Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kibeszéltek a szobatársaim....

Kibeszéltek a szobatársaim. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Először is megkérnék mindenkit, hogy olvassa végi, nagyon fontos lenne,köszönöm :)

Bentlakásos iskolában lakom hétköznap, 2 általános iskolás barátommal egy szobában.

Igazából az egész úgy kezdődött, hogy bejutottunk ugyanabba a suliba, ők ketten egyből eltervezték, hogy egy szobába lesznek, én meg megkérdeztem lehetnéke velük és igent mondtak.Az egyik lány közülük szó szerint tönkretette a gyerekkorom és iskolás éveim.

(Önállóan gondolkodó kislány voltam, ez a lány meg mindenkinek parancsolt és mindenki azt csinálta amit ő akart, kivéve én..Igy lassan pokollá vállt a suli, mindenkit ellenem fordított, csak azért mert nem tettem azt amit ő szeretett volna..kicsúfoltak, és megaláztak.Amikor ki mit tud versenyre jelentkeztek direkt nem választottak bele még pár lánnyal együtt, rengeteget sírtam és a vidám és önálló,szókimondó lányból végül egy érzékeny, szeretethiányos és tucat lány lett, akinek nem volt ereje küzdeni azért aki ő maga, így beleolvadt a tömegbe)

A sok gonosz dolgot egy másik barátnőével művelte, hosszú lenne elmesélni, így legyen elég annyi, hogy makkor is és ma is mindenki őt dicsőíti, mindenhol ő a sztár.

De térjünk vissza a középiskolához.Szóval egy szobába kerültünk, az elején minden jól ment de egy idő után kihagytak mindenből a másik szobatársam is lekezelően beszélt velem, és akárhányszor kimondtam a véleményem ők mindig az ellenkezőét állították..

Egyik este találkoztam a barátommal és összevesztünk kissé és így visszaérve a szobába sikerült kicsit összeszólaljak azzal a lánnyal..Indultam tusolni és valahogy éreztem, hogy ki fognak beszélni, ezért beállítottam a hangfelvevőt...Tusolás után meg is hallgattam egy fülhallgatóval és nem is tévedtem..(Amúgy ők mindenkit kibeszélnek és elítélnek)

Máig sem tudnak róla, hogy tudom ahogy arról sem, hogy mennyi harag van bennem, és azt sem, hogy engem még mindig bánt amit tettek..Azt sem hogy néha undorodok attól ahogyan az embereket kibeszélik..

Mit tegyek? Még másfél évet ott lakom...tennem kell valamit.

Egy kétségbeesett lány



2014. jan. 3. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az emberi természet ilyen. Legalábbis a legtöbben mások eltaposásával akarnak feljebb jutni. Örülj hogy te nem ilyen vagy. És azt jól jegyezz meg hogy 3 legjobb barát nincs. Ott mindig 2 legjobb vagy és 1 maradék. Legyetek 2en vagy legyetek 4en. Ezt egy pszichológustól hallottam :)
2014. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ismerős az érzés,elsonek is merj kuzdeni es probalj veluk kozos pontot teremteni,mondjuk figyeld ki mit szeretnek csinalni vagy beszelni.ezellen nemsok mindent lehet tenni.
2014. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség arra, hogy áttetesd magad egy másik szobába?
2014. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehetőség lenne, csak ez újabb kellemetlen helyzetet szülne..

A lány akinek máig nem tudok megbocsájtani, na vele egy tánccsoportra járok hétvégenként, ezen kívül egy a baráti körünk és egy kis faluban élünk.

A másik lány meg az első unokatestvérem, szóval családi ágon folyton találkoznánk

2014. jan. 3. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy lehet egy olyan lánnyal közös a szobád és a baráti köröd, aki éveken át megkeserítette az életed.. Azt aláírom, hogy ha egy egész osztály ellened van, nagyon nehéz, szinte lehetetlen egyedül küzdeni, úgy, hogy az hatásos legyen. De amikor középiskolába kerültél, legalább akkor lehetett volna egy kis eszed már bocsi. Engem se szerettek általánosban, mindenki lenézett a stílusom miatt, meg mert nem viselkedtem úgy, mint a cigányok, de amikor 8.- ban iskola választásra került a sor, direkt olyan suliba adtam be a jelentkezésemet, ami messze van és biztosan senki nem ment rajtam kívül oda. Persze volt egy barátnőm, meg pár olyan, akivel nem voltam rosszban, de még velük sem akartam egy helyre járni, tiszta lappal akartam kezdeni mindent. Még az se lenne tragédia, hogy egy iskolába jártok. Csak azt nem értem, miért kellett még ezek után is bekérned magad hozzájuk, hiába az unokatestvéred, az nem jelenti azt, hogy jóban kell lennetek, az teljesen más, amikor nagy családi összejövetel van és mindenki próbál jó pofát vágni a másikhoz 1-2 óráig, amíg el nem mennek. Nem értem, miért gondoltad azt, hogy pont ők nem fognak kibeszélni, na mindegy. A lényeg annyi, hogy lett volna lehetőséged változtatni, nem tetted meg, de még nem késő. Annyit tehetsz, hogy átkéred magad egy másik szobába, de csak olyanba, ahol nem a két lány barátai laknak és innentől lesz@rod a fejüket.
2014. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sportolj! akár karate meg hasonlók. aztán ha egyszer beszól, kap egy pofont, többet meg se mer mukkanni! :D
2014. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenkit kibeszélnek a háta mögött. Mármint nem csak a barátnőid, hanem a többi ember is.

Az elmúlt időszak rossz tapasztalatai miatt nagyon a szívedre veszed a dolgokat. Ha nem tudsz szobát cserélni, vagy nem szeretnél, akkor egy dolgot tehetsz: elviseled őket. Ha valamit szólnak akkor elengeded a füled mellett. Próbálj meg velük a lehető legkevesebb kommunikációt folytatni, csak amit éppen szükséges.

Koncentrálj a tanulásra, a barátodra (remélem kibékültetek), és azokra a barátnőidre akik megbecsülnek. A kollégiumi szoba meg legyen az a hely ahova aludni meg tanulni jársz.

Aztán majd következő évben más szobába kéred magad. Más megoldás nagyon nincs a helyzetre.

Bár a helyedben már vagy 10-szer pofánvertem volna a csajt aki megkeserítette az általános iskolás éveidet.

2014. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!