Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert van hogy ha szembesítem...

Miert van hogy ha szembesítem az önsajnaltato szokasaval, meg ram vetiti ki?

Figyelt kérdés
Van egy baratom, eleg jol ismerem mar regota. Szokása az önsajnaltatas, aproságokban is. Amikor szembesitem vele hogy a problema nem olyan hatalmas, többször megsertödik, serteget, ram vetiti ki. Kesöbb bocsanatot ker. Ezt nem durvan teszem h ötletet adok neki vagy tanacsot, utalok ugyanis megbantani masokat. Ö megis tamad, es nem tudom hogyan kezeljem, hosszutavon faraszto hallgatni, pedig emberileg nagyon kedvelem. Jo baratom. Ezzel mit tudok kezdeni? Hogy tudok neki segiteni, ha igy reagal?

#reakció #önsajnaltatas
2013. nov. 29. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy természetes reakció, így próbálja az egóját védeni. Mondd meg neki őszintén, esetleg egy kis iróniával, vagy szarkazmussal fűszerezve, hogy állítsa le magát, ne sajnáltassam ár magát ilyen nevetséges, pitiáner dolgok miatt.
2013. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy szó jut erről eszembe: energiavámpír. Arra utazik hogy te megsajnáld és igazat adj neki hogy ő egy szegény áldozat, ha meg nem érzel együtt vele akkor téged is felhasznál mint okot az önsajnáltatáshoz ("a barátaim se értenek meg"). Nem véletlenül érzed fárasztónak az egészet hisz tőled szívja el az energiát. Bocsánatot is azért kér hogy aztán legyen kinek panaszkodni megint (még ha ezzel el is rontja a másik napját).
2013. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

1: megmondtam neki, nem is egyszer, és mindig ugyanaz lett a vége. :)(

2: igazad lehet, talán ez a legmegfelelőbb kifejezés a viselkedésére, illetve arra, amit belőlem vált ki. Azon is elgondolkodtam már, hogy egy időre lehet szüneteltetem a barátságunkat, lehet mindkettőnknek kell egy kis idő, és hátha ő is rendezi magában a dolgait. :)

2013. nov. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!