Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bonyolult kérdés: barátok vs....

Bonyolult kérdés: barátok vs. Karrier/tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, huszonéves budapesti egyetemista vagyok, nagy döntés előtt állok. Egyetemet és szakmát váltanék, és ehhez vidékre kellene költöznöm (kb. havi hazalátogatási lehetőséggel).

Rengeteg jó barátom van itt, párkapcsolatom is ide köt. Ha lemegyek (5 évre) ezek biztos megszakadnak vagy meggyengülnek. Nagyon fontosak a kapcsolatok, de mégiscsak jelentős részben a diplomától függ, mit csinál majd az ember élete során.

Érdemes az itteni egyetemet előbb befejezni (még 2 év) és utána menni, vagy le kell menni? Egyáltalán váltani érdemes-e, ha igen mikor? (nem akarom elkapkodni sem)



2014. jan. 9. 01:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha nagyon jó barátok vagytok szerintem megfog maradni. Nekem is van olyan barátom aki 200km-re lakik tőlem ( igaz előtte a barátnőm volt :D) Ami nehezebb lehet az a párkapcsolat. Én is úgyan így voltam és hát rá is ment a kapcsolatom a távolságra. Igaz ez részben ember függő hogy ki mennyire bírja. Mekkora távolságról lenne szó? Ha megoldható lenne akár együtt is lemehetnétek.
2014. jan. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen menj, mert ettöl függ az életed további része.


A barátságok ennyitöl nem szabad, hogy tönkremenjenek, ha igen, akkor eleve csak idö kérdése lenne amúgyis, hogy mikor szakad meg, elutazás nélkül is. Nekem van olyan barátom, akivel több, mint 30 éve vagyunk jó barátságban, pedig idöközben 800 km van köztünk és évente egyszer találkozunk személyesen.


A párkapcsolatra is igaz ugyanez, ha te havonta egyszer tudsz visszamenni, attól még ö akár hetente is meglátogathat, fe legalább is egyszer a hónap alatt. Egy stabil párkapcsolatnak nem árt a távolság, egy felületes meg egyébként sem tartana sokáig.

2014. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi van, menni akarsz Debrecenbe?
2014. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Pécsre mennék - de sajnos a páromat az egyetem ideköti.
2014. jan. 9. 08:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a kérdés érzelmi jellegű, mi pedig nem tudunk "érezni" helyetted. Hülyeség volt megkérdezned. Személyiségedtől függően úgyis azt fogod csinálni, ami rokonszenvesebb neked.
2014. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit akarsz lent tanulni? Min vagy most?
2014. jan. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnád azt a másvalamit itt tanulni?
2014. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező: én mindig a következő szabályt gyakoroltam és nem bántam meg: először mindig munka és tanulás, majd pedig alkalom adtán barátok és dumás barátnők. Sajnos volt néhány kilengésem, azaz fölöslgesen töltöttem az időmet fecsegő csajokkal, de ezekből a helyzetekből tanultam már.
2014. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

# 8 Mostanra meg egy besavanyodott alak lettél, saját család nélkül. Erre persze rögtön leírod majd, hogy neeem, neked van családod, kettő is, meg egy az inged ujjában, a biztonság kedvéért....


fa.szságokat ne tanácsolj a kérdezőnek.

2014. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak ott lehet azt tanulni, amit szeretnél, amit fontosnak tartasz, akkor menjél. Egyrészt, a kapcsolatok nem fognak emiatt megszakadni, Pécsett is szerezhetsz új barátokat is. Másrészt, ha vége az egyetemnek, akkor sem fog minden barát együtt maradni, mert majd mindenki máshol kap munkát. Nálunk is így volt. Van olyan csoporttársam, akivel egy városban maradtunk és nem tartjuk a kapcsolatot, és van olyan, aki külföldön él és vele mégis továbbra is megmaradt a barátság.

Azt meg te tudod, hogy érdemes-e befejezni a mostani egyetemet és utána menni.

2014. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!