Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek a barátnőm féltéke...

Mit kezdjek a barátnőm féltékenykedésével? Tehetetlen vagyok, senkit sem akarok megbántani.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, már több, mint 10 éve ismerjük egymást és azóta nagyon jó barátnők vagyunk, a legjobb barátnője után hozzám kötődik a legjobban.

Időközben és új munkahelyre kerültem és barátságba kerültem egy lánnyal, akivel mára szinte legjobb barátnők lettünk. Én úgy érzem, sosem volt még ilyen jó barátnőm, sosem értett meg még senki ennyire.

A régi barátnőmmel viszont ettől függetlenül nem töltök kevesebb időt, ugyanúgy találkozunk, programokat szervezünk, főleg, hogy a párjaink is nagyon jó barátok.

Viszont ez a régi barátnőm elkezdett féltékenykedni az úgymond "újra" (annyira már nem új egyébként, másfél éve vagyunk barátnők).

Sokszor nagyon csúnyán viselkedik velem, amit teljesen jogtalannak tartok, mert neki vagy egy legeslegjobb barátnője, aki még nálam is fontosabb számára, de nekem viszont "nem engedi", hogy így legyen, vagy hogy egyszerűen mást is szeressek legalább úgy, mint őt.

Önzőnek tartom emiatt egy kicsit.


Szerintetek, mit tegyek?


2014. ápr. 28. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen szituba, ráadásul a féltékeny bnő esetében, szóval beleestem ebbe a hibába, sajnos. Felém úgy oldotta bnőm meg, hogy valóban velem is ugyanúgy törődött továbbra is, + szóban is megnyugtatott arról, hogy de ettől még nem leszek kevesebb számára. Így túl tudtam tenni magamat a féltékenységen. Az is igaz, h nálam viszont az nem volt adott, hogy a bnőm ne barátkozhasson másokkal. Remélem tudtam vmit, azért segíteni.
2014. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindig csak ilyen kis megjegyzéseket tesz és nagyon bánt vele. Főleg azzal, hogy olyan elvárása van felém, amit ő sem ad meg nekem (bár én nem is várom), hiszen ugye nem az első számú barátnője vagyok. Tőlem viszont elvárja, hogy én úgy tekintsek rá, még akkor is, ha így én végülis hoppon maradok.

Nehéz, nagyon nehéz... :(

2014. ápr. 28. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos ennél többet nem tudok mit írni, én nálam alapjaiban "csak" a féltékenység volt jelen. Az önzőséget lehet mondhatnád neki, mint jellemhibát, hogy azt fejezze be, mert így nem lesz jó vége a kapcsolatotoknak/barátságotoknak, mert bánt téged vele. Hátha ettől esetleg megemberli magát, persze ne vitázva/veszekedve mond neki.
2014. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én legjobb barátnőm is féltékeny,de ő kb mindenkire akivel találkozok,bár legfőképpen régebbi barátnőkre akik inkább haver csajok mint barátok,de időnként találkozok velük természetesen. Ilyenkor jön,hogy "jajj nem is olyan jó bnők és te meg találkozol velük,én már nem is vagyok fontos" .Egyszer ezt megelégeltem és mondtam neki,hogy basszus nem pár kapcsolatban élünk,hogy ennyire féltékenykedjél.Erre ő : " igaz,de inkább olyanokkal vagy akiket nem is érdekelsz mint velem" Mondom ők szeretnek engem,csak nem vagyok velük olyan közeli kapcsolatban.


Ő mondjuk igazából azért csinálja,mert fél,hogy elveszít engem.Én világ életemben a lányokkal találtam meg barátság szintjén a közös hangot.Fiúkkal nem. Barátnőm meg pont,hogy fiúkkal találta meg és elég sok fiú haverjai vannak. Lány barátnői vannak,de ők messzebb laknak és nagyon ritkán találkozik velük.Ha engem elveszít legjobb lány bnője nem lenne. Szerintem attól fél,hogy nehogy túl jóba legyek egyik régi barátnővel és úgymond a régi lesz az új legjobb bnő.


Mindig mondom,hogy én nem "hagylak" el csak úgy ahhoz okok kellenek.

Féltékenységi dolgokról már nem veszek tudomást mintha meg sem hallanám nem reagálok rá.Persze van amikor felhozza akkor mondom,hogy szabadok vagyunk nem? azzal barátkozunk akivel akarunk,meg nem foglak kevésbé szeretni,hogy xy-nal ismerkedek,barátkozok stb


Vannak olyan emberek akik szeretnek másik embert "birtokolni" viszont ez nem épp jó,ez azt jelenti hogy ő kb bármit megtehet,de a másiknak nem engedni.


Első körben azt csinálom,hogy megnyugtatom,hogy nem fog elveszíteni attól,hogy másokkal is barátkozok.Ha ez nem hat akkor meg szabadok vagyunk nem? nem párkapcsiban élünk stb stb ha szép szó nem használ akkor jöhet csúnyábban.

2014. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!