Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a barátnőmnek...

Hogy mondjam meg a barátnőmnek anélkül, hogy megbántanám, hogy nem akarom olvasni az írásait?

Figyelt kérdés

Barátnőm hobbiból novellákat ír és most is elkezdett egy új történetet, és mindig elvárja, hogy elolvassam és még külön kommentelgessem őket, meg amikor chaten beszélünk, meglepetésszerűen belekérdez néha azokba a részekbe, amiket eddig feltett, hogy biztos elolvastam-e. Most nem mondom, hogy szar, amit csinál, csak ő mindig ilyen fantasy, varázslós, boszorkányos történeteket ír, ráadásul most lehet, hogy szemét vagyok, de már unom, hogy minden egyes novellája ugyanarról szól: van a meg nem értett, lázadó lány, akit sokan cikiznek, de utána valahogy kiderül, hogy ő mekkora egy hatalmas varázsló és mindenki tisztelni kezdi...ráadásul mindegyik a múltban játszódik, én meg pont, hogy a jelenben/jövőben játszódó sztorikat kedvelem, ahol az embereknek nincsenek különleges képességeik, meg varázserejük, hanem minden olyan IGAZI és amikor olvasom, tudok vele azonosulni. Szóval ez a problémám a novelláival, csak eddig nem mondtam neki, hogy nem tetszenek, mert akkor megsértődne, csak már unom is, hogy mindig kérdezi, hogy -Elolvastad már, amit legutóbb feltettem? BIZTOS??

Mit csináljak?

15L


2013. dec. 30. 17:26
 1/6 anonim válasza:
Mondd meg neki finomabb formában amit itt leírtál, hisz elvileg a véleményedre kíváncsi, ami pedig ez... Meg, hogy ne erőszakoskodjon, hogy elolvasd.
2013. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Az jó lenne, ha azt mondanám neki, hogy : "Bocsi, de ez nem igazán az én stílusom, de atól még tök jó a történet és biztos van, akinek ez a stílus tetszik ^-^" ?
2013. dec. 30. 17:44
 3/6 Bann Shift Dell válasza:
ezt szo szerint: én meg pont, hogy a jelenben/jövőben játszódó sztorikat kedvelem, ahol az embereknek nincsenek különleges képességeik, meg varázserejük, hanem minden olyan IGAZI és amikor olvasom, tudok vele azonosulni. Szóval ez a problémám a novelláival,
2013. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen ez jó... mellé még elmesélheted neki, hogy te milyen stílust szeretsz...és kérd meg írjon egy olyat csak neked névre szólóan! :) remélhetőleg örülni fog neki, hogy erre kéred és a végén még élvezni is fogod az olvasást! :))
2013. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki ilyenbe fog akkor ott érdemes közzétenni ahol hozzáértők olvassák a dolgot. Őket valószínű érdekli, de ha nem jó esélyes hogy leoltják, ezzel tud majd fejlődni is ha szeretne. Nem ismerem melyek azok az oldalak amik ezzel foglalkoznak, de beszéld rá hogy keressen olyat, ha tényleg érdekli akkor csak ott tud fejlődni. Az ismerősök még akkoris jót mondanak, ha az írás nem jó, mert nem akarják (merik) megbántani, vagy mert más szemmel nézik.
2013. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (:

Fent van egy ilyen oldalon is, ahol egy hozzáértő bírálja a műveket, csak azzal az a baj, hogy a legutóbbi feladat is vagy 4 hónapos, ráadásul barátnőm nem is ismeri el, hogy nem az ő novellája a legjobb, mert amikor eredményhirdetés van és nem ő nyer, egyből azt mondja, hogy jajj, aki első lett, az a kiskedvence az oldal készítőjének...meg ilyenek :/

2013. dec. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!