Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, de most tényleg tanácstalan vagyok. Azt se tudtam eldönteni hova írjam a kérdést...

Szóval van egy barátom, már 2 éve ismerem kb. Mindig is labilis volt a lelki-állapota, én arra gyanakszom mániás-depressziója van, és még pár más probléma amit inkább pszichológusnak kéne diagnosztizálnia. Próbáltam rajta mindig segíteni, lelki támaszt adni neki ellátni tanácsokkal, hogy kilábaljon. Tudtam hogy miken megy keresztül mert akkoriban nekem is voltak súlyosabb problémáim (depresszió,pánikbetegség) de nekem sikerült megtalálnom a módját hogy kilábaljak belőle. Elég hosszú időn át ez ment, mindent megtettem érte. Azután kezdett feltűnni, hogy teljesen felesleges minden energiám belefektetni, mert nem hallgat rám, csak panaszkodik. Adtam neki tanácsokat, könyveket- nem tartotta be, nem olvasta el. Mondtam neki menjen pszichológushoz -nem ment el. Voltam vele kedves, vagy durvább - nem hatott egyik sem. Mintha a falnak beszélnék, és ő csak panaszkodik, de tenni semmit nem tesz. Egy idő után meguntam nem is azt hogy mellesleg ő nem hallgatja meg ha nekem van bajom, hanem azt hogy annyira nem értékeli a törekvéseim hogy átgondolja amiket mondok neki. Elegem lett, és eléggé elhidegült a kapcsolatunk, mert úgy éreztem csak lecsapolja az energiámat. Viszont mostanság még rosszabbul van. Állandóan azt hajtogatja hogy meghal, megöli magát, valami nő miatt. Próbálom lebeszélni de hiába. Csak mondja, és mondja ahogy eddig is tette. Én meg kifogytam minden eszközből. Azt mondja én vagyok az egyetlen támasza, barátja. És akármennyire is tönkrement a kapcsolatom vele, nem hagyhatom hogy tényleg megtegye, vagy tönkremenjen. De tudom hogy hiába minden szó amit mondok... Nem akarom csak végignézni ahogy elmúlik. Ezt így nem hagyhatom, de tehetetlen vagyok. Bármi ötlete van valakinek? Megköszönném...



2014. jan. 14. 23:34
 1/10 anonim válasza:
53%
Pofán baszni egy szenes lapáttal tuti meghozná az eszét...
2014. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

"Ha sz*rsz abba, amit mondok neked és csak a szád sír, ne várj változást."

Én ezt mondanám neki. Tipikus energiavámpír ember az ilyen, ha neki egyszerűen jobb a saját sz*rjában vergődni és nem hajlandó az istennek sem változtatni, ott te se sokat tehetsz.

2014. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Mintha magamat olvasnám, meg a volt legjobb barátomat durvább verzióban. Én is az egyik támasza voltam, s neki nincs senki mása... mikor ridegen közöltem vele a tényeket, akkor meg engem kezdett szidni.

Figyelj, szerintem közöld vele, hogy te mindent megtettél, hogy segíts és nem akarod most se, hogy meghaljon. De! A te segítséged kevés, ha ő nem tesz ellene és neked eleged van ebből. Komolyan, egy sz*aros nő miatt dobja el az életét ami az egyetlen? Nem fog tőle semmi sem megjavulni. Ó megszűnik létezni, ti sírni fogtok miata, szóval klafa lesz... ártani fog vele. Mondd csak el. De azt is, hogy te kész vagy segíteni neki, támogatni továbbra is, csak akarja ő is. Hadd lássad te is a változást! Ha viszont csak panaszkodni tud, akkor köszönjed, de te nem fogod végig nézni az ő agonizálást egyben az öngyilkosságát. Sajnálod, fáj is, de nem tudsz mit tenni ellene. S akkor mi szükség van rád itt? Vegye észre már, hogy te nem egy lelkiszemetes láda vagy, hanem egy másik ember aki barátjaként tekint rá. Aki szintén örülne, ha érdeklődnének felőle. Aki szeretné ha egy örömön osztoznátok. És most válasszon. Megpróbál tényleg javítani a helyzeten, vagy inkább önsajnálat és öngyilkosság nélküled? Mert az elsőnél még mellette maradnál.


Ezt mondd meg neki. Mást szerintem nem tehetsz, ami hatásos lehetne.

Sajnos nálunk a nem beszélés kötött ki e helyzetben, de ő nem is akart öngyilkos lenni.... csak agonizált. Én is szoktam, de igyekszem leszokni róla. De amúgy sok dolog stimmel a kettőnél.

Remélem tudtam segíteni.


13/L

2014. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy ezt már közöltem vele, és ugyanúgy nem változott. Elmondtam neki is már amit ide leírtam, hogy ez így nem működik, hogy én kitettem a lelkemet hogy neki jobb legyen, erre nem is érdekli csak nyávog. Másrészt viszont megharagudni se haragudott meg amiatt hogy mondtam neki. Ezért nem tudok mit kezdeni vele mert nem veszi még csak észre sem magát... Lehet hogy én vagyok a hülye hogy foglalkozok ezek után vele, de most mit tud ilyen helyzetben csinálni az ember...

2014. jan. 15. 00:43
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Kegyetlennek fog hangzani amit mondok (újra a 13 éves lány), de akkor hagyjad. Nem fog menni. Ne keresd, keressen ő. A te életed ne legyen rossz, mert neki igen.


13/L

2014. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most egy ideig úgy sem lesz internetem, mert költözök... Nem lakunk egy városban, így egy ideig szünetelni fog a kapcsolattartás. Talán valóban jót fog tenni egy kis nyugalom. Ő meg talán feltalálja magát, vagy elgondolkozik magán. Köszönöm, a tanácsot.
2014. jan. 15. 01:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség.


Ha azt mondja, hogy megöli magát, miért nem tette meg eddig? Mert fél, gyáva. Aki öngyilkos akar lenni, az csendben, egyedül intézi el. Nem fog ő végezni magával. Te csak hagyd a fenébe.

2014. jan. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A következő a válaszadóknak szólna inkább:


Foggalmatok sincs mi az a depresszió, személyíségzavar.

Könnyű azt mondani egy depressziós embernek, hogy csak engedje el, menjen el sportoln, zenéljem vagy tököm tudja mi. Ez nem ilyen egyszerű, akik nem mesélik be maguknak, hogy depressziósok, hanem tényleg azok(betegség/hajlamosság) azoknak ez semmit sem segít. Magam hajlamos vagyok a depresszióra, és szerencsére megtanultam kezelni és leküzdeni amikor rámtör, de ez nem így működik. A személyíségzavaros emberekkel meg hagyján....ne írj rá hagyd hogy ő írjon rád..pff. Pont, hogy szüksége van a támogatásra, türelemre még ha ezt ki sem mondja. Tudom, mert van egy nagyon jó barátom aki ilyesmi zavarban szenved.


Visszatérve az öngyilkosságra. Nem egyszer kellett már végigtámogatnom nem egy barátomat amikor üres szemmel mondta nekem, hogy csak akkor lenne boldog ha meghalna. Ez rettentően leterhelő, tudom de nem szabad, hogy emiatt otthagyd őt.


Ha valóban fontos neked, nem szabad otthagynod, csak a kitartás és a végtelen türelem segíthet. Ha súlyos akkor pszichiáter/ia esetleg pszichoterápia nagyon sokat tud segíteni.


Ugyan ilyen cipőben járok/tam mint te. Bár az ésszerű, segítő tanács használna az ilyen embereken, de sajnos ennyi nem elég.

2014. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.-nak: akinek mentális problémái vannak, menjen és kezeltesse magát, azért vannak erre szakemberek. Gondolom a tüdőgyulladással se maradsz otthon, hogy majd kihevered. Na az ugyanaz, csak a probléma a fejedben van és nema tüdődben. Minden kezelhető és gyógyítható, ha illető leszáll az önsajnálat körhintáról és végre tesz magárért. Ezt senki más nem fogja tudni helyette megtenni.
2014. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is tudom hogy nehéz neki. De már két éve megvan adva neki minden türelem és támogatás. De az egyetlen amiért már elegem van az egészből, hogy semmi hajlandóságot nem látok abban hogy változtasson. És ez az amiről a többi a válaszadó is beszélt. Ha ő nem akar segíteni magán, akkor sem én sem más, sem a türelem, sem a támogatás nem fog rajta segíteni. Ha legalább valami szikrája lenne benne az akaratnak... de nincs. Épp ezért érzem úgy hogy nem tudok már mit csinálni. Meg kéne tanulnia a saját lábán is megállni valamennyire. Talán pont tökéletes lehetőség lesz neki erre az elkövetkező időszak, ha akarnám se tudnám felkeresni és ő se engem.
2014. jan. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!