Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A unokatesóm plázacica lenne...

A unokatesóm plázacica lenne vagy szimplán mániás?

Figyelt kérdés

27 éves, még a szülei tartják el. Nem jár bulizni, viszont mindent megvesz, nem számít hogy mennyi van már neki belőle. Imádja a plázákat. Nem ismeri a pénz értékét - mivel még sosem dolgozott - így azt sem tudja hogy mi a különbség a szükséges és a szükségtelen dolog között. Pl: simán megveszi a 30. pár cipőjét ha van rá kuponja vagy nagyon tetszik neki, de ha el van szakadva a nadrágja akkor nem költi rá a cipő árát, hanem megvárja hogy arra is kapjon pénzt. Mindent megvesz ami megtetszik neki közben pedig panaszkodik h nincs lóvéja. A szülei már kivannak a cuccai miatt, így már sok mindent titokban vesz meg, vagy az apjától kihízelgi a hiányzó összeget.

Próbáltam rajta segíteni, megmagyarázni neki hogy mi a hasznos és mi a haszontalan, és hogy hogyan tehetne félre pénzt de meg se hallja. Megéri még rá energiát pazarolni hogy segítsek neki vagy már nem lehet rajta segíteni? :S


2014. márc. 16. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ettől még nem plázacica szerintem csak mániája van. Hacsak a kinézete nem plázacicás. Lehet drasztikus módszer, de az ilyet be kell zárni a szobájába egy kis időre és valamennyi pénzt elvenni tőle. De ez a szülők hibája is. Ha már elegük van a sok cuccból, akkor miért pénzelik folyton?
2014. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kissé el lett kényeztetve, de én inkább úgy mondanám, tud élni. Kihasználja a lehetőségeit, akkor lenne bolond ha nem így tenné. Szerintem nem kell rajta segíten, amíg letartják, miért ne élne így? Majd ha nem kap rá pénzt, nyilván másképp fog élni.
2014. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát elég "érdekes" a kapcsolatuk az apjával, bármit el tud nála érni. Nem olyanok mint egy átlagos család, inkább az anyuka van a gyerek szerepébe kényszerítve, így az unokatesómat nem is nagyon nevelték (inkább ő neveli/nevelné az anyját)

Jó fej volt velem annó az unokatesóm ezért is próbáltam rajta segíteni, de egyre inkább eluralkodik rajta az hogy mindent megszerezzen magának ami megtetszik neki.

2014. márc. 16. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

az unokatesód egy sekélyes, ambíció nélküli kirakatbábu, a társadalom számára teljesen haszontalan lény.


ha ostoba, akkor az Isten sem érteti meg vele hogy nem attól lesz értékes ha egy fél lakás árát magára aggatja. a szüleinek is van sara a történetben, mert következetesség nélkül nevelték, és inkább pénzt adtak neki, csak duguljon el és ne nyavajogjon, mintsem elmagyarázták volna hogy van fontosan dolog is az életben mint a 30. cipő.


akkor jön a ciki ha az ősöknek betelik a pohár és elzárják a pénzcsapot.

2014. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!