Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érezteti velem legjobb...

Miért érezteti velem legjobb barátnőm, hogy ő sokkal jobb nálam? VALAKI SEGÍTSEN

Figyelt kérdés

Már óvoda óta barátok vagyunk, és remekül kijövünk, rengeteg röhögünk meg minden, de néha úgy érzem, hogy szándékosan próbálja azt éreztetni velem, hogy ő sokkal jobb nálam. Októberben vagy novemberben sétálgattunk a városban, és amikor elmentünk a sulim előtt, akkor elkezdte mondogatni, hogy neki sokkal jobb, mert ő pincér szakra ment, én meg a nyelvi szakkal nem megyek majd semmire se és külön ki kell tanulnom egy szakmát. (Idén kezdtünk középiskolában) Tavaly például mondott egy olyan dolgot, amivel akkor nagyon felhúzott... azt kérdezte, hogy én amúgy észrevettem-e, hogy minden srácot ő kapott meg, aki nekem tetszett. Persze azonnal ellenkeztem, hogy ez nem igaz. Egyetlen egy srácra mondhatja ezt. 10 évesen szerelmes (igazi szerelem volt) voltam egy fiúba, akivel most ő jár (már lassan két éve), de én inkább örülök, hogy végül nem vele semmi, mert egy undorító görény lett belőle. Erről jut eszembe, hogy sokszor van olyan, hogy amikor összebalhéznak mondjuk azon, hogy az ég milyen fajta kék (mindig valami kis piti dolgon), akkor mindig mondja, hogy mondjam el, hogy én mit csinálnék a helyében, utána meg azt mondja, hogy persze én nem tudhatom, mert nem tudom hogy mi is történt igazából - csak mindig megmutatja, hogy facebookon épp mit írkáltak. Olyan is volt, hogy amikor nyáron mentünk osztálykirándulásra vonattal, akkor én zenét hallgattam, ő velem ült szemben, és odahajolt egyik fiú osztálytársunkhoz és mondta neki, hogy mondja meg, hogy én vagyok-e a jobb csaj vagy ő - ezt úgy hallottam, hogy pont zenét akartam váltani és hallottam, ahogy mondja "ki a jobb csaj? Fanni vagy én? Őszintén!"


Néha így elgondolkodok ezeket a dolgokon, hogy annyiszor olyan érzésem van, mintha elakarna nyomni és jobb akarna nálam lenni, de egyszerűen nem értem, hogy miért! :( Amikor elkezdünk hülyülni, akkor mindig mindenen tudunk nevetni, mint az igazi barátok, és mindig összhangban vagyunk. De ezek a dolgok nem hagynak nyugodni... Szerintetek miért csinálhatja?


Köszönöm, ha valaki válaszol! 15/L


2014. jan. 14. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, ha idegesítő is, az ég világon semmi kihatása nem lesz az életedre.


Keress más barátokat (is), nem kell sülve-főve együtt lenni, és mindjárt kevésbé fog dühíteni a dolog.


Az én legjobb barátnőm 8. osztályban közölte velem, hogy szerinte az a középiskola, ahova mindketten megyünk majd, nekem túl nehéz lesz. Azt mondta, nem megbántani akar, csak aggódik értem, hogy fogom-e bírni...

Én végig kitűnő voltam középiskolában, ő nem. (Persze rossz tanuló sem volt, és szerintem semmi jelentősége a dolognak, csak mondom, mennyire volt igaza...)


Vannak ilyen emberek sajnos, nem éri meg dühöngeni miattuk. Hadd gondoljon, amit akar.

Nincs mit segíteni neked, nem tudunk segíteni, az egyetlen, amit tehetsz, hogy nem veszed magadra az ilyeneket. Mert minek is amúgy?


28/N

2014. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert szebb a szemed, szebb a lábad, nagyobbak a melleid.... Valamiért irigy, és folyton kell neki a megerősítés, különben kisebbségi érzés uralkodik el rajta!
2014. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy - úgy, ahogy a 2-es hozzászóló írja! Valami van benned, ami benne nincs, ezért önigazolásba fog, a viselkedés alapja pedig íz irigység. Így is lehet, de lehet szimplán benne van az alapvető rosszindulat... Ne vedd magadra, tégy úgy, ahogy az 1-es hozzászóló írja, hidd el jobb lesz! ( nekem is volt ilyen barátnőm, utólag visszagondolva jól tettem hogy leépítgettem, annyira már nem hiányzik...)
2014. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Én 22 éves nő vagyok, 13 évig volt egy ilyen barátnőm. Mindig jókat nevettünk, mindent elmondtunk egymásnak, de valójában mindig egy ártó szellem volt, egy kígyó mellettem. Mindig jobb akart lenni mint én, ha jobb lett az átlagom mint az övé, akkor ököllel vert a padba, én már féltem tőle, össze is vesztünk, utána még a padtársam volt és direkt szúrós megjegyzéseket tett, még azt is mondta, de meg késelne valakit. Undorodom attól a 13 évtől, a NEVETGÉLÉS NEM barátságot jelent! Én elmaradnék a helyedben időbe tőle, nem azt mondom, hogy neked is fog ilyen durvákat beszólogatni mint a késelés, de amit leírtál, azokat velem is megcsinálta, ez csak rosszabb lesz, bocsi.
2014. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az irigységre talán azt tudom mondani, hogy eddig minden ember (akár első találkozásnál is) megjegyezte, hogy milyen gyönyörű kék szemem van. Azon is gondolkodtam már, hogy az sem tetszik neki, hogy vannak, akik nem utána fordulnak meg, hanem utánam. Például múltkor egy ismerősön keresztül ismerkedtünk meg egy fiúval, akinek elvileg tetszettem, és egyszer puszit adott elbúcsúzásnál - de neki nem -, aztán meg szidta, hogy nehogy összejöjjek azzal a rusnya döggel (igen, valahogy így mondta). Elég vacak érzés, hogy vetélytársnak gondol ha fiúkról van szó, hiába van barátja. :( Nem csak nevetgélünk, hanem tényleg "legjobb barát" félék lennék/lettünk volna... például most a szünetben Pesten volt egy rokonánál, és kérte, hogy én is mehessek velük a Balatonra nyáron.


Most összebalhéztunk azon, hogy vasárnap úgy beszéltük meg, hogy átmegyek hozzá, de végül nem így lett, mert anya megnézte az online naplóban a jegyeimet, és látta, hogy az egyik angol tantárgyból nem a legjobb (angolból nekem kitűnőnek kell lennem), és hát enyhén leszidott - jogosan -, de akkor meg én lettem mérges én semmi kedvem nem volt utána elmenni sétálgatni. Tegnap a buszmegállóban és a buszon sem szólt hozzám, csak halkan köszönt. Most, ahogy hazaértem, láttam, hogy írta facebookon, hogy amikor szüksége lenne rám én soha nem vagyok ott neki... először azt akartam írni neki, hogy (már bocsánat) "De b+ ki hallgat meg állandóan hogy mi a bajod (barátja)-al? Kinek szoktad elmondani hogy a pasidon kívül ez meg ez tetszik???" -.-


Én is gondoltam már rá, hogy egyenlőre hanyagolom inkább, mert már tényleg elegem van abból, hogy amiatt nyavalyog, hogy barátja előző nap este bulizni ment és biztos hogy megcsalta & mondogatja, hogy mennyire szereti őt, közben ő is kacsingat másfele és eddig két sráccal úgymond próbálta megcsalni a pasiját de mindkettő jól átbaszta és mindent elküldtek a gyereknek, amit barátnőm írt nekik... néha csak úgy a fejéhez vágnám, hogy hahó ez nem kapcsolat amit ti műveltek! Csak szexelni jártok össze meg párszor ha valamin összekaptok akkor aranyos a békülés de minden előröl kezdődik... aztán meg írják egymásnak facen, hogy ők egy nagyon jó szerelmes pár... pf hát ja... nekem eddig 13 évesen volt barátom (18 éves volt) de vele is csak azért jártam, mert kíváncsi voltam de meg is bántam :( Ez is meg barátnőm helyzete is csak ráébresztett hogy nem szabad leállni az első jött-menttel! Bocsánat, ha kicsit kifakadtam, de muszájnak éreztem, hogy ezt leírjam!


Még egyszer köszönöm a segítségeket! Sokat segítettetek!

2014. jan. 14. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!