Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy illeszkedtetek be a...

Ti hogy illeszkedtetek be a középiskolába?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem a 9.-et, ma volt az első nap, és hát egész nap csendben ültem, mert nem jött oda hozzám senki, én meg félek megszólítani az embereket, elég visszahízódó vagyok. Meg hát nem is nézek ki túl jól, ezért ha rám néznek, nem az jut eszükbe hogy odajöjjenek hozzám barátkozni. A többiek meg beszélgettek, meg tök jól elvoltak együtt, csak én nem.:( meg ez olyan ciki volt, hogy mindenki mellett ült valaki, csak mellettem nem.. Úgy félek, mivan ha nem lesznek barátaim?:((
2013. szept. 2. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem volt senki más, aki hozzád hasonlóan egyedül lett volna? Mert ha igen, akkor ott lenne érdemes kezdened, vele megpróbálni beszélgetni.


Egyébként meg elég nehéz már összeszokott csapatokba bekapcsolódni, az is tény. De egyáltalán azért akarnál barátkozni velük, mert tényleg szimpatikusak az osztálytársak vagy pedig a "elvárás" miatt, hogy ne légy egyedül? Mert ha se.ggparasztok, mint manapság a legtöbb ilyen korbéli gyerek, akkor nem is baj, ha nem barátkozol velük.

2013. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is egyedül ültem. Kiszúrtam a tömegből a legszimpatikusabb arcot és leszólítottam. Legjobb barátok lettünk a suli évek alatt...
2013. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy! Én az általánost, a középiskolát és az okj-s képzést is úgy szenvedtem el, hogy nem voltak barátaim. Visszahúzódó vagyok a mai napig, pedig ha segítséget kértek arra jó voltam...aztán meg jött a cseszegetés.

Remélem te sikerrel jársz, kitartás!

2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem volt senki aki egyedül volt, csak én, mindenkinek volt ott barátja, gondolom még általánosból ismerték egymást, csak én nem ismerek senkit.:(

Lenne olyan, aki szimpatikus, de nem merek odamenni hozzájuk mert ők is olyan jól elvannak együtt, meg már össze vannak szokva, félek, hogy elküldenének..

3.: ez az amitől nagyon félek, rettegek, hogy egyedül maradok és magányos leszek, én leszek az osztályban a "fekete bárány".:( köszi a biztatást.:)

2013. szept. 2. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez szánalmas hozzáállás, már ne haragudj meg... Ezen ráérsz aggódni, ha már elküldtek. Én is olyanokhoz mentem oda, akik 3-an voltak együtt. Én is azt hittem, hogy na biztos mekkora több éves haveri kör, erre kiderült, hogy csak 1 napja szobatársak a koliban. Simán befértem közéjük...
2013. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ne izgulj, ez még csak az első napod volt a gimiben :) Na és mi van ha esetleg tényleg nem találsz barátokat az osztályodban? Ott van a többi évfolyam! :) Ne búsulj, biztos fogsz találni olyan embereket, akik majd segítenek átvészelni ezt a 4 évet :D Légy pozitív! Holnap ha bemész a terembe ne az legyen a fejedben, hogy 'te jó ég most mihez kezdjek?', hanem gondolj arra, hogy lehet, hogy akik most olyan jóban vannak nem is fognak együtt lógni egy idő után, hanem ők is csak keresik a barátnak valókat.. Menj oda ahhoz aki szimpatikus. Ha belegondolsz mi lehet a legrosszabb eset ami megtörténhet? Max kiderül, hogy nem kölcsönös a szimpátia, majd találsz egy másik olyan személyt. De ha megteszed, hogy odamész hozzá és kiderül, hogy tök sok közös dolgotok van, akkor hidd el nem fogod megbánni. A lényeg, hogy ne ülj csak ott a helyeden a tanárt várva az órák előtt. Menj ki a folyosóra, sétálgass, a teremben szólj hozzá egy-egy beszélgetéshez és hidd el, hogy előbb-utóbb lesznek barátaid! :)

Sok sikert kívánok hozzá neked és kitartást! :)) Jó lesz az a gimi ;)

2013. szept. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!