Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőim vágdossák magukat!...

A barátnőim vágdossák magukat! Nem vicc kérdés! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A két legjobb barátnőm-et nagyon szeretem, nem szeretném őket elveszíteni, mindig is voltak nekik rendes problémái család, illetve fiúk miatt, de emiatt sose jutott eszükbe,hogy ereket vágdosság. Most a legjobbarátnőm (egyik közülük), az aki számomra nagyon fontos elkezdte vágni, de szinte semmit sem tudtam tenni ellene, csak annyit, hogy megfenyegettem, és elkoboztam tőle a hegyes dolgokat, mint pl a ceruza. Most írhatjátok, hogy semmi közöm sincs hozzá, stb, de a legjobbarátnőim. Közöm van hozzá. Próbálok nekik segíteni, amibe tudok, hogy minden rendbe lesz, vagy hogy lehet, hogy most nehéz a helyzeted, de minden jobb lesz! De nem használ. Osztályfőnöknek nem akarok szólni, mert nagyobb botrányt csinálna, mint Kiszel Tünde. Nem tudok mit tehetnék.

2013. szept. 13. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az osztályfőnöknek kell szólnod, hanem a szüleiknek, bár lehet, hogy pont velük nem tudják megbeszélni a bánatukat! Tipikus kamasz mentalitás, bár régen a kamaszok se vagdosták magukat! Mire nem jó az internet...

:(


Ezek csak figyelemfelkeltésre jók, valami bajuk van, ha komolyan gondolnák, akkor hosszában hasítanának!

2013. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki vagdossa magát abba nagyon nem fog belehalni. A fizikai fájdalommal próbája elnyomni a lelki fájdalmat. (Persze ha nem figyelemfelkeltésből csinálja) A legjobb amit tehetsz h támogatod őket ha baj van. Az nem fog segíteni ha elkobzod tőle a cuccost, akármivel tudja csinálni. (törött vonalzó, papír, faragóból kiszedett penge, körömreszelő, stb.) Egy szó mint száz, támogasd őket lelkileg és próbálj rávilágítani h ez hülyeség, és majd mikor huszonx éves lesz olyan szépen meg fognak látszani a heges h az ihajj.

Egy 14 éves lány aki "kigyógyult" ebből.

2013. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én mindeben, amiben tudom támogatom őket, ez természetes, meg mondom nekik, hogy ezzel semmire sem mennek, csak rosszabb lesz a helyzetük, de egyszerűen nem hat semmi.
2013. szept. 13. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es: tévedsz, régen is, bőven az internet előtt is volt falcolás.


Kérdező: Beszélj a barátnőddel, ne fenyegetve, ne "zsarolva", ne érezze úgy, hogy támadod a dolog miatt - ettől nem fogja abbahagyni, legfeljebb olyan helyen csinálja majd ahol nem láthatod. Próbáld kifaggatni, hogy miért teszi, ugyanis több oka is lehet. Ha feszültséglevezetésből (autoagresszió), az a nagyobb gond, akkor viszont nagy szüksége van egy jó barátra, aki kitart mellette (pl rád), ugyanis komoly lelki problémákra (is) utalhat.

De nem feltétlenül ilyen vészes a helyzet, vannak egész más motivációk is. Maga a vagdosás nem okoz vészes gondokat, nyilván nem az "ereit" vagdalja, mint ahogy írod, csak a bőrét falcolja.


Ne köpd be senkinek, csak azt éred el vele, hogy ellenségnek fog tekinteni, és attól, hogy valami felnőttek (akár a szülei) lecseszik, még nem fog "helyrekattanni". A problémáját kéne kezelni, nem a tünetet (a vagdosás csak tünete LEHET valami mentális problémának).

2013. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, válaszod hasznos volt! Szerintem semmi lelkieredetű problémája nincsen, vagy nem tudok róla, hanem egy fiú miatt, vagy a sok stressz is közrejátszik.
2013. szept. 13. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van külsőleg érzékelhető "oka" a lelki problémáknak, de a legtöbb vagdosónál jelen van valami probléma. Illetve már az is probléma, ha ezzel kezeli a stresszt. Időlegesen a feszültséget le tudja vezetni így, a fájdalom, a vér látványa furcsa módon lehet nyugtató hatású (a vagdosóknak), de csak ideiglenes "megoldás" - ezért folytatják tovább a vagdosást (a legtöbben). Nagyobb korára valószínű, hogy kinövi.

Sajnos kívülről, még nagyon közeli barátként sem egyszerű belelátni más fejébe, hogy mit él át, olyan problémák, amik a szemünkben triviálisnak tűnhetnek, az elszenvedőjük számára jelenthetnek iszonyatos stresszforrást is. Ezért kéne mindenképp kommunikálni, beszélni, vele, csak érezze, hogy bízhat benned. A legtöbb vagdosó a közhiedelemmel ellentétben nem "reklámozni" vagy sajnáltatni akarja magát ezzel, sokan nagyon szégyenlik (és rejtegetik). Ezért is fontos, hogy érezze, hogy nincs egyedül. Lehet, hogy látszólag nincs foganatja annak, ha vigasztalod, de ha más nem, tudat alatt segít neki, ez biztos.

2013. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remélem segítek neki! Mert mindketten fontosak nekem, és mindig mellettük állok!

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

2013. szept. 13. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!