Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek milyen gyakran...

Szerintetek milyen gyakran kéne beszélnünk a barátainkkal? Lehet csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, 6-7 éve vagyunk barátok, gimi elején kezdődött. Érettségi után is tartottuk a kapcsolatot, rendszeresen beszéltünk, találkoztunk. Azonban mostanság, úgy érzem, hogy már nem igazán törődik velem. Közben dolgozik is már, szóval elfoglaltabb, de szerintem az lenne az alap, egy barátságban, hogy legalább heti szinten megkérdezzük a másikat, hogy hogy van, miújság vele. Alapjáraton én szoktam keresni őt. 2 éve kb próbaszerűen nem kerestem direkt, és 3 hétig felém se szagolt... Ekkor megbeszéltük, felhoztam neki a témát, hogy miért nem keres, miért nem érdekli, hogy mi van velem. Akkor kibékültünk, de mostanság megint nem nagyon keres. Mit kéne tennem? Továbbra is én keressem őt folyton? Emiatt úgy érzem, hogy neki nem vagyok túl fontod, pedig az ellenkezőjét állítja. Vagy hagyjam a fenébe? 23/Nő
2013. okt. 27. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem bármilyen jó a barátság, nem biztos, hogy mindenkinek belefér az idejébe heti egy beszélgetés. Én idén érettségiztem, azóta a barátaimmal úgy havonta találkozgatunk. És engem kifejezetten zavarna, ha szinte kötelességszerűen fel kéne hívnom minden barátomat csak azért, nehogy megsértődjön. Lehet, hogy az ment az idegeire, hogy te ezt ennyire erőltetted. Úgyhogy szerintem te reagálod túl, igen.
2013. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Én inkább a másik eset vagyok nem tartom túl fontosnak azt, hogy heti szinten telefonáljak a barátaimmal. Sőt leginkább azért hívom fel őket mert tudom, hogy ők hívnának. Vannak kicsit maguknak való emberek akik nem is tudom, hogy fogalmazzak: El vannak magukkal és majd ha úgy érzik akkor hívják a másikat. ÉN pl. simán kibírom hetekig baráti telefon nélkül nekem én úgy gondolom, hogy elég facebookon ráírni a másikra majd úgy is találkozunk és kibeszéljük magunkat. Azonban tudom, hogy ő felhívna így én is felhívom őt hetente. 20/F :D

Ui: Pedig fontos nekem az az egy-két ember aki a barátom és még sem hívogatnám őket hetente magamtól.

2013. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most heti 60 órában dolgozom, és az a helyzet, hogy nincs olyan ember, akivel heti szinten beszélnék. Egyedül a párom, akivel élek, de még a szüleim se hívom fel hetente. Örülök, ha este bezuhanok az ágyba, vasárnap meg kb. alszom... ettől még fontosak a barátaim, de sem időm, sem energiám nincs az intenzív kapcsolattartásra.
2013. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak nagyon elfoglalt időszakaim, de akkor is fontos volt tartanom a kapcsolatot másokkal. Én ilyen vagyok, úgyhogy megértelek. Nekem is van egy ilyen barátom, aki magának való és képes volt egyszer fél évig nem keresni. Akkor nagyon megharagudtam rá. Azóta is mondja, hogy ő ilyen típus, de nagyon nehéz ezt megérteni és elfogadni. Mindig az kattog az agyamban, hogy un. De ha annyira unna, akkor nem keresett volna újra. Úgyhogy lehet, mégis fontos vagyok neki. Legalábbis remélem. Bár ki tudja. Zavaró. Nekem van igényem mindig másokkal beszélgetni és akár heti többször is találkozni.
2013. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2., Nekem is elég lenne, ha fb-on írna, nem kéne felhívni, de még az sem...
2013. okt. 27. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!