Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az anyagi különbségek tönkrete...

Az anyagi különbségek tönkretehetnek egy barátságot?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban egyre jobban kezdünk távolodni egymástól, ami az anyagiakat illeti sajnos.

A párom 28 én 25, szerencsére jól fizető munkánk van, ezért már szerencsére van saját lakásunk, autónk, megtakarításunk. Azt vettem észre, hogy ez egyre jobban zavarja két bartánőmet, akik még nem tartanak itt. Próbálom nem éreztetni velük a dolgokat, de általában ők akarnak mindig minden összejövetelt a mi lakásunkban. Rendszerint ők nem is hoznak soha semmit, ha jönnek, mindig én gondoskodok a kajáról, üdítőről. Még van két barátnőm, azok teljesen normálisak.

Kicsit rosszul esnek ezek a dolgok, mert néha kapok megyjezéseket, ha megyün nyaralni, meg veszek valami drágább ruhát. Folyton megkérdezik, hogy mi mennyibe került, és már nincs is kedvem elmondani neki, mert látom, hogy néznek ilyenkor.... :(

Ennek a barátságnak annyi?


2013. aug. 27. 11:14
 1/6 anonim válasza:
A vagyoni különbségek nem, hanem a kicsinyesség és az anyagiasság. Amit leírsz, az alapján nem benned vagy valamelyikőtök barátsághoz való viszonyában van a baj, hanem a barátnőkben. Vagy a barátnők környezetében, ahonnét ezt a viselkedést magukkal hozzák.
2013. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet az anyagi különbségekre fogni a dolgot. Több barátom van, akikkel igencsak nagyok az anyagi különbségek, de ez a mi viszonyunkra nem volt hatással.

Igaz, mi férfiak vagyunk, nem pedig libák.

2013. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs probléma az anyagi különbségekből (fiúk-lányok vannak vegyesen), megtaláljuk a közös szórakozási lehetőségeket.


Szerintem akkor lehet belőle baj, ha pl. pénzhez kötött kikapcsolódási módokat, programokat szerveznének az emberek a barátaikkal - ha a gazdagabbak szeretnének barátokkal/barátnőkkel külföldre síelni, tengerpartozni, városnézni menni, a szegényebbeknek meg jó, ha összejön hogy néha elmenjenek az állatkertbe, vagy levonatozzanak a Velencei-tóra, stb. De még így is meg lehet oldani a közös programszervezést, nyilván, csak a gazdag felvágós, a szegény meg irigy ne legyen!

2013. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nők, férfiak, szinte nincs is különbség, mert a párom is érzékelt már ilyet egy barátja részéről, aki nála két évvel idősebb, és még mindig otthon lakik, mert nincs sajnos túl sok lehetősége.

A páromat még néha húzzák is a mukájával, hogy ott nem is kell dolgozni, meg hogy könnyű úgy, ha ott mindent a fenekük alá raknak.... Türelmes ember, de már belőle is kijött, hogy mások bele sem látnak, mennyit kell valójában dolgoznia.

2013. aug. 27. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár én még csak 16 éves vagyok, egyik barátságom már tönkrement az anyagi különbségek miatt. De szerintem ez nagymértékben függ az illető barátaid hozzáállásától. De egyébként az irigység az, ami hajtja őket azt hiszem.:)
2013. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor probléma ha valaki azzá teszi.
2013. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!