Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lányok, (legjobb) barátnő az...

Lányok, (legjobb) barátnő az ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életem egyik legfontosabb szakaszát élem, s az utóbbi időben úgy érzem valami megváltozott a hosszú éves barátságunkkal.

25 éves lány vagyok, néhány hónapja költöztem el otthonról a munkám és az álmaim miatt. A legjobb barátnőm 28, régóta dolgozok már, bár nem azt csinálja amire vágyik.

amikor eldicsekedtem neki, hogy megpályázom ezt az állást még biztatott, amikor megkaptam már nem örült, csak azt szajkózta, hogy jó messzire fogok kerülni, nagy városba és majd őt elfelejtem mert szerzek új barinőket és bepasizom... nem nyitottam vitát, csak közöltem vele, hogy örüljön velem, mert ez gáz.

azóta alig mond el valamit, ha én az örömteli dolgaimról, élményeimről beszélek (hozzáteszem már nagyon óvatosan) vagy meg sem hallja vagy elveszi a kedvem a saját nyomorával, amin csak ő tud változtatni a hozzáállásával. Annyiszor mondtam már neki, hogy induljon ő is, keressen más munkát, de nem akar,neki jó "jutott".

ha kirándulni megyek a kollégákkal vagy csak moziba pl besértődik és lelkiismeret furdalást okoz nekem, hogy elmegyek valahova... mert ő munka után otthon ül és tv, net... nem értem, fiatal vagyok, a saját pénzem költöm, élvezem, hogy történik körülöttem valami, ez miért baj?

Annyira negatív és gonoszkodó.

jól esett kiírni magamból. Ti mit tanácsoltok, hogy lehet ezt kezelni?

kedvelem mint barátnőt, jól elhülyültünk eddig, de komolyan mióta léptem az álmom felé fura lett. És nem, én nem változtam meg, nem szálltam el, csak az utamra kerültem. :)



2014. aug. 11. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Irigy a sikereidre, mert ő nem azt csinálja, amit szeret. Irigy a társasági életedre is, mert nyilván a negatív viselkedése miatt nem nagyon szeret vele lógni senki, és emiatt magányos. Én hagynám.
2014. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sztem csak nagyon szeret es felti a baratsagotokat :) Uljetek le es beszeljete, vagy egy egesz napot tele programmal toltsetek el ketten :)
2014. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fél attól, hogy el fog veszíteni. Az meg még rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában a kollégáiddal töltöd a szabadidődet. Én teljesen megértem a barátnődet, neked is azt kéne tenni.
2014. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

"A legjobb barátnőm 28, régóta dolgozok már, bár nem azt

csinálja amire vágyik."


Nyílván ennek oka van. Ha tényleg jó barátnője volnál érdekelne, hogy miért.


"amikor eldicsekedtem neki"


Igazán? A dicsekvő ember buta és felszínes.


"hogy megpályázom ezt az állást még biztatott"


Ez azt jelenti, hogy önzetlen és jó szíve van, és azt akarta, hogy neked menjen a szekér.


"amikor megkaptam már nem örült, csak azt szajkózta, hogy jó messzire fogok kerülni, nagy városba és majd őt elfelejtem mert szerzek új barinőket és bepasizom"


Ez pedig azt, hogy fél, hogy egyedül marad. Nyílván ismer téged, hogy milyen könnyen felejtesz...


... nem nyitottam vitát, csak közöltem vele, hogy örüljön velem, mert ez gáz.


Igazán? Talán parancsra örüljön veled? Ó, milyen neme gesztus...


"Annyira negatív és gonoszkodó."


Nem, drágám, TE vagy az. Ő egy önsorsrontó ember, aki nem mer lépni - nyílván a szülei miatt. És te, a "legjobb barátnője" olyan ostoba, szethenyeg buta liba vagy, hogy rád nem is támaszkodhatna, ha megmozdulni akarna sem.


"jól esett kiírni magamból. Ti mit tanácsoltok, hogy lehet ezt kezelni?"


Keress egy magadhoz való felszínes libát és hagyd őt békén.


"kedvelem mint barátnőt, jól elhülyültünk eddig, de komolyan mióta léptem az álmom felé fura lett. És nem, én nem változtam meg, nem szálltam el, csak az utamra kerültem. :)"


Kerültél te a fenét! Nagy a szád, mert megkaptál egy állást, de halvány fogalmad sincs az Életről. Én azt gondolom, hogy a ha annak a lánynak te vagy a legjobb barátnője, akkor minek az ellenség?

2014. aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem állandó jelleggel vagyok kollegákkal, par napja pl az egyik csaj szólt, hogy zumbázni megy munka után, és mivel beszéltük, hogy régóta ki akartam próbálni elhívott. Erre az otthoni barátnőm kiakadt, mi az hogy zumbázok.. és óra után biztos beülünk valahova... na az már sok volt, ha úgy is lenne ki tiltja meg? De aki volt mâr ilyenen tudja, hogy nem egy bárba akarsz beülni talpig vizesen... élvezem, hogy pezsgés van, érdekes a munkám, tréningek is vannak. Szerinte az a normális ha munka után hazamész..


Ha beszélünk folyton azt hallgatom, hogy nekem milyen könnyű, mert ő kövér és szeplős és nem kell senkinek... hiába mondom, h ő így is jól tudna kinézni, főleg ha akarná is, meg se hallja amit mondok.ha szóba hozom a diétá vagy a sportot, elkíván a búsba. Akkor??


A szüleinek ehhez semmi köze, tamogatnák ők is, latják, h itt semmire nem megy, csak elveszti az éveit. Nem egyszer felajánlottam már neki, hogy segítek. Nálam lakhatna is, próbálja kitalálni mit akar, és kezdje megvalósítani.. ha már lenne egy jobb munkája, kivirulhatna tőle... az pedig mindent elindítana. de nem hajlandó lépni. Folyton azt mondja nekem könnyű... mert hozzá képest fiatalabb vagyok, mertem lépni, csinálom.. sokat tanultam azért hogy azt csináljam ami szerettem volna mindig is... ő pedig csak van, sokmindent akar de nem mozdul, varja a sült galambot.

ha hívom bulizni, menjünk mozduljunk ki, tök lelkes. De mielőtt elindulunk olyanokkal bántja magat meg engem is, hogy borzalom. Igyekszünk tök jól kinézni, haj smink ruha jókedv, indulás előtt mindig kijön belőle, h nekem milyen könnyű, nincs feleslegem ilyen vagyok-olyan vagyok, holott en sem tartom magam egy nagy szépségnek, de tény járok futni évek óta, egészségesen étkezem, figyelek magamra. Ő sose jött velem. Es nekem legyen lelki furkam hogy rámjön a nadrág..

ha bókol vki nemhogy batorítana, drukkolna, pláne ha az talál meg aki tetszik nekem, látom az arcán hogy nem tetszik neki a szitu. Bökdös hogy nem folyt-e le az alapozója, hogy áll a haja. Ha én kérdezem ezt, mert közelemben van a szerelmem, nem is válaszol, max aha nekem csillog még a szemfestékem?

Aaa mind1 is. Én segítettem neki és nem érzem azt, hogy 50 évesként kéne viselkednem. Vagy néha nem engedhetnék meg egy kis városnézést vagy barmi mas programot ha már lehetőségem nyílik rá. Hívom őt is hétvégére, nem ér rá van más társaságom menjek azokkal. Eszébe sincs barátkozni másokkal.

2014. aug. 11. 22:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaaa és zumbáról hazaérve nem azt kérdezi a telefonban milyen volt, hogy érezted magad, esetleg poénosan mennyit bénáztál, nem ezeket meg se kérdezte.

mikor értél haza.. mondtam most, este 8 volt kb. Reakció: mi a szart csináltál addig, 6kor indultál. Biztos bandáztatok. Mndom hogyne, az nem érdekel mit lestem el az órán? Nem, határozottan nem. Mennyi egy óra hanyan voltatok meddig tartott hogy jöttél haza mennyi az út...

mondtam neki anyam és a pasim nem kérdez ilyet (volt egy féltékenyebb barátom pár hónapja, ő nem volt ennyire pióca típus)

2014. aug. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!