Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha haverkodni, barátkozni...

Ha haverkodni, barátkozni akarok hogyan ne legyek túl közvetlen?

Figyelt kérdés

Szerintem néha túl személyes dolgokat kérdezek vagy mondok, nem tudom hol van a határ egy ismerkedésnél, amin túl nem szabad menni a kérdezgetéssel.

Hogyan legyek kevésbé közvetlen és akadályozzam meg, hogy túl személyes kérdéseket tegyek fel?


2013. dec. 29. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne nyisd ki a szád. ... De kíváncsi vagyok, mennyire személyes kérdéseket teszel fel? Részleteznéd?
2013. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ebben tanácsot adni, hiszen ezt mindig az adott szituációban kell érezni...

A társalgáshoz minimum két ember kell - muszáj ráhangolódnod annyira a másikra, hogy érezd, mennyire vevő a közvetlen, személyes témákra.


Alapvetően igaz, hogy első beszélgetéskor kerülni illik olyanokat, mint:

- családi állapot (korotoktól, helyzetetektől függőek: elvált szülők, ő maga elvált-e, kapcsolatban van-e, stb.)

- egészségi állapot

- pénz, keresete, anyagi helyzete

- intim kérdések

- közös ismerősökről alkotott véleményetek.


Egyébként meg tényleg látni kell, miről beszél szívesen. Hagyni kell szóhoz jutni a másikat is, ne "szerepelj".

2013. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

na ezt már én is észrevettem magamon, úgyhogy ha valaki tud ellene valamit akkor azt én is megköszönném :D

meg én úgy vettem észre magamnál, hogy nem találom meg az aranyközéputat

ha olyannal ismerkedek, aki kevésbé szimpatikus, akkor soha a büdös életbe nem fogok neki megnyílni, beszélgethetünk bármennyit

viszont ha valaki nagyon szimpi azzal én is úgy vagyok mint a kérdező

és az a baj, hogy ez kihat a csajozásra is és szaladtam már bele pofonba így lánynál

2013. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az bevált, hogy más emberek amit elárulnak magukról kb. annyit árulok el én is magamról..
2013. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!