Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megsértődhetek? Helyes lenne...

Megsértődhetek? Helyes lenne felkapnom a vizet?

Figyelt kérdés

A legjobb haveromat meg engem elhívtak koncertre. Volt kedve mindkettőnknek, de mégis jobbnak láttam itthon maradni. Azt mondta, akkor ő sem megy. Mondom rendben, már nekem sincs úgy kedvem, látom neked se, majd legközelebb.

Aztán egy napra eltűnik, egész délután nincs gépnél, akkor még le se esett, én hülye azt hittem valami baj történt, hogy azt írta vissza SMS-ben, hogy most nem otthon van. Másnap kiderült, hogy ő mégis úgy döntött, hogy elmegy a koncertre...

Nekem ez rosszul esett, hogy nem szólt, mert ha tudom, hogy megy, akkor én is elmentem volna, mert elengedtek volna szüleim. Néha úgy érzem, hogy le se sz*r, én meg nem akarok megnézni magamban egy új filmet, mert azt mondom, hogy majd megnézem együtt a barátaimmal. Bennem van a hiba? Nincs is jogom megsértődni? Rosszul esett, de valahol érzem, hogy talán túlreagálom és túl sokat várok ettől a barátságtól. :( Mit gondoltok?



2013. szept. 1. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Én véleményem szerint jogos ha megsértődsz, én legalábbis megsértődnék ettől, rosszul esne amit csinált.
2013. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bár azért megbocsátható a dolog nyilván, ennek ellenére.

(Első vagyok)

2013. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem..te azt írtad jobbnak láttad otthon maradni, azaz nem a haverod taktikázta ki hogy te ne menj, ez a te döntésed volt. Az meg hogy ő megy-e vagy sem az ő döntése, nem köteles ő is otthon maradni, csak mert te nem akarsz menni. Ezen megsértődni szerintem fölösleges, de persze az furcsa, hogy miért tagadta/nem szólt, hogy ő elmegy. Ha zavar akkor kérdezz rá, sértődéssel semmit nem lehet megoldani. :)
2013. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Te azt mondtad hogy nem akarsz menni, innentől fogva az ő dolga, hogy megy, vagy nem, ugye? És ha fontos neked ez a barátság, akkor meg szerintem nem éri meg ilyen apróságokon összeveszni, vagy vitatkozni.
2013. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Én sem számolok be minden lépésemről, a legjobb barátomnak sem. Mivel te egyértelműen megmondtad neki, hogy nem akarsz menni, ezért felesleges lett volna szólnia, hogy ő mégis megy... Legközelebb időben gondold át, hogy mit akarsz, mert ez így elég érdekes, hogy volt kedvetek, el is engedtek volna, de te mégsem akartál menni, aztán meg ráfogod a haverodra, hogy miatta nem mentél... jelen esetben max NEKI lenne oka megsértődni rád...
2013. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Te jobbnak láttad otthon maradni! Akkor mit vagy úgy megsértődve?

A barátod attól függetlenül, hogy te nem mentél, még ő elmehet arra a koncertre! Benned van a hiba!

2013. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy szidjatok össze... Nekem rosszul esett, az volt a kérdésem, hogy jogosan e vagy pedig nem.
2013. szept. 1. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy nem azt kérted, de azt kapod.

Döntöttél valahogy, ezek után ne kérd számon a haverodon, hogy nem ragaszkodott a te döntésedből adódó akármijéhez. Elment, elment, kész. Örülj neki, hogy legalább ő jól érezte magát, ha már te ilyen sügér voltál.

2013. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Nem vagytok összekötve, ha te otthon akarsz gubbasztani, az a te dolgod, de emiatt még nem áll meg az élet.
2013. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1.Én nem szidtalak össze.

2.Azt kérdezted benned van-e a hiba, most már tudod, hogy ebben az esetben nem volt igazad, ezért nem a válaszolókat kell hibáztatni.

2013. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!