Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy járjak el barátkozni, ha...

Hogy járjak el barátkozni, ha feszültté válok ha sok idegen vesz körbe?

Figyelt kérdés
Önbizalom hiányos vagyok, alig vannak barátaim, 1-2 csak, de velük sem tudok lenni mert egyikük egyetemista másikuk messzebb lakik és ritkán találkozunk. Szeretnék más barátokat is, de ha sok idegen vesz körül, feszült leszek és rosszul érzem magam. Így hétvégénte pedig nincs olyan hely, ahol ne lenne sok idegen. Valami megoldás/tipp?

2014. jan. 4. 20:09
 1/3 Gocska válasza:
Keress megoldást a problémádra! Ne akarj másokkal barátkozni, ha magaddal nem vagy "jóban"! Állj a tükör elé és mond ki hangosan pl.: "szép vagyok" "tudok barátokat szerezni" " nem kell idegeskednem" stb. Ezek segítenek(nekem legalábbis beváltak)
2014. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

és mennyire komoly a problémád?

Szociális fóbia vagy valami más szorongás?


Azért remélem nem! :)


Sportolj meg csinálj valami hobbit, ami érdekel, és akkor közös téma már meg is van, így könnyebb barátkozni! :)

meg a sport az önbizalomnövelő is :)

2014. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem szociális fóbia, egyszerűen csak olyan szinten rossz az önértékelésem és az önbizalmam, hogy ha idegenk között vagyok akkor szorongok, kényelmetlenül érzem magam, nem merek fel/másokra nézni, mert úristen hogy fognak látni. Pedig nem érdekel hogy ki mit mond, mégse merek emberek közé menni ezért. Asszem az önbizalomhiány miatt van.

2014. jan. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!