Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emos akarok lenni!?

Emos akarok lenni!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdem ott hogy utálom az életem! miért kellett megszületnem!!!??? Anyám azzal izél(szinte minden nap) hogy kötelező kitűnőnek lennem a 8 általánosban, a gimnáziumban(hát persze hogy a Radnótiban vagy a Ságváriban) is, bár erre azt mondta hogy megengedi hogy legyen 1-2 négyesem(hurrá felszabadultam!:P) és az egyetemen a hármast már nem nagyon,de megengedi. Ezek kedves gesztusok meg minden de már nagyon idegesít!

Az iskolában is rossz mert vannak a "menők" és a "lúzerek" (sztem el sem kell mondanom hogy melyikbe tartozom) , és ezekből az úgynevezett menőkből van két lány akik állandóan piszkálnak a "nagy seggemmel" és hogy "milyen sz*r ruhákban járok" mert nem az árkádban vagy a centrumban vettük. És amúgy ez a két csaj bff és sülve főve együtt van. Rohattul idegesítenek már.

Egyébként egyszer infó órán Evanescence- My Immortal című számát kértem(mert infón lehet zenét kérni amíg dolgozunk) és az egyik megszólal hogy: na de te ilyen zenéket hallgatsz?- hát tudjátok ezzel a r*banc hangsúllyal- és erre az egész osztály el kezd röhögni.

Hát ezekért és az ilyesmikért szeretnék emos lenni. Az egyik barátnőmnek is szinte ugyanez a baja és ő már emos.

Kötelező fekete ruhákban járnom (mert semmiképpen nem akarok pózer lenni) és erősen sminkelnem vagy elég ha csak olyan érzelmeim vannak mint egy emosnak? És amúgy nem vagyok rá büszke de tegnap egy szomorú film (Az osztály-2007) végén kezdtem el vagdosni a kezem mert már elegem van a kínzásokból és a sok hülyéből. Hogy lehetnék emosabb? Előre is köszi a válaszokat!:)

Lehet hogy meglepődtök, de 13/l



2014. máj. 18. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azzal hogy emós leszel max. annyit fogsz elérni hogy még jobban fognak piszkálni..
2014. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nah ha lányom lesz én ezért nem fogok ráerőltetni az 5-öst (jó azért hülye se legyen de nem akarok ilyen lányt) :D
2014. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1. válaszoló lehet hogy igazad van.:(
2014. máj. 18. 15:02
 4/19 anonim ***** válasza:

Biztos hogy igaza van.


Azt egyébként eltudnád mondani, hogy miért lenne szerinted jobb emósnak lenni?

2014. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lepődtem meg. Az emo az egy életszemlélet. Iszonyatosan erős, intenzív érzelmekkel. Természetesen a fekete ruha az alap. De lehetsz olyan emos is aki színeket is hord merthogy van ilyen vállfaj. A sminked olyan amilyen. Te döntöd el. De a leggyakoribb a fekete kontúr. Ez lehet alaposan kidolgozott éles vagy egy "maszat". Gondolom a haj az elég egyértelmű. A lényeg a tupír. Habár az sem mindig szükséges. A vagdosással meg vigyázz. Tilos az árok.

Amúgy ha emo leszel meg fogsz kapni mindent. Minden mocskos jelzőt. Én csak depis voltam és fekete volt a ruhatáram. Erre fel mindennek elhordtak, kibeszéltek és igen 4 év nem mosta le ezt. Most is ugyan ez megy. Mert nem vagyok olyan mint ők. Te sem. És az emo ezen csak nehezíteni fog.

2014. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
És ezért miért kell emos kis bamba f@ sznak lenni? Talán változtatni kéne, erősebbnek kéne lenned, visszaszólni meg ilyenek, nem felvenni valami undorítóan szánalmas stílust, mert attól csak mélyebbre süllyedsz.
2014. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azért lenne jobb mert úgy sztem sokkal jobban érezném magam és nem kéne másoknak megfelelni lehet hogy ezért piszkálnának is de kit érdekel és amúgy is nagyon tetszik ez a stílus:) bírom az emosokat.
2014. máj. 18. 19:08
 8/19 anonim ***** válasza:

Ki kell hogy ábrándítsalak, akkor is piszkálnának. Már most meg akarsz felelni az emo sztereotípiának (csak fekete ruhák, panda smink, emónak titulált zene, vagdosás stb.). Ha nem felelsz meg, akkor valaki, aki "emósabb" nálad, úgyis beléd fog kötni. És mivel az emóknak elég rossz hírük van - leginkább a magukat vagdosó világfájdalmas kiskamaszok miatt -, elég sok mindenki más is. Mivel ebbe a stílusba próbálsz menekülni/kapaszkodni/beilleszkedni (megfelelő aláhúzandó), neked ez baromi rosszul fog esni. Az más kérdés, ha egy adott stílus x része passzol a személyiségedhez.

Hosszútávon szerintem jobban járnál, ha ÖNMAGAD lennél, hasonló érdeklődésű barátokat szereznél, akik elfogadnak úgy ahogy vagy (ritka, de van ilyen), az idiótákat meg leszarnád nagy ívben. Tudod, ha nem reagálsz a piszkálásra, az nem vicces, előbb-utóbb meg fogják unni.

Anyukád, tudod csak jót akar neked (jó jegyek --> erős gimi --> sokkal több lehetőség, amikor karrierválasztásra kerül a sor --> olyan szakma amit szeretsz --> boldog a lánya), viszont nem biztos, hogy jól csinálja. Üljetek le beszélgetni!

Az önpusztítást viszont jó lenne befejezned, még mielőtt elkezded. Szomorúságot, elkeseredettséget ezerféleképpen le lehet vezetni: írj, olvass, rajzolj, fényképezz, vezess blogot (lényeg, hogy anonim legyen, ne tudják hozzád kötni), sportolj, menj ki a kertbe kapálni vagy valami!

(26/l, én sem bírtam sose beilleszkedni az osztályomba)

2014. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Figyi, megértem milyen lehet :( a "menők" ellen csak annyit tehetsz, hogy észre sem veszed őket. Lehet, hogy őket nem tudod megváltoztatni ezzel, de a Te hozzáállásodat igen:3 És ha Te boldog vagy, akkor cseszhetik. Nem érték el amit akartak, ezt vagy észreveszik, vagy nem, a legfontosabb egyedül a Te véleményed:3 Amúgy az a zene nagyon jó:D

Az emoban nem feltétlenül a kinézet fontos. Ha már szót ejtettél a pózerekről; ők azok akik CSAK a kinézet miatt lesznek emok. Nem baj, ha nem jársz feketében, vagy nem sminkeled magad, ha nem szeretnéd, ez a stílus azért van, hogy jól érezd magad. Ha nem érzed jól magad feketében, akkor legyél színesben, attól még lehetsz emo:)Én is 13 évesen lettem emo (már 12 évesen is éreztem, hogy én egyszerűen az vagyok), és akkor aahw, nagyon jó érzés volt tiszta feketébe öltözni:DD Az más kérdés, hogy a suliban ott hagytak a barátnőim emiatt, de legalább tudom, hogy nem voltak IGAZI barátnők. Akkor még nagyon nyomi voltam, főleg azért mert annak éreztem magam.

És azután lassan minden megváltozott, az hogy önmagam lehettem nagyon sokat segített:) Persze, egy ideig teljesen egyedül voltam és csak neten keresztül tudtam barátkozni. A suli az egy rémálom volt.

De most 15 vagyok, (még mindig emo) és nem érzem magam "nyominak". Lehet, hogy kibeszélnek, lehet, hogy kiröhögnek, de én nem hallom. Vagy abbahagyták, vagy szelektív hallásra tettem szert:D És úgy érzem mintha kedvesebbek is lennének velem a többiek.

A két barátnőm aki elhagyott, visszajött.

Új barátokat találtam akik olyanok mint én.

Megtanultam elfogadni az embereket.

És ebben az segített, hogy felvállaltam és emo lettem. Igazából ebben a stílusban úgy nézel ki ahogy csak AKARSZ.:D Érezd jól magad, ez a legfontosabb!

Az osztályt én is láttam, fél órán keresztül ültem utána a szobámban és bámultam a falat, megmozdulni sem tudtam:/

Ne vágd magad! (Még én beszélek...xd) Na de tényleg, ez nem megoldás. Sőt igazából, csak mindent jobban elcsesz. Soha többet ne csinálj ilyet. És nyiss a világ felé, had szeressenek az emberek Téged, A Valódi Énedet! Had tudják meg kivagy!:3

Amúgy szeretettel fogadlak közénk, emok közé, ha úgy döntesz az leszel:D

Legyen szép napod:) 15/L

2014. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a biztatást! :)
2014. máj. 19. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!