Ennek a barátságnak annyi?


2013. aug. 26. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fiatalabb vagyok kicsit, 20 éves. Még tanulok, nincs saját jövedelmem, 3 testvéremmel és szüleimmel lakok egy kis panellakásban. Nem élünk túl jól, bár szegények sem vagyunk, de eddig életemben csak kétszer tudtunk nyaralni menni, tehát nem mondhatom, hogy sok a spórolt pénzünk. Nincs kocsink sem, nem tudtuk állni, és sok a tartozás is. Általában turkálókból szerzem a ruhákat, ami nekem meg is felel, sosem követelőzök, sosem kérek semmit, megvárom, míg egyszer megkapom.

No de. Barátnőimmel már más a helyzet. Minden évben el tudnak menni nyaralni, kertesház, rengeteg új ruha, és olyan dolgok, amik nálunk luxusnak számítanak, azok náluk alap dolgok. Mégis, ha kaptam bármit is, jött tőlük a szájhúzást. Ha új cipőm volt, megkérdezték, hogy hogyhogy már megint valami új, nekik erre nincs pénzük. Ha moziba mentünk, az egyikük folyton előadta, hogy mennyire nincs pénze, bezzeg én egyből kaptam rá, ahogy kértem. Bármi volt, jött a lenézés, már el sem mertem nekik mondani, hogy mit kaptam karácsonyra, mert egyből visszavágtak valami nagyobb dologgal, vagy ha nem tudtak, akkor csak simán jött az elkedvtelenítés. Nem tudom, ezek miért vannak. Sokszor megkérdeztem már magamtól, hogy miért nem lehet ezeket magukba tartani, de fogalmam sincs, mi vezérli őket. Nagyon rosszul estek. Én, bár bevallom, irigykedek néha, de sosem hangoztattam semmi hasonlót. Igazából nekem kellene, nem nekik, de nálunk ez fordítva van, mint nálunk, kedves kérdező.

2013. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem, ha az egyik fél oda figyel, hogy a kevesebb anyagiakkal rendelkezőt ne bántsa meg kisebb-nagyobb megjegyzésekkel miközben az épp nagyon le van égve, a másik fél pedig lazán kezeli a helyzetet és toleráns akkor nem fog rámenni a barátság.
2013. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!