Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem természetes az, ha...

Csak nekem természetes az, ha valahol dolgozok, vagy csinálok valamit, akkor nem hagyok szemetet magam után?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg kevés az olyan mint én.

Pl Látni a hírekbe a balesetet. A mentősök után helyszínelnek a rendőrök, és mutatják a fecskendős tű papírját oda félre dobva, meg a kersztyűt amiben vizsgálták a sérültet, illetve 1-2 ampullás üveget.

Akkor Látok felépült házakat, amik már megvannak, de a kűmővesek ott hagytak egy halom szemetet, ráadásul szét szórva. Elvinni megértem hogy nem fogják, de egy kupacba pakolni miért nem lehet?

És sokan vannak így, hogy elvégzik a munkát, koszt csináltak, mert ugye kosszal, szeméttel jár a legtöbb munka, de ott hagyják, takarítsa fel az, akinek csinálták a házát, vagy bármiét!

pl. Csinálták a barátom házában a villanyszerelési munkákat, ugye kapcsolók, meg ezeket felrakták, és a villanyszerelő ott hagyta a kibontott dobozokat, ahol felrakta. Kiszedte a villanykapcsolót belőle, és ott hagyta a földön mindenfelé a papírját... Most miért nem tudta volna 1 helyen szétszedni a dobozokat, meg mindent? Én így csináltam volna!


Én meg úgy vagyok ezzel, ha dolgoztam valamivel, nem hagyom magam után az üres dobozokat, fóliákat, zacskókat, akkor összepakolom legalább egy helyre, vagy összesöpröm, vagy ilyesmi.

Mások meg elvégzik a munkát, aztán disznóólat hagynak maguk után.

Csak nekem természetes, ha valamit csinálok, nem hagyok magam után úgy dolgokat, mintha valami csöves járt volna ott?

Vagy más is takarít maga után?



2013. dec. 3. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig összetakarítok magam után, de biztos azért, mert az egyébként is az asszony dolga...

De hát a mentőktől, rendőröktől szerintem nem is lehet elvárni, h a fecskendős papírral bajmoljanak, mikor rohanni kell a sérülttel a kórházba, meg nyomokat rögzíteni stb...

Nálunk mindig az volt, hogy a szakemberek (kőműves, villanyszerelő) elvégezték a munkájukat, utána a takarítás már nem rájuk tartozik. Gondolj bele, sokszor egy-egy villanyszerelés után a takarítás akár még több órányi munkát is jelenthet, közben meg a szerelőt hívják még hat másik helyre aznap -- egyszerűen nem reális.

Az építési törmelék persze nagyobb munka, de üres dobozokat, zacskókat stb. én is össze tudok szedni és le tudok vinni a kis kezemmel. Vagy talán még az is elvárás a szerelőtől, hogy még szelektíven is szedje össze és úgy vigye a gyűjtőbe? Nem értem a problémát.

2013. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az említett példáktól szerintem pont nem várható el, hogy még takarítsanak is maguk után, de sok munka van pl. vendéglátás, ahol igenis rendet kell tartani.


Az egész egyébként sem munka függvénye, hanem embertől függő. Van akit nem érdekel, ha pl. az irodában ellepi a mocsok, de az se zavarja, ha a kocsiban áll a szemétkupac vagy otthon nem takarított már 3 hete. Ez igényesség kérdése általában.


Ugyanakkor sok embernél otthon a padlóról lehetne enni máshol viszont utána a vízözön. Szóval még egyszer... emberfüggő. :)

2013. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 claidheamohmor válasza:
Nem csak neked, pl. nekem is természetes, de sok munkatársamnak, albérlőtársamnak, stb., bármilyen embertársamnak nem az. És ez nemtől független. Az emberek zöme egyszerűen lesz#rja.
2013. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 claidheamohmor válasza:

ui.: építőiparban a legtöbb vállalkozó elvárja az alkalmazottaitól hogy a nap végén takarítsa el a ganét. Főleg, mert a megrendelőnek sem fog tetszeni.

Sok munkahelyen is elvárás. Ahol most vagyok, ott nem az. Érdekes, hogy több női munkatársam van, mint férfi, és a nők valami elképesztően trehányak. Albérleti tapasztalataim alapján meg azt mondom, hogy egyre több nőt ismerek, aki az otthonában is valami iszonyatos mocskot és kupit tart, a közös helyiségekben is. Az utcán is mindennap látni embereket, ahogy kiesik a szemét a kezükből. Nyár végén a Duna egyik ágának partján loptam a napot, mikor odaállt kocsival egy csinos, fiatal csaj és a rendesen kiganézott a verdából a nádasba :)

2013. dec. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!