Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van nkem ez a 20 éves "jóbarát...

Van nkem ez a 20 éves "jóbarátom" akiről már írtam. Soha nem találkozik velem, de amikor kellet neki egy laptop, mert volt egy eladó nevetséges áron, akkor már márnap itt nyáladzott. Barát? Vagy kihasznál?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__5..


ez az előzmény. na mos ehez még hozzá csapnám azt, hogy volt egy eladó kontakt hibás laptopom. 10 ezerért volt feltéve, de odaadtam volna 8 ért is. na a barátom mondta hogy neki kell, és másnap már itt is kopácsolt érte.


mondom neki hogy ez még így is ajándék, mondja tudja oké. na elkezdi: Szedjük ki az akkut mert olvastam hogy....


kiszedtük az akkumulátort, és a kontakt hiba megszűnt...


igen, egy biosz baromság okozta a rossz akkumulátor miatt. na most mondom neki hogy akkor nem adom ennyiért a laptopot, erre pedig elkezdi: De hát ha nem mondom akkor eladtad volna úgyis, meg más is elvitte volna úgyis meg jaaaaaj... addig terrorizált lelkileg még így is odaadtam neki 8 ezerért. persze amúgy is odaadtam volna neki, de ez a hozzáállás kiverte nálam azt a bizonyos biztosítékot. megkapta a laptopot, kb 30 perc múlva eltakarodott, megígérte hogy találkozunk majd stb.... és akkor jött elő ezzel a szarsággal ami a fenti cikkben le lett írva, hogy... nincs alibije... meg hogy a laptop volt akkor az alibi és azért tudott csak eljönni. én érzem úgy hogy ez a gyerek engem kihasznált és leszarik? jószívű vagyok, és ezt kihasználta. és ez annyira fáj :(


2014. jan. 25. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:
jah igen. hibás aksival a laptop MINIMUM megért 16 ezret.... de sztem annál többet...
2014. jan. 25. 19:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Szarik rád. Alapból a barátból nem csalom ki amit nem akar eladni.

Volt hasonló eset hogy meg akartam venni havertól valamit amiről azt hittük hogy rossz, de én még bírtam volna úgy is használni majd kiderült hogy csak egy kis hibája volt amit ott helyben megoldottunk. Eszembe se volt hogy továbbra is el akarjam tőle vinni....

2014. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát én sem tennék ilyet senkivel sem, főleg nem a barátommal. de komolyan odaadtam volna neki így is, mert felesleges volt számomra, de ezt a hisztérikát amit levágott, amikor úgy érezte hogy nem akarom odaadni neki már, az szörnyű volt... tehát nem azt mondta hogy: akkor most mennyi az ára? hanem hogy: Add el mert úgyis eladtad volna másnak ennyiért, és ha én nem mondom akkor nekem is.... ez egyszerűen kicsapta nálam a biztosítékot....


Szerinted mit kéne tegyek? te mit tennél ilyen helyzetben?

2014. jan. 25. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben teljes árat kellett volna fizetnie, vagy a teljes ár 70%-át mivel Ő "javította" meg. Mindenképpen megilletti egy kis kedvezmény. Így mindenki jól jár. Ha viszont haza viszi hibásan, aztán megjavítja az megint más.
2014. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!