Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj velem, amiért képtele...

Mi a baj velem, amiért képtelen vagyok barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Egészen kicsi koromtól kezdve nagy gondot jelent a beilleszkedés. Ezt próbáltam leküzdeni, mára sikerült is, úgy érzem. Még sincsenek barátaim. Egy van, de többet szeretnék. Olyan emberekkel ismerkedni, akikkel hasonló az érdeklődési körünk, tudunk kötetlenül, felszabadultan beszélgetni minden témáról, szeretnék néha csak úgy beülni valahova a barátaimmal.

Próbálok nyitott és kedves lenni másokkal, de nem merek kezdeményezni. Belefáradtam, hogy mindig én kezdeményezek, ennek önmagától kéne jönnie. De a suliban mindenki egy klikkhez tartozik, és nem vesznek be plusz embereket.

Hogy menjek oda valakihez, hogy 'helloszia, barátkozunk?'

Mit tehetnék, hol találjak magamhoz hasonló embereket?



2014. márc. 16. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan, ennek magától kell jönnie. Azt kell sugároznod magadból, hogy nyitott vagy. Mivel azt írod, hogy már belefáradtál a próbálkozásba, gyanítom kívülről úgy tűnhet, hogy nem vagy nyitott. Hozzáállás ;)
2014. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ne is akarj minden áron görcsölve barátokat szerezni..nekem pl van csomó nagyon jó barátom,jó barátom, legjobb barátom, és soha nem kezdeményeztem pedig én is nehezen illeszkedem be de nem is kell egyből helloszia barátkozunk? elég ha beszélgettek aztán egyre többet taliztok és nem kell kimondani hogy barátok vagytok...egyszerüen jól érzitek magatokat:)
2014. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, és nincs nap, hogy ne futna át ugyanez a kérdéssor az agyamon - "mit csinálok rosszul"?


Volt időszak, amikor annyira ráfeküdtem erre a társaságba kerüléses projectre, hogy a lelkesedéstől vakon teljesen rossz körbe keveredtem. Nem ütöttem meg magam, de egy jó tapasztalat volt, hogy rájöjjek, vannak áldozatok, amiket nem érdemes meghozni a beilleszkedésért.


...


Kedves válaszadók,

az mind szép és jó hogy az ember legyen nyitott meg barátságos. Annak az az eredménye, hogy általánosságban mindenki kedvelni fog. De tapasztalatból mondom, barátaid nem lesznek tőle. Felszínes kedves ismerőseid, akik rád mosolyognak, ha meglátnak. De nem terveznek veled programot, nem érdeklődnek a világod, életed iránt, és nem osztják meg veled a sajátjukat.


Kedves kérdező,

nagyon szeretnék neked tanácsot adni, de sajnos nem tudok - ellenben veled várom a tényleges válaszokat, olyan emberektől, akik megjárták már ezt az utat.

Akár ki is emelhetnéd a kérdést, ha lecsúszik a főoldalról, számomra is nagy segítség volna pár tanács, meglátás, válasz! :)


Köszönöm!

2014. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!