Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom a barátnőmért. Mit...

Aggódom a barátnőmért. Mit tegyek ebben a helyzetben? Mit segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Na szóval,a legjobb barátnőm 14 éves egy osztályba járunk és tegnap pánikrohama volt(pánik beteg).[kapkodta a levegőt,szédült(annyira,hogy nem tudott felállni),sötéten látott,erősen vert a szíve]. utána felhívta a suli a mentőket és be vitték a Heim Pál Ifjúsági pszichiátriára,a gond,hogy nagyon fél és én szeretnék neki segíteni csak nem tudom,hogy ilyenkor mikor rohama van mi a teendő.Vannak családi gondjai,de azokat elmondja nekem,mindent tudok róla.Nagyon ijesztő így látni őt mikor mindig kis mosolygós lány.Kérlek titeket segítsetek nekem.Rohamoknál mit tegyek?ha pl.:az utcán jön rá?és mivel nyugtatgassa,hogy nem lesz semmi baj mikor be fekszik a pszichiátriára?és nekem erre hogyan kéne reagálnom?(mert nagyon ijesztő volt majdnem sírtam). Nem tudom,hogy én egy 14 éves lány hogyan tudnék segíteni a 14 éves legjobb barátnőmnek.Kérlek titeket ne olyan válaszokat adjatok,hogy ez a z ö dolga meg a szüleié!
2013. jún. 5. 05:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit barátnőként tehetsz az az, hogy mellette vagy és támogatod. Bíztatod, hogy a kezelések után jobban lesz. Ha van időd/lehetőséged sűrűn meglátogatod és hagyod, hogy kibeszélje magát. Esetleg vehetnél 2 naplót, hogy amíg kórházban van és nem találkoztok írhattok bele magatoknak és egymásnak, hogy érezze nem hagyod magára és mellette vagy. Hidd el, ezzel sokat segítesz neki. A konkrét roham kezeléséhez sajnos nem tudok hozzászólni.
2013. jún. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!kipróbálom ezt a naplós dolgot. :)
2013. jún. 5. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!