Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek a barátnőmért...

Mit tehetek a barátnőmért azon kívül, hogy meghallgatom és biztosítom róla, hogy számíthat rám (többi lent)?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz időszakon megy keresztül. Olyan problémái vannak, amikben én nem tudok neki segíteni. Meghallgatom őt, kiöntheti nekem a lelkét, együtt érzek vele, de úgy érzem, h ez kevés. Mit tehetnék még?

2013. szept. 23. 18:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Látom, ahogy süllyed egyre lejjebb, de nem tudok neki ennél többet segíteni. Volt már ilyen helyzetben valaki? Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. szept. 23. 18:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg minél többet vele lenni és elvinni valami programra, ami eltereli a figyelmét a gondjairól.
2013. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ez jó ötlet, de sajnos nem sok időnk van(egyetemre járunk mindketten) együtt. Azért amennyire tehetem, együtt leszek vele.
2013. szept. 23. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad magánjellegű vagy anyagi gondjai vannak. Minden területnek megvannak a maga tanácsadói, akik szakszerű segítséget tudnak nyújtani, elég, ha egy ilyen tanácsadót találsz neki, te pedig mellette állsz és támogatod. :)
2013. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Családi problémákról van szó, a kapcsolata a szüleivel, a szüleinek egymással meg a bátyjával is rosszban van.
2013. szept. 23. 19:20
 6/8 anonim válasza:

Azzal, hogy biztosítod, hogy számíthat rád elismered, hogy neki valóban problémája van és táplálod azt. Nem kell megoldanod, hiszen nem a te problémáid. Ahogy fent már írták, programokat kell szervezni, mert az a cél, hogy jól érezze magát, kikapcsolódjon. Ha ez nehezen megy, foglalkozz más dolgokkal és hagyj neki időt, hogy magában rendezze, illetve leülepedjen a dolog.


Csak az segítség, amire valóban szüksége van az elszenvedőnek. Ne hagyd, hogy Te legyél "az anyós". Ugye ismerős az, hogy mennyire idegesítő tud lenni, amikor a feleséged anyukája "segítségképp" beállít szombat hajnalban és felporszívózza a nappalit? :)

2013. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Jó, hogy segíteni akarsz, amikor én voltam ilyen helyzetben, nagyon értékeltem volna.

Hívd el kávézni, moziba, tanuljatok együtt. Ha nemet mond, akkor ne erőltesd, de mutasd ki, hogy érdekel a problémája és törődsz vele. Ez nem is igényel sok időt, ráadásul nem tűnik anyáskodónak, nem kell tényleg a nyakára mászni, de ha úgy látod, hogy nagyon elhatárolódik és befelé fordul, akkor érdemes kirángatni egy lazább éjszakára vagy ehhez hasonlóra. Hidd el, értékelni fogja. Néha egy kis felszabadult szórakozás, csodákat tesz. :)

2013. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szakemberhez biztos nem fog járni mert így is alig van szabadideje, meg amúgy sem menne bele, ez nem járható út, de köszönöm a tanácsot. Többen írtátok, hogy ne legyek "anyós", aki mindenáron megakarja oldani mások problémáit. Értem miről beszéltek, de inkább fordított a helyzet sajnos. Mert nekem szinte egyszer sem kell rákérdezni, hogy mi van vele, mindig ő hozza fel a témát, sokszor naponta felhív emiatt, és kicsit szégyellem magam, de már belefáradtam ebbe...

Próbálok mellette állni, de nagyon nehéz mert az én problémáimról meg alig esik szó és rajta kívül másnak nem nagyon tudnám elmondani.

Próbálok programokat szervezni vagy másról beszélni és úgy vettem észre, hogy kicsit jobban érzi magát, de nagyon kevés időre tud elszakadni a gondolataitól mert hiába megyünk "kikapcsolódni", rövid időn belül a problémáiról kezd beszélni.

Remélem, hogy hamarosan túl lesz ezen a nehéz időszakon, addig meg megpróbálok kitartani.

Még egyszer köszi a válaszokat, tanácsokat, ment a zöld kéz mindenkinek! :)

2013. okt. 3. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!