Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felejtsem el vagy próbáljak...

Felejtsem el vagy próbáljak meg vele barátkozni megint?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, most júniusban ballagtam általánosból. Nem voltam túl népszerű, mindössze csak 2-3 barátnőm volt, de velük nagyon szoros barátságot ápoltam. Az egyikükkel a megismerkedésünk után eleinte nem voltunk túlságosan jóban, inkább később váltunk barátokká, de akkor nagyon. Szinte mindent együtt csináltunk teljesen egy hullámhosszon voltunk. Ugyanakkor ennek a barátnőmnek nagyon nehéz természete volt, ezért az egész osztályból rajtam kívül nem volt senki aki tolerálni tudta. Mivel nagyon sok időt töltöttem vele, egy idő után az összes többi barátom rossz szemmel nézett rám, mivel úgy érezték őket elhanyagolom, emellett ezt a barátnőmet mint említettem korábban a többiek nem tudták tolerálni és ennek következtében nagyon sok ellensége volt, és ezek az osztálytársaim akik őt nem kedvelték, mivel én rengeteg időt töltöttem vele automatikusan egy kalap alá vettek vele. Így sikerült ok nélkül számos ellenséget bezsebelnem .Sokan próbáltak figyelmeztetni, hogy nem szabad vele barátkoznom mert ő teljesen elzár engem másoktól és élősködik rajtam, de én ezt baromságnak tartottam és a sok nehézség ellenére még is úgy gondoltam megéri nekem ez a barátság, meg egy idő után félteni kezdtem, hogy nélkülem teljesen egyedül marad.Ez így ment jó darabig míg egyszer ballagáskor összevesztünk valami apróságon és ott megszakadt minden. 2 hónapja nem beszéltünk. Én nem kerestem őt és ő sem engem. Most így utólag belátom, hogy ő tényleg manipulált engem és elérte, hogy másokkal tönkre menjen a kapcsolatom.A másik két barátnőm közül az egyikkel teljesen tönkre ment a kapcsolatom, a másikukkal pedig elhidegült. És bizonyos szempontból örülök, hogy vele mindennek vége. DE most, hogy eltelt ennyi idő baromira hiányzik, sokszor van, hogy azt álmodom, hogy kibékülünk és újra barátok vagyunk. De ugyanakkor tudom, hogy ez totális őrültség és örülnöm kéne, hogy megszabadultam egy ilyen élősködő energiavámpír személytől, de mégsem így érzem.Nagyon egyedül vagyok, már egyetlen barátom sem maradt, mivel sulin kívül nem voltak más barátaim. Ősztől egy középsuliba fogunk járni, mind ketten kollégisták leszünk, mert egy kis faluban élünk. Próbáljak meg vele újra barátkozni, vagy felejtsem el?

2014. aug. 8. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát jó kérdés az biztos... :)

Szerintem azt, hogy barátkozzál e vele neked kell megítélned. Ne hallgass mások szavára, csak azt vedd figyelembe, hogy te hogy érezted magad vele. Ha jó hatással volt rád, akkor szerintem érdemes lenne újra kezdenetek. De ha csak a bajba, hülyeségekbe húzott bele, akkor hagyd a kapcsolatot beszélgess a régi barátaiddal és próbáld meg helyre állítani velük a barátságod, no meg ugye újakat szerzel majd a gimiben. Ezt csak te tudod, hogy milyen hatással volt rád, ez alapján dönts! Persze szerintem az egy negatív jel, hogy miatta az összes barátodat elveszítetted, de mivel nem ismerem a teljes szituációt ezért egy dolog miatt nem mondhatok semmit. De szerintem a régi barátaiddal mindenképpen kellene beszélned erről a témáról! Még valami, ha mielőtt a

barátod volt ez a lány jobban érzeted magad, jobbak voltak a jegyeid, nem voltál annyi zűrben akkor felejtsd el de ha pozitívabb lettél akk érdemes újrakezdeni. De szerintem az lenne a legjobb, ha beszélnél vele erről a konfliktusról, nem kell ahhoz újra olyan jóba lennetek mint régen, egyszerűen csak jobb ha nem úgy mentek gimibe, hogy rosszban vagytok!

2014. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! Úgy döntöttem beszélni fogok vele erről a dologról. És bár nem hiszem, hogy újból legjobb barátnők leszünk és minden olyan lesz mint régen, (mondjuk ez nem is feltétlenül nagy baj, mert így legalább lesz időm más barátaimra is, akikkel, ha minden jól megy majd gimiben találkozni fogok és legalább ők nem fogják úgy érezni, hogy elhanyagolom őket mivel már nem leszek mindig kizárólag csak vele) de olyan rosszba sem akarom, hogy legyünk ezért minden képen, jó lenne ha sikerülne tisztázni vele ezt az egészet.
2014. aug. 10. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát örülök ha segíthettem és sok sikert! ;)
2014. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!