Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Munkanélkül- miért tűnnek el...

Munkanélkül- miért tűnnek el a barátok?

Figyelt kérdés
Mással is volt már úgy hogy azt érezte, hogy nehezebb időszakban (pl.munkanélküliként) lemorzsolódnak a barátok? Valahogy már senki sem ér rá egy idő után... Elfogy a téma...

2014. jan. 20. 12:31
1 2
 1/17 anonim válasza:

Sajnos ezt én is tapasztaltam...

De lesz&rom őket én is.ha nekik ennyit jelent a barátság.

2014. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért van, mert te munka nélkül gyakrabban ráérsz, ők meg dolgoznak, ezért nem érnek rá.
2014. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2# Igen, én gyakrabban ráérnék. De ők meg gyakorlatilag egyáltalán nem. Miért várja azt bárki is, hogy aki ilyen helyzetbe kerül az szinte már könyörögjön a másiknak? Én hívjam őket állandóan mikor nekem nehezebb előteremteni a telefon költségre valót? Nem értem a miértet....
2014. jan. 20. 12:45
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Amikor rosszabbul ment én is tapasztaltam, hogy a "nagy barátok" szép lassan kezdenek eltűnni.
2014. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
mert akkor már nem mehetsz akármikor gyrosozni és lehet félnek hogy ne ők fizessenek és ebbe a munkanélküliségbe ha nem vigyázunk depressziosnak is lehet lenni
2014. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Na, az én sztorim: van egy sportoló haverom (kajakozó), aki végül is munkanélküli, mert csak a sportkör ad neki ilyen 50-60 ropit havonta étrendkiegészítőkre meg cuccra (valójában ebből él a gyerek), más keresete nincsen. Amióta befejeztem a fősulit, és elkezdtem dolgozni, azóta elkezdtem hárítani, meg lemondani a meghívásait, lévén hogy nincsen rá időm. Ő ezt képtelen felfogni, ha elmondom neki -teszem azt Hétfőn, hogy dolgozom egész héten, Szerdán már megint telefonál, hogy akkor ugye áll a Csütörtök délelőtt? Nevetséges. Komolyan akkor van egy kis nyugalom, amikor edzőtáborban van, mert akkor legalább két hétig biztosan nem csesztet. Az lesz amúgy a vége, hogy egyszer csak elzavarom a fenébe, ha ilyen erőszakos bunkó marad.



Ha rajtam múlna, az ilyeneket úgy elzavarnám dolgozni, hogy ha már ennyi szabadideje van, hogy azt se tudná, hol a lyuk a $eggén....

2014. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
NEm mindenki ilyen erőszakos mint ahogy te írtad..Esetleg a barátok megkérdezhetnék hogy mi ujság velem hogy vagyok de még ezt sem teszik meg mindig nekem kell rájuk íron..de már elegem lett belőle hogy mindig én keresem őket.hát úgy döntöttem keresek új barátokat.nem érdemlik meg a figyelmemet sem..
2014. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Félre ne érts, van rengeteg munkanélküli haverom, és barátom (sajnos ilyen vacak a munkavállalók helyzete ma Mo.-on, ha nem életképes a diplomád, kb. lehetetlen munkát találni), de azok valahogy megértik, hogy ötödannyi szabadidőm van, mint nekik. Ez a gyerek viszont nem képes megérteni.
2014. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Csak tudod az az undorító amikor nekem volt munkám és nekik nem akkor én hívtam meg őket...most meg nem is keresnek.na erről ennyit..:/
2014. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Volt egy nagyon kedves barátnőm, akivel pár hónapja még együtt kerestünk munkát, mert szinte egyszerre kerültünk utcára. Tavaly ősszel Ő munkát kapott. Azóta én hívtam 5 alkalomból 4-szer. Írtam neki, amire 2 hét után válaszolt. Szívességet kért, amiben segítettem. Erre szintén nem jelzett már vissza. Amikor felhívtam hogy mi újság vele, jó lett-e amiben segítettem, elnézést kért, hogy nem ér éppen rá és lerakta a telefont hogy majd felhív. Ennek 3 hete, azóta se hívott.

Úgy érzem, nem tartozok a nyomulós fajtába, csupán normális emberi kapcsolataim voltak eddig is, amiket ezután is szerettem volna fenntartani. De lassan nem lesz kivel...

2014. jan. 20. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!