Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindent meg kell bocsátani?

Mindent meg kell bocsátani?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, de remélem, hogy lesz aki elolvassa. sokat gondolkoztam ma.. el is mondom hogy min. nekem soha nem volt egyetlen ŐSZINTE emberi kapcsolatom sem. se család, se barátok, se szerelem. viszonylag sok embert ismerek mivel több helyen is éltem már, de sose találkoztam senkivel sem, akiről úgy gondolom, hogy nem szúrna hátba engem. mindenki hazudott nekem, megbántott. de ezeket eddig is tudtam. viszont ma máshogy közelítettem meg a dolgokat. nem magamból indultam ki. sorra vettem a "barátaimat", hogy nekik megadatott-e, hogy legyen valakijük aki sose akart bántódást okozni nekik.. és arra jutottam hogy nem csak az én életemben nincs ilyen, nem is tudok olyanról akinek meglenne ez. tényleg nem létezik olyan kapcsolat 2 ember között, amikor sose bántják egymást? tényleg erről szól az élet? hogy meg kell bocsátani mindent? én nem vagyok képes megbocsátani az igazán súlyos hibákat. akkor most rossz vagyok? én látok mindent rosszul?
2014. júl. 30. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Isten megbocsát. Én nem.

Így járt mindenki.

2014. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha nem bocsátok meg, egyszer csak magamra maradok
2014. júl. 30. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt két különböző dologról van szó. Egyrészt a megbocsátásról. Aki gyűlölködik, az saját magát mérgezi, és ezzel mindent maga körül. Ezért meg kell bocsátani, megérteni, mi vezette a másikat erre a tettre, és mi váltotta ezt ki belőle, milyen hibákat követtél el te. De ez nem azt jelenti, hogy el kell felejteni amit tett, nem kell szeretned aki hátba szúrt, és figyelni kell rá, hogy kit engedsz magadhoz. Mert ez a második kérdés, hogy nem tudod megválogatni a barátaidat, partnereidet, olyanokat vonzol be, akik szükségszerűen meg fognak alázni. Azaz meg kell változnod, mivel másokat nem tudsz megváltoztatni. Olyan nincs, hogy két ember sose bántja egymást, de ha ezek nem komolyak, és be is látják és próbálnak változtatni, akkor nincs probléma. Nos, tessék megváltozni, megláttad a problémát, tessék megdolgozni a megoldásával.
2014. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem igazán értem sajnos.. :( miben kell változnom?
2014. júl. 30. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Abban kéne megváltoznod, hogy ne olyan emberekkel vedd fel a kapcsolatot, akik csak kihasználnak. Ezeket az embereket vonzod be, azért, mert megérzik rajtad, hogy téged ki lehet használni. Hogy mi az oka annak, hogy ilyen vagy, azt nem tudom.
2014. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, hogy az előttem válaszoló éppen erre gondolt-e, de leírom a saját véleményem. Én úgy vélem, hogy elsőként a megbocsátás képességét kell fejlesztened magadban. Engem is baromi sokan bántottak már az élet során, de nem utálok senkit. Nem tudhatom, hogy mi vezette őket rá a dologra. Egy ideig bosszankodok rajtuk, meg is sértődök aztán pedig inkább szánni kezdem őket, hogy ilyenek lettek.

Ha folyton azon rágódsz, hogy ki mit tett, tényleg csak magad mérgezed, illetve teljesen bizalmatlanná válsz. Visszatérve az én példámra kicsit, szerintem van ember az életembe aki nem árulna el, még is számolok a lehetőséggel. Szerintem ez kell ahhoz, hogy valaki kiegyensúlyozva tudjon élni. A válasz tehát, megbocsájtani meg kell,de csak és kizárólat magad miatt, de nem lehet elfelejtetni.

2014. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!