Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységen kívül benne...

A kereszténységen kívül benne van még más vallás (ok) ban is, hogy a világon mindent, de mindent meg lehet bocsátani?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Kezdjük ott,nekem a kereszténységben sem egyértelmű ez,mert ha így van,minek bele ítélkező Isten?
2013. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mahesha válasza:
attól mert még mi megbocsátunk a másiknak mindenkinek van lelkiismerete és ki tudja, a vétkes lehet hogy nem tud vele elszámolni...
2013. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nézd, a megbocsátás nem azt jelenti, hogy akkor nincs büntetés. Vegyünk pl. egy bírósági ügyet (csak azért, mert ezzel könnyebb illusztrálni a dolgokat): nem engedhetsz szabadon egy bűnözőt, de mint ember, megbocsáthatsz neki.

Hétköznapi példákkal ezt kicsit nehezebb magyarázni, mert pl. hazugság, megcsalás stb. esetén nincs jogi következmény, de ott sem arról van szó, hogy akkor nyugodtan el lehet követni ezeket a dolgokat. Viszont meg lehet őket bocsátani - ehhez azonban általában az is kell, hogy az illető többet ne éljen vissza a bizalmaddal.

Nem tudom, mennyire fogalmaztam érthetően :-)

2013. febr. 23. 10:23
 4/10 Pietrosol ***** válasza:
67%

Szia!


Igen!


Alapköve a Buddhizmusnak, Taoizmusnak, Hinduizmusnak vagy a Haszid zsidók és az Iszlám Szufik tanításának.


És ezzel nyilván nincs vége a sornak, csak az én ismereteim végesek.

2013. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott ,hogy a kereszténység szerint sincs mindenre bocsánat.....
2013. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel csak Istennek van joga ítélkezni, és a lelki békének jobb az, ha nem rágódsz a múlton (még a szakemberek is ezt ajánlják), ezért kell megtanulni megbocsátani.
2013. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a megbocsájtás nem azt jelenti, hogy elfelejtem a múltat....épp ellenkezőleg! Élénken az emlékeimben tartom, hogy tudjam, legközelebb mit kell elkerülnöm.
2013. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező


Rendben van,hogy mindent nem kell elnézni,de azért azt vegyük figyelembe,hogy a Bibliában vannak elég durva dolgok,amiket én úgy gondolom,hogy megbocsájtásra képes,épp lelkű ember nem tenne a másikkal.De a Biblia szerint Isten megteszi.Azért ez kicsit sántít.Isten,akiben elvileg sokkal több szeretet van,mint a halandó emberekben,kevésbé képes a megbocsájtásra,mint egy ember?

2013. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki nem akar felejteni, az az ő baja.

Az utolsó hozzászólás pedig értelmetlen, nincs köze sem Istenhez, sem a Bibliához. Attól mert valaki nem érti, még nem kéne félremagyarázni!

2013. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az utolsó hozzászólás pedig értelmetlen, nincs köze sem Istenhez, sem a Bibliához. Attól mert valaki nem érti, még nem kéne félremagyarázni!"


Akkor légy szíves magyarázd el,hogy mit nem értek,és mit magyarázok félre.Szeretném,ha segítenél,így nem maradok tudatlan.

2013. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!